Zebra halı

Merhaba sevgili okuyucular! Siyah ve beyaz hayvan deseni, sanki evde bazı moda vurgular yaratmak için özel olarak icat edilmiş, bu yüzden modern iç mekanlarda bu kadar popüler. Oyuncunun iç kısmındaki zebra baskısı çok enerjik, yani tek renkli kırmızı veya güneşli sarı gibi aşırı parlak görünen renklerin bile dikkatini çekebiliyor. Bu arada, kırmızı ve sarıdan bahsettiğimiz için, şerit zebranın, özellikle sıcak bir savanın doğasında bulunabilen tonlarla, parlak bir paletle mükemmel bir şekilde bir arada var olduğuna dikkat edilmelidir: turuncu, sarı, yeşil, mavi veya kırmızı. Ancak tüm bunlarla birlikte, modern ve şık bir iç mekanın tatsız hale gelmesinin şaşırtıcı derecede kolay olduğunu anlamak önemlidir, bu nedenle, tasarımında çeşitli parlak renkler kullanarak izin verilebilirlik çizgisine dikkat etmek ve aşırıya gitmemek önemlidir. evde bir oda.

İç mekanda bir zebra çizmek için hangi desenler uygundur.

 1. Afrika deseni, zebra altında basılan detay ile mükemmel bir şekilde bir arada bulunacaktır.
 2. Büyüleyici stil kitsch görünümünü sever, bu yüzden çizgili bir sandalye veya zebra halı burada mükemmel bir şekilde kök salacaktır.
 3. Yüksek teknoloji, çok sayıda cam ve krom kaplı nesneyi temsil eder; zebra altında bir baskıya sahip öğeler şaşırtıcı bir şekilde birleştirilir.
 4. Stil dağ evleri suni veya doğal zebra deri ile desteklenebilir.
 5. Kar beyazı İskandinav tarzı, zebra deseninde siyah beyaz şeritli beyaz detaylarla da vurgulanabilir.
 6. Zebra desenli güzel bir halı, Provence’ın klasik tarzını da tamamlayabilir.
 7. Art Deco bir lüks görünümüne bayılır, bu yüzden böylesine çarpıcı bir baskı bununla iyi geçiniyor.
 8. Pop art tarzı bir renk cümbüşüdür, yani bu siyah ve beyaz unsurların etkilerini dengelemek için biraz yardımcı olacağı anlamına gelir.
 9. Acımasız tarz, iç kısımdaki çizgili baskı ile de harika görünecek.

Böylesine çizgili bir halı, kesinlikle çok etkileyici görünüyor, aslında ona giriş yapmış ve ona zincirlenmiş bir kişiyi gösteriyor ve bu nedenle, yerlerin geri kalan kısımları zebra izlerinden uzak olmalı ya da gözlerde bolca fırlatmaya başlamalı tek renkli çizgili.

Ayrıca zebra kürkü taklit eden çok güzel suni deri. Genellikle cam sehpanın altında ve yokluğunda oturma odasındaki kanepenin yanında çalınırlar. Zebra çizgili deri veya simüle edilmiş halılar, parlak renklerin de bulunduğu alanlarda uygun görünecektir, örneğin gri bir koltukta parlak pembe veya yeşil pedler veya parlak sarı sandalyeli bir yemek odası. Ek olarak, bu baskı, örneğin soluk mavi, şeftali, bej veya açık gri gibi pastel duvar çeşitleriyle önemli ölçüde bir arada bulunur.

İç kısımdaki Zebra halısı, fotoğraf.

İç mekanda çok çarpıcı olan iç kısım çizgili görünüyor, ancak hantal değil, gerekli aksan görevi gören kompakt mobilyalar. Oturma odasında iki sandalye, keçi derisi, çizgili ayaklı sehpa, yatak başı, yemek odasında veya mutfakta sandalyeler ve iki kişilik küçük bir kanepe olabilir. Bu mobilya, iç mekandaki diğer mobilyaların monofonik döşemeleri ile mükemmel bir şekilde, sadece pastel serisiyle değil, aynı zamanda mavi, sarı, yeşil, beyaz ve siyahla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Benzer bir baskıya sahip küçük bir varlığa sahip odalarda bir zebra altında baskıya sahip perdeler asılır, aksi takdirde iç mekan güzel ve uyumludur, bunun sonucunda çekici bir karmaşa olur. Duvarların gölgesine gelince, bu perdeler, bej, gri, beyaz, mavi ve soluk sarı gibi ağırlıklı olarak pastel renklerde yapılan tek renkli duvarların arka planına uyumlu bir şekilde bakıyor. Perdelerin tarzı iç mekan tarzında seçilmelidir, ancak en basit perdeleri bile aşırılık olmadan seçerek, parlak görüneceklerinden emin olabilirsiniz ve hepsi doğal bantların yoğunluğu sayesinde.

İç kısımdaki Zebra duvar kağıdı çok çekici görünecek, bu nedenle tasarımcıların bu baskıyı odadaki en fazla bir duvara yapıştırmalarını veya geleneksel siyah ve beyaz renkte değil, örneğin bejde olduğu gibi gölge şeritleri seçmelerini şiddetle tavsiye ediyorlar. ve beyaz veya gri ve beyaz.

Bir zebranın altındaki duvar kağıdı sizin için gereksiz yere kitsch görünüyorsa, o zaman duvarları güzel zebra şeritlerinin resimleri ile büyük resimlere dönüştürebilirsiniz. Bu paneller, tek renkli duvarların arka planına karşı harika görünecek, özellikle gri olanlar, paletin yoğun dekorasyonu, katı ve bazen donuk gri tonunu canlandırabilecektir.

İç tasarımda Zebra baskısı, fotoğraf:

İç kısımda bir zebra altında bir baskı ile vurgu:

İç mekanda bir zebra çizmek, durumu yeniden canlandırmaya, sıradanlıktan uzaklaşmaya, odaların tasarımına özel bir ritim ve benzersiz bir çekicilik getirmeye yardımcı olacaktır. Strip, çok çeşitli iç mekanlarda şaşırtıcı bir şekilde bir arada bulunur: kentsel modern, geleneksel kırsal ve hatta ılımlı klasikler. Basılı şemasını sevmemek zor, çünkü bize hayvansız bir yaşamın doğasını yanlış bir şey olmadan hatırlatıyor ve onun varlığını görmezden gelemeyeceksiniz, parlak ve gösterişli ve ruha dokunan şey bu! İç mekanda zebra baskısını sever misiniz? Yorumlarda geri bildiriminizi bekliyoruz.

4 yorum

Uzun zamandır iç kısımdaki şeritler beni cezbetmiştir, ancak bu ilk kez bir zebra görüyorum. Ancak, bana öyle geliyor ki, en azından onu kullanmak iyi, aksi takdirde sadece dalgalanan gözlerde

İnanılmaz güzellikte sandalyeler ve perdeler çok güzel görünüyor! Fotoğraflardan birinde beyaz sandalyenin siyah kenarını hâlâ beğenmişti.

Olga, hayvan derilerini taklit eden halılara bayılırım.

Zebralı perdeleri gerçekten çok seviyorum. Bir resim duvar kağıdı olarak çok taze! Ve genel olarak çizgiler her zaman zarif görünür. Sandalyelerle iyi fikirler. Alışılmadık bir iç mekana dalmak ilginçti.

Jane, beğenmene sevindim ve şeritlerin şık görünümü hakkındaki fikrini onaylıyorum.

yorum ekle Cevabı iptal et

 • Ünlü Evleri (45)
 • Ev ipucu (5)
 • İç Tasarım (304)
  • Banyo Ekipmanları (17)
  • Oturma odası (30)
  • Dekor (135)
   • Kendi Eliyle (82)
  • Çocuk Odası (23)
  • Koridor ve giriş holü (16)
  • Mutfak (23)
  • Yatak odası (30)
 • Peyzaj (21)
 • Sıradışı Binalar (8)
 • Onarıcı (51)
  • Duvarlar (25)
  • Cinsiyet (13)
  • Tavanlar (13)
 • © 2013-20 ** Tüm hakları saklıdır. Siteden materyal kopyalamak, evde dinlenmek yasaktır.. Gizlilik Politikası.

  Modern insan için daire, güzel bir yer. Rahat ve rahat olmalı. Yalnızca mobilya ve duvar kağıdıyla konut tasarlarsanız, bu etki elde edilemez – göze hiç hoş gelmeyen, çekici olmayan bir şey elde edersiniz. Bu durumda, estetik önemlidir ve herhangi bir odanın tasarımı için mükemmel bir çözüm, bir hayvanın siyah beyaz derisini taklit eden bir “zebra” halısı olacaktır.

  Şu anda, hayvan baskıları çok popüler hale geliyor ve çeşitli iç mekanlarda kullanılıyor. Siyah ve beyaz çizgili desenli halı zarif ve pahalı görünüyor. Ürün, alanı benzersiz hale getirmeye, özgünlük ve benzersizlik kazandırmaya yardımcı olacaktır.

  Daha önce, gezginler ve avcılar evlerini sessizce zebra derileriyle dekore etmişlerdi. Bugüne kadar, birçok kişi bu tür halıları bir kabalık, aşırı parlaklık ve çok fazla dikkat çekme arzusu olarak görüyor. Aslında, ürünler ev sahibinin rafine zevkini, yaratacağı her türlü tasarımın standart dışı vizyonunu gösteriyor.

  Halılar, bu ürünleri kullanan kişi için barbarlığı düşünmek için bir sebep değildir. Şimdi doğal (pamuk, yün, viskon) veya sentetik malzemelerden üretiliyor. Üretim sürecinde hiçbir hayvan zarar görmez.

  Çizgili halının olduğu en yaygın stillerden biri – safari. Ürün, zebraların doğal yaşam alanı olan savanayı anımsatan Afrika motifleri ile odaya mükemmel bir şekilde uyar.

  Halılar stillerde uygulanır:

  • Yüksek teknoloji, cam nesnelerin yanı sıra siyah ve beyaz gama olduğu için.
  • İskandinav – kar beyazı tonlarında doğaldır.
  • Art Deco – siyah ve beyaz halılarla mükemmel bir şekilde tamamlanan lüksün bir ifadesi.
  • Pop Art – Basılan ürünün sakin renkleriyle dengelenen parlaklık.

  Halılar, dağ evlerinin ve Provence tarzlarının modaya uygun bir unsuru olacak – bir çiftlik evi gibi yapılmış dekorasyon sadeliği ile ayırt ediliyorlar. Ürün odayı dekore edecek ve merkezi aksan haline gelecektir.

  Halılar ve zebra, modern bir tarzda iç mekana uygundur – içinde düz çizgiler ve sessiz doğal sesler (beyaz, bej, kahverengi) tercih edilir.

  Benzer bir halıya sahip bir oda tasarımı oluştururken, iç kısımda dengesizlik olmaması için bazı nüansları hesaba katmak gerekir.

  • Duvarlar, zeminler, tavanlar ve mobilyalar için doğal doğal tonlarda bir renk şeması seçmelisiniz: yeşil, sarı ve mavi.
  • Doğal kaplama malzemeleri (taş, ahşap) ile bitirilmesi daha iyidir.
  • Çeşitli süsleri, geometrik desenleri kötüye kullanmayın. Siyah ve beyaz çizgili halı, kendi kendine yeten bir mobilya parçasıdır ve tüm dikkatleri üzerine çeken çok sayıda çizim biçiminde rekabeti tolere etmeyecektir.
  • Karmaşık şekillere sahip mobilyaların kullanılması istenmeyen bir durumdur. Arka planına karşı, ürün basitçe kaybolur, tam olarak görünmez
  • Bir odada zebra halılarını diğer hayvan baskılarıyla, örneğin leoparlarla birleştirmeniz önerilmez. Bu seçenekler saçma görünüyor ve uyumsuzluk gösteriyor.
  • Halıya ek olarak, oda çizgili hayvan desenli unsurlarla desteklenebilir. Halı ve abajurun benzer bir renkle birleştirilmesiyle mükemmel bir düet elde edilecektir. Önemli olan aşırıya kaçmamak, aksi takdirde odada rahatsız olur.
  • Odanın büyüklüğüne odaklanmanız gerekiyor. Küçük bir yatak odasında küçük bir halı koymak ve baskılı kısımları minimuma indirmek yeterlidir. Oturma odası veya diğer oda geniş ise geniş bir halı uygulanır ve dekor siyah beyaz uygulanır.

  Zebra derilerinin simülasyonu ana vurgunun rolünü oynar. Bu nedenle oda tasarımında pek çok parlak renk kullanılmamaktadır. Çok renkli yastıklar kullanabilirsiniz, mobilya ve duvarlar sakin tonlarda tutulmalıdır.

  Zebra halısı, siyah bir masa ve yumuşak döşemeyle birleştirilmiş aynı renkteki sandalyelere sahip geniş bir yemek odasında ilginç görünüyor. Masanın üzerindeki boyutlu avizeler ve bej perdeler siyah renk düzenini dengeler, böylece oda çok uyumlu görünür.

  Orijinal çözüm, zebra, zeytin rengi sandalyeler ve iç yemek odasında alışılmadık bir şekle sahip halılar. Duvarlar ve perdeler, odanın bütünlüğünü vurgulayan halılarla birlikte siyah beyaz olarak yapılmıştır.

  Çizgili halılar, beyaz duvarlar, iki kanepe, koltuklar ve parlak pembe bir sehpa ile oturma odasına mükemmel bir şekilde uyacak. Masanın üzerindeki güller, bir odaya sofistike ve çekicilik verir.

  Şık ve modern oturma odası – siyah elektrikli şömine, renkli zemin ve siyah beyaz desenli halı. Çok sayıda koyu renk, rahat bir puf ve derin bir sandalye tasarımında bulunan fuşya rengini seyreltir.

  Yatak odası için bir seçenek zebra kare halı, mavi duvarlar ve yatağın dibinde bir ziyafettir. Uyuma yeri, duvarlarla renkli olarak yankılanan mavi ve beyaz yastıklarla tamamlanmaktadır.

  Çocuk odasında siyah beyaz renkli ürünü başarıyla kullanabilirsiniz. Duvarlar ve mobilyalar beyaz renktedir. Tasarım, parlak sarı desenli ışık perdeleri ve duvarlardaki resimlerle tamamlanmaktadır.

  Bir ürün satın alırken üreticiye dikkat etmek önemlidir. Ve bilinmeyen firmalardan halı almak istenmeyen bir durumdur. Şirketin tarihini incelemek ve ürünlerle ilgili yorumları okumak en iyisidir. Ürün kalitesinin çok düşük maliyetli olamayacağı unutulmamalıdır.

  Oturma odası ve yatak odası için doğal malzemelerden yapılmış modelleri seçmeniz gerekiyor. Bebek dostu ürünler, kirliliğe karşı oldukça dayanıklıdır ve çevre dostu hammaddelerden yapılmıştır. Banyoda halıları sentetiklerden satın almanız gerekir – kaymazlar, nemin olumsuz etkisine maruz kalmazlar ve dayanıklılıkları ile ayırt edilirler.

  Bir zebra halısının nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi, aşağıdaki videodan öğreneceksiniz.

  Tüm hakları saklıdır, 14+

  Site materyalleri yalnızca sitemize aktif bir bağlantı kurarsanız kopyalanabilir.

  Parlak detaylara sahip olmadığınız her iç mekan sıkıcı görünür. Bir zebra altındaki halılar, dairenin içini dekore edecek ve özgünlük kazandıracak egzotik bir vurgu haline gelecektir.

  Bir zebranın doğal rengi çok güzeldir ve özellikle bu baskı katı bir iç mekan için uygundur. Afrika tarzında bir evi veya siyah beyaz minimalist, yüksek teknoloji ürünü iç mekanı dekore etmek için kullanılır.

  Zebra halıları, hayvanın doğal derisinden veya sentetik malzemesinden üretilir ve ayırt edici bir desenden siyah beyaza boyanır. Hayvan derilerinin taklidi neredeyse aynıdır, ancak halılar bu kadar özenli bir bakım gerektirmez.

  İç mekanda hayvan baskıları çok popüler. Geleneksel siyah beyaz versiyondaki gibi ve fantastik – pembe, kahverengi ve mavi olabilir. Halının şekli yere yerleştirilmiş hayvan derisini simüle edebilir veya geleneksel dikdörtgen, oval, yuvarlak hatlara sahip olabilir.

  Greensten’den (sentetik zebra derisi) halı sahiplerinin yorumları çok olumlu. Yumuşak, ince bir dokusu var, dokunuşu hoş. Bu paspasların bakımı kolaydır ve çamaşır makinesinde hassas bir ortamda yıkanabilir. Bu durumda ürün şekil ve kalite özelliğini kaybetmeyecektir.

  Yatak odası tasarımı, yatağın yanındaki zebra halısının altından bakmak için özellikle rahattır. Ve asıl mesele, odayı diğer parlak detaylarla aşırı yüklememek, monofonik mobilyaları genel olarak renk düzenini bozmamak için dayanıksız bir biçimde kullanmaktır. Yatak odasında deniz dalgasının yumuşak mavi, turkuaz rengi ile mükemmel uyum sağlar.

  Bir zebra altındaki oda halısına yerleştirilen, iç mekanın ana bileşeni olacak ve odada bulunmanın ilk dakikalarından itibaren manzaralar çekilecek. Ev sahiplerinin cesur doğasını vurgulayacak ve iç mekanı benzersiz kılacaktır.

  Bilginin kopyalanmasına yalnızca kaynağa doğrudan, indekslenmiş bir referans kullanılarak izin verilir