Yunus toplu kat

Zeminleri dolduruyoruz. Ayrıntılı talimatlar: nasıl ve neden))

Hikaye, bir apartman dairesini değiştirmemizle başladı ve sınırlı parayla sıfırdan onarım yapmaya başladık. Hayır, elbette, bu konuda büyük uzmanlar.

Örneğin eski boyanın duvarlarını ve zeminlerini temizleyin ve zemini doldurmaya karar verin. Yerdeki beton levhalar engebeli araziydi, sallanıyordu.

Yapı malzemeleri mağazasında, küresel Horizon marka tabanını doldurmanızı tavsiye ettik. Danışmana göre, zeminin yatay yüzeyini karıştırmak, hızla yaymak, kaplamak ve düzleştirmek kolay olduğu için yeni başlayanlar için bile en uygunudur.

Böylece 9 metrekarelik mutfak alanını döktük.

Bunun için her biri 20 kg’lık bir karışımdan 12 poşet harcadı. Zemin yüksekliği 1.5cm (150mm)

Toprak yüzeyini süpürmeden önce tozdan arındırılır, sonra hazırlanır. Ertesi gün çalıştırın.

Zeminin mukavemetini arttırmak için, dökülmeden önce zemine metal bir ağ atıldı (yapı malzemeleri mağazalarında levha başına 100 ruble oranında satıldı), tüm mutfak alanında sadece 7 ızgara kullanıldı. Karışımın hangi kalınlıkta oluştuğunu görmek için zeminin 1.5 cm yüksekliğinde farklı yerlerine birkaç işaret koyun. İşaretçiler olmadan yapabilirsin

Ve burada, ilgili ızgaralara ve işaretlere sahip zeminlere sahibiz:

Dökmeye devam edelim

Talimatlara göre karışımın 1 poşeti (20 kg) 3.4-4.4 litre su ile seyreltilmelidir. Poşet başına ortalama 4 litre su aldık.

Büyük bir kovaya 4 litre su dökülür ve içine bir torba eunice karışımı dökülür.

Hepsini 250 ruble karıştırmak için özel olarak satın alınan özel bir ağızlığı olan bir matkapla karıştırın.

İleri döküldü: bir kova karışım karıştırıldı – yere döküldü, karıştırıldı – döküldü.

Özel iğneli merdane ile yere geçmek için her kovayı döktükten hemen sonra unutmamak gerekir. Karışımda bu silindirin ortadan kaldırdığı kabarcıkları görebilirsiniz. Ancak bu silindirden sonra ideal bir pürüzsüz yüzey elde edilir.

Elbette silindirin uzun bir çubuk üzerinde olması gerekir, böylece en uzak yerlere erişebilirsiniz

Böylece tüm kelimeyi dolduruyoruz:

Karışımı karıştırmanın başlangıcından kovaya dökmenin tüm prosedürü bizi 50 dakika sürdü.

Kelimenin tam anlamıyla, birkaç saat sonra zemin zaten farkedilir derecede daha sert (dayanamadım ve dokunamadım) ve 4 saat sonra üzerinde yürümek zaten mümkün!

Burada kelime pratik olarak sertleşiyor

Hatta artık üzerine fayans veya linolyum koyabilirsiniz, herhangi bir kaplama mükemmel görünecektir))

Not: Karıştırma sürecinde bizde olduğu gibi karışım yeni yüzeylere püskürtülebilir. Kirli yeni kapı. Ancak, memnun etmek için, karışım kolayca yıkandı, çaba gerektirmedi.

Sıvı zeminler için karışım Onis Skyline bir çaydanlık için bile güvenle tavsiye edebilir, önce zeminleri döktük ve bu karışımla her şey yolunda gitti)

Onarım için kullandığımız diğer malzemeler ve aletler:

Horizon dolduruculardaki Birleşmiş Milletler Bilgi Sisteminin hızlı otomatik tesviye işlemini belirlemesi önerilir 11

Hafif çimento betonu. Uygulama tabakası 10-300 mm’dir.

 • Yüksek mukavemetli zeminler iç ve dış mekanlarda çalışır. Uygulama tabakası 10-120 mm’dir.

 • İç ve dış işler için seviye takviyeli zemin. Uygulama tabakası 10-200 mm’dir.

 • Kendinden tesviye zemin rampası. Uygulama tabakası 5-60 mm’dir. İç işler için.


 • Global Horizon hızla sertleşiyor

  Hızlı sertleşen zemin düzlemi. Uygulama tabakası 2-100 mm’dir. İç işler için.

 • Güçlendirilmiş zemin düzlemi. Uygulama tabakası 2-100 mm’dir.

 • Kelime sonlandırma. Uygulama tabakası 1-30 mm’dir. İç işler için.

 • Yüksek mukavemetli zemin dolgusu. Artan çalışma yüklerine dayanır.

 • Beton için bileşik donatı.

  • Genel Bilgiler
  • Soru cevap
  • Karşılaştırma Tablosu

  Zeminlerin tesviye edilmesi, onarım ve dekorasyon çalışmaları yapılırken en çok zaman alan işlemlerden biridir. Modern yapı malzemelerinin kullanılması, sürecin karmaşıklığını büyük ölçüde azaltabilir ve zaman maliyetlerini azaltabilir.

  Zemin bölücüler, lavabolara ve kendiliğinden yayılan zeminlere ayrılabilir:

  Uzun vaaz Esas olarak büyük farklılıkları ortadan kaldırmak için kullanılırlar, çünkü uygulama katmanı 200 mm’ye ulaşabilir. Horizon şaplarını oluşturan bileşenlerin optimum fizibilite ve dengeli partikül boyutu aralığı, sadece fayans döşemekle kalmayıp aynı zamanda diğer dekoratif kaplamalar (parke, laminat, linolyum vb.) Da üretilebilen yüksek kaliteli bir yüzey sağlar. Yeni rovnitel zemin – güçlendirilmiş, güçlendirilmiş şap ufku, santimetrekare başına 300 kg basınca eşdeğer olan 30 MPa – yüksek yüzey mukavemetinin elde edilmesini sağlar.

  Makine operasyonu Kendinden yayılan zeminler, Kalabalığa kıyasla, daha az emek gerektirir ve ince bir linolyum ve halı tabakası gibi rovniteley döşemek için çok uygun olan daha pürüzsüz bir yüzey sağlar.

  Kendinden yayılan zeminler, türlerine göre iki türe ayrılabilir:

  ilk – Küreselleşme, Büyük (100 mm’ye kadar) ve küçük (2 mm’den) sallanmayı ortadan kaldırabilir. Asgari farklılıkları eşitlemek gerekirse, bu durumda kullanmak gerekir. Ve özel son işlem seviyeleri. 1 mm’lik bir tabaka ile uygulanabilir. Daha yüksek bir dağılımları var.

  • 10 mm – 1 m2 kalınlığında Global Horizon yüksek hızlı tüketim için yer tıraş makinesi = 12-14 kg? Özniteliği doğru anladım mı? Cevaba gitRuslan / Novomoskovsk, 08/12/2017
  • iyi akşamlar. 5 mm’yi eşitlemek için hızlı sertleşen bir global ufuk kullanmak mümkündür. Son katı düz bir şekilde döşemeli miyim? Cevaba gitİskender / Moskova, 12/07/2017
  • Merhaba eunice çok yönlü ufuk ve kalın karışımı bir araya getirebilir misiniz? Cevaba gitVladimir / Irkutsk, 21 Ekim 2017

  Tesviye zemini İlk, en karmaşık ve zaman alan onarımlardan biri. Hatalardan kaçınmak ve zemini tesviye sürecini kolaylaştırmak, uzmanlarımızdan tavsiyeler almanıza yardımcı olacaktır.

  Doğru karışımı seçmek çok önemlidir çünkü nihai sonuç buna bağlıdır. Seçim yaparken şunları göz önünde bulundurun: bina içi veya dışı yerlerin türü (kuru, ıslak, sıcak veya değil), kullanılacak karışım, karışımın uygulanma yöntemi (manuel veya mekanik). ‘Sıcak zemin’ sistemi planlanmış mı? Zemin tesviye işleminin çeşitli aşamalarında kullanılır.

  Temel hizalama (Kalın tabakanın hizalanması) – Temel yüzey tesviyesi için (büyük farklılıkların giderilmesi), kalın bir tabaka ile uygulanabilen karışımlar kullanılır. Bunlar şunları içerir: rovnitel basic Yunus horizon (10-50 mm’den gradyanları ortadan kaldırır), rovniteli Yunus universal horizon (2-100 mm) ve hafif rovnitel Yunus horizon çevresel pol (5-100 mm).

  Hizalamayı bitir (Zemini doldurarak ince tabaka tesviye) – Son kat (laminat, parke) uygulanmadan önce ortadan kaldırılması gereken yüzeyde küçük farklılıklar olması durumunda kullanılır. Bu amaçlar için 1’den 10 mm’ye kadar bir tabaka ile uygulanan YunOS Horizon-2 sıvı tesviye cihazı kullanılır.

  Zemin stabilizasyonu için kendiliğinden yayılan karışımlar, başlangıçta büyük ölçekli endüstriyel binalar için geliştirilmiştir. Günümüzde bu malzemeler her yerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda özel geliştiriciler tarafından da kullanılır ve yüksek popülerliği, hafif uygulama teknolojisi ve kısaltılmış sertleşme sürelerinden kaynaklanmaktadır.

  Günümüzde bu bileşikler, pediatrik ve tıbbi seks oluşumunun yanı sıra eğlence tesisleri, alışveriş merkezleri ve sporda yaygın olarak kullanılmaktadır. Satışta geniş bir yelpazede dökme zeminler bulabilirsiniz, bazıları çimento içerir, diğerleri metil akrilat, diğerleri ise poliüretandır.

  Organik malzemelere dayanan epoksi karışımları da satın alınabilir. Bu döşemeler, kaplamanın sert fiziksel, mekanik ve kimyasal özelliklere karşılık gelmesi gerektiğinde dökülür. Satılık diğer şeylerin yanı sıra, aşağıda tartışılacak olan sıvı zemin “Horizon Eunice” var.

  Yukarıdaki markadan bir dolgu zemini almaya değip değmeyeceğini hala bilmiyorsanız, aralarındaki ana avantajlarını anlamanız gerekir:

  • Yumuşak yüzey;
  • zeka.
  • Antistatik özellikler;
  • Kimyasal direnç;
  • Ve odada optimum mikro iklimin oluşumu.

  Bu liste, uzun ömürlü, yüksek dekoratif özellikler ve yerden ısıtma sistemleriyle uyumlulukla desteklenebilir. “Eunice Horizon” zemin kaplaması, kir birikimi olasılığını ortadan kaldırır ve mikroorganizmaları yüzeyden dağıtmaya elverişli değildir. Nemin kaçmasına izin vermediği için böyle bir temele bakmak çok kolaydır ve bu nedenle üst üste binmenin hizmet ömrü uzar.

  Dünya, çok yönlülüğünü gösteren herhangi bir amaç için iç mekanlarda kullanılabilir. Tozun tabana yerleşmemesi sayesinde antistatik özelliklere de dikkat etmek önemlidir. Kendinden yayılan zeminler kimyasalların etkisi altında çalıştırılabilir, ultraviyole ışınlarına, ışınlamaya ve tutuşmaya dayanıklıdır.

  Onların yardımıyla odada insanlar için ideal olan ideal bir mikro iklim oluşturabilirsiniz, çünkü zeminler toz yaymaz, toksinler yayılmaz ve nem seviyesindeki değişikliği etkileyemez. Koku hakkında endişelenemezsiniz, çünkü döküldükten 2 saat sonra kaybolur.

  Sadece avantajları değil, aynı zamanda ana eksiklikleri de biliyorsanız, Eunice Horizon döşeme sizin tarafınızdan seçilebilir. İkincisi arasında, yetersiz bir renk ve grafik seti var. Ek olarak, çalışmaya başlamadan önce pürüzlendirmenin hazırlanması, yüzeyin düzleştirilmesi ve nem seviyesinin kontrol edilmesi gerekecektir.

  Bileşimi döktükten ve kuruttuktan sonra, tabakayı sökmekle uğraşmak zor olacaktır. Bazen tüketiciler, yüksek maliyetleri ve onarım karmaşıklığı nedeniyle kendiliğinden yayılan zeminleri de reddederler. Bu tür kapakların montajı da çok pahalıdır ve geleneksel zemin çözümleriyle karşılaştırırsanız bu doğrudur.

  “Eunice Horizon” kelimesini kullanma talimatları

  Horizonite Unice zemin, pürüzsüz, sabit yüzeyler oluşturmak için tasarlanmıştır, bunu dekoratif bir zemin kaplaması veya ince katmanlı bir zemin takip edecektir. Kompozisyon evrenseldir, çünkü iç veya dış işler için kullanılabilir. Karışım ıslak ve kuru odalar için uygundur ve ayrıca “sıcak zemin” sistemleri ile birlikte kullanılabilir.

  Universal “Eunice Skyline” önceden hazırlanmış bir yüzeye uygulanmalıdır. Kompozisyonun kurutma aşamasındaki çalışma sırasında, hava sıcaklığının +5 ila +30 ° C aralığında izlenmesi gerekirken, nem seviyesi% 75’i geçmemelidir.

  Substratın kuru ve sağlam olduğundan emin olmak önemlidir. Uygulamadan önce yüzey, malzemenin yapışmasını engelleyebilecek ufalanan elemanlar, bitüm lekeleri, boya, boya ve diğer yabancı maddelerden arındırılır.

  Nice Horizon, astar uygulanmış, tozlu olmaması gereken bir yüzeye uygulanmalıdır. Derinliği 10 cm’den fazla olan çatlak ve çukurlar ve şap mühürlenmelidir “Gorizont9raquo. Bu, ana işin başlamasından üç gün önce yapılmalıdır. Odanın çevresinde kuruluma başlamadan önce dikey yüzeyler kenar bandı ile örtülmelidir.” Gelecekteki katmanın beklenen kalınlığına bağlı olarak genişliğini seçin.

  Önceden bir Nice Horizon çözümü hazırlanmalıdır. Bunun için kuru karışım bir kaseye temiz su konur. Ve 1 kg formül için yaklaşık 0.14 litre su gerekecektir. Daha sonra karışım homojen bir kütle elde edilene kadar karıştırılır.

  Bu, düşük hızda kurulan profesyonel bir karıştırıcı kullanılarak mekanik olarak yapılabilir. Karışımın kütlesi 1 kg’ı geçmezse manuel karıştırmaya izin verilir. Çözelti daha sonra 5 dakika bırakılır ve ardından yeniden karıştırılır. Hazırlık kısmı 120 dakika içerisinde tüketilmelidir.

  Çözelti belirli bir teknolojiye göre karıştırılmalıdır, kuru karışıma su dışında diğer bileşenlerin eklenmesini hariç tutar. Nihai çözümde su eklenemez ve bu, maddenin özelliklerinde değişikliklere neden olabilir. Bu işlem için sadece temiz araç ve kapların kullanılması tavsiye edilir.

  Kuruma süresi ve bazı teknik veriler

  Sertleşme süresi, çoğu tüketicinin ilgilendiği parametredir. 10 mm tabaka kalınlığı döşenirse, bu süre 2 ila 5 gün sürebilir. Yüzeyde 6 saat sonra aynı tabaka kalınlığında yürümek mümkündür.

  Uygulanabilecek tabakanın kalınlığı 10 ile 50 mm arasında değişebilir. Yukarıdaki parametrelerle 1 m2’de yaklaşık 20 kg kuru karışım alacaktır. Bileşimin donma direnci 35 çevrim, basınç dayanımı ise 200 kg / cm²’dir.

  Çözüm hazır olur olmaz, tabanı eşit olarak dağıtarak yüzeye yayılmaya başlayabilir. İş bittikten sonra seramik karoların döşenmesi ancak yüzey kuruduktan sonra yapılabilir. Zemin farkı 50 mm’den fazla ise, zemin seviyesinin birkaç kat olarak uygulanması gerekir. Bir sonraki katmanı ekmeye başlamadan önce, 28 gün sürecek olan bir öncekinin tamamen kurumasını beklemek gerekir. Bundan önce, dünyanın yüzeyi tozsuzdur.

  Land “Horizon 2” için Kurulum Talimatları

  “Horizon 2”, parke, mum, folyo ve seramik uygulamalı ince film yüzeyler için bir yüzey formülasyonudur. Zemin 5 mm’yi geçmiyorsa, işaretlerin takılmasına gerek yoktur. Dökülen kısım hazırlanmalı, ardından iğneli rulo ile yuvarlanmalıdır. Çözeltinin bir sonraki kısmı, karışımın kapandığı andan itibaren en geç 20 dakika içinde dökülmelidir. Her yeni porsiyon bir öncekinden uzağa dökülmeli, böylece karışım kendiliğinden dökülebilir.

  Horizon 2 bazı süreksizliklerle doldurulabilir. Alan 100 m2’den fazla ise bu doğrudur. Bu durumda, solüsyonun son kısmını uyguladıktan 6 saat sonra bir spatula ile doldurulan doldurulacak alanlar arasında 2 cm’lik katmanlar bırakılır.

  Bir dolgu zemininin bileşimi bazı uzmanların ilgi alanına girmektedir. Onlardan biriyseniz, bileşenler arasında şunları bilmelisiniz:

  • Hızlı priz alan çimento;
  • Polimer katkı maddeleri;
  • Ezilmiş kireçtaşı.

  Çimento karışımını “Gorizont9raquo; dan karşılaştırırsak, kimyasal bileşimi ve Portland çimentosundan farklı olmayacaktır, ancak yapılan klinkerde daha güçlü zemin olduğundan partikül boyutu 2 kattan azdır, bu da çimentonun sadece 5 saatte% 60’a varan mukavemet kazanmasını sağlar. Ancak bundan sonra süreç yavaşlar ve normal modda ilerler, bu nedenle dolgu zeminin bileşiminin tarif edilen karışımın bazı özelliklerini belirlediğini varsayabiliriz.

  Genellikle, malzemenin fiyatı hesaplanırken, çömlekçilik ve çatlaklar için kurulum maliyeti ile pratik kapları ve aletleri yıkamak için karışımlar dikkate alınmaz. Metrekare başına arazi maliyeti 400 ruble. İşe başlamadan önce uygulanması gereken bir tanıtım fiyatı belirtmez.

  Metrekare başına arazi maliyeti, tüketicinin nihai seçimini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Zaten zemin seviyesi için bir kompozisyon satın aldıysanız, fenerleri kurduktan sonra kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Çatının tüm genişliği boyunca birbirlerinden 2 metre uzaklıkta bulunurlar.

  Bu amaçla “Horizon 9” dan bir çözüm. İşaretçilerin önerilen konumuna bastırılan elemanlar uygulanacaktır. Onlara gelince, metal bir köşe veya tüp öne çıkabilir. Kurulumun doğruluğu, bina seviyesi kullanılarak doğrulanmalıdır. İşaretler takıldıktan 5 saat sonra daha fazla çalışma yapılmalıdır.