Yorgan Hangisi Daha İyi

Yorgan Tavsiyesi Yorgan Hangisi Daha İyi ?

Yorgan vs Yorgan – Sizi sıcak tutan yatak ile ilgili olduğunda, kabarık bir yorgan veya yumuşak bir yorgan yenilmez. İkisinden biri altında yatın, aynı zamanda yıllarca keyifle bulabileceğiniz rahatlıktan neredeyse emin olursunuz. Ama yorgan ve yorgan arasındaki fark nedir? Hem hangisi yatağınız için idealdir?

elart nevresimli pike takimi,
vakko home nevresim takımları,
english home pike seti,
yataş dacron,
lc waikiki bebek nevresim,

Tabii ki, çözüm sizin için önemli olan şeylere iner. Her alternatif, stilinize ve yaşam tarzınıza bağlı olarak, birçok avantaj ve düşünülmesi gereken birkaç nokta ile bol miktarda ısı kullanır. Bununla birlikte, başlangıçta, temelleri hızlandırmaya izin verin.

Yorgan nedir?

Yorganlar, genellikle aşağı, tüyler veya sentetik elyaflarla dolu ultra peluş yorganlardır. Bir ağ veya kutu deseninde kapitone içerebilirler veya daha büyük, kabarık bir çuval gibi görünebilirler. Ne olursa olsun, çağdaş bir görünüm sağlayan yatakta minimum miktarda akşamdan kalma için boyutlandırılmıştır.

Onları beyaz veya kirli beyaz olarak keşfedeceksiniz, çünkü bu hafif, nötr tonlar nevresim altında neredeyse yok oluyor. Evet, doğru: Yorganlar, çok çeşitli renk ve desenlerde sunulan güvenlik kapaklarıyla kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Yastık kılıfı ile bir yastık düşünün ve temel fikre sahipsiniz.

İnsanlar rahat olmaları, ancak şaşırtıcı derecede hafif olmaları nedeniyle yorganları severler. Sökülebilir kapakları, tamamen yeni bir yorgan satın almadan yatağınızın görünümünü değiştirmenizi önerir.

Aynı şekilde, bazı insanlar yorganlarıyla birlikte önde gelen bir çarşafı kullanmayı atlarlar, bu da katmanların toplam yatak çarşaflarını bitirmeleri gerektiğini gösterir. Bu, yorganın Amerika Birleşik Devletleri’nde kaldıklarına göre Avrupa’da çok daha fazla tercih edildiği düşünülürse, yatağınızı Avrupa tarzı hissettirmek olarak adlandırılır.

Aslında, bazı bilim adamları yorganların Avrupa kökenli olduğunu düşünüyor. “Nevresim” kelimeleri, aşağı tüylerin önemli bir yorgan dolgusu olması (aynı zamanda kalması) nedeniyle Eski Fransızca’da “aşağı” anlamına gelir.

trendyol taç nevresim
yataş deve tüyü yastık
yataş terra nevresim takımı
yataş nevresim takımları 2019
yataş ortensia nevresim takımı
yataş king size nevresim takımları
trendyol taç nevresim
yataş deve tüyü yastık
yataş terra nevresim takımı
yataş nevresim takımları 2019
yataş ortensia nevresim takımı
yataş king size nevresim takımları

Nevresim Takımı Nedir?

Nevresim, yorganınızı örten ve düzenli tutan bir güvenlik kağıdıdır; yorgan ötesinde çıkarılabilir olup olmadığını düşünün. Yorgan örtüleri dekorunuzu canlandırmayı kolaylaştırır: Sadece kapağı kapatın ve ayrıca yorganınız (ve uzatma ile odanız) tam bir makyaj yapabilir.

Yorgan nedir?

“Kolaylık” kelimesinden kaynaklanan yorganlar, ilk olarak 19. yüzyılda yatak takımı seçeneği olarak tercih edilmiş ve o zamandan beri de kullanımda kalmıştır. Bir yorgana benzer şekilde, yorgan, birbiriyle dikilmiş ve aşağı, tüy veya sentetik elyaflarla dolu iki ürün katmanından yapılmış bir yorgandır.

Bununla birlikte, bir yorgan genellikle bir yorgandan çok daha az kalın ve kabarıktır, çünkü başlamak için çok daha az dolgu içerir. Bu nedenle, bazı insanlar bir yorganın yorgandan daha hızlı gidebileceğini buluyor.

Yine de birçok kişi yorganları sever çünkü kapak gerektirmezler; bunun yerine, kendi başlarına dekoratif olan tek ve bitmiş ürünlerdir. Yorganlar, önceden koordine edilmiş bir “çanta içinde yatak” grubunun bir parçası olarak gelirler ve bu da onları görsel olarak zorlanmış olanları seçmeyi kaçırmaz hale getirir. Kendiniz bir setin parçası olarak gelmiyorsa, görünümü tamamlamak için eşleşen yastık kılıfı veya yastık shams seçebilirsiniz.

Bir yorgan normalde bir üst tabaka üzerine yerleştirilir, ancak aynı zamanda ek rahatlık ve sıcaklık sağlamak için bir battaniyeye ek olarak kullanılabilir. Yorganlar, yataklarına katmanlı bir görünüm vermek isteyen kişiler için mükemmeldir.

beyaz iş pike takımı
vakko nevresim takımı
evde pike modelleri
soley nevresim takımı şok
lines yorga
örgü pike takımları
beyaz iş pike takımı
vakko nevresim takımı
evde pike modelleri
soley nevresim takımı şok
lines yorga
örgü pike takımları

Yorgan Örtüsü nedir?

Bu hileli bir soru! Teknik olarak, bir yorganınız varsa yorgan örtüsü diye bir şey yoktur, bir kapağa ihtiyacınız yoktur, çünkü yorganınız zaten süs malzemesinden yapılmıştır ve ayrıca yatağınıza takmaya hazırdır.

Görünümü yükseltmek istiyorsanız yorganınızın üzerine bir nevresim takmayı deneyebilirsiniz, ancak boyutun bir endişe olabileceğini unutmayın. Yorganlar yorganlara göre daha büyük olma eğilimindedir, yorganlar ise daha kabarıktır. Bu nedenle, yorganın kapağında aşırı görünebilir veya biraz yüzebilir, tahmin edilmesi zor.

Fark Yorgan ve Yorgan

Rahat tutmak için yorganlar ve yorganlar kullanılır. Amerika Birleşik Devletleri’nde Yorgan mükemmel kalitede bir yorgan olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, düzenli bir yorgan, diş dolgusuna ve ayrıca kumaş ürününe bağlı olarak tipik olarak biraz farklıdır.

evidea nevresim takımı tek kişilik
linens tek kişilik pike
zara home nevresim takımı
linens basic line nevresim takımı
linens çift kişilik nevresim takım
evidea nevresim takımı tek kişilik
linens tek kişilik pike
zara home nevresim takımı
linens basic line nevresim takımı
linens çift kişilik nevresim takım

Yorgan “Yüksek Kalite Yorgan”

 • En kaliteli malzemeler, dolgu çeşitleri ve ağırlıkları
 • Güçlü Beyaz Renk
 • Koruyucu yatak çarşaflarına konulması en iyisi
 • Yıkanmamalı ancak kapaklar kolayca çıkarılabilir ve yıkanabilir
 • Üst tabakaya gerek yok
 • Farklı boyutlar mevcuttur
 • Yatak odası tarzınızı yenilemek için pratik
 • Ayrı ayrı satıldı
 • Daha uzun ömürlü, yüksek esneklik

Yorgan “Olağan”

 • Genellikle polyesterden yapılır
 • Farklı renk ve baskı seçenekleri
 • Kapak gerektirmez
 • Tedavi talimatları ile Makinede Yıkanabilir
 • Ön sayfalar gerekli
 • Çeşitli ebatlar hazır
 • Odanızı yenilemek için pahalı

Yorgan ve Yorgan

Yorgan vs yorgan? Bu zaman kadar eski bir tartışma (ya da en azından yorganlar ve / veya yorganlar kadar eski.) Şansınız, hangi tarafta olursanız olun, bunun en iyi tarafı olduğuna karar verdiniz. Tam burada İsviçre’yi oynuyoruz (her ne kadar kesinlikle kendi bakış açımız olsa da, açıkça uygun) ve ayrıca her yatak çarşafı seçiminin avantajlarına ve dezavantajlarına bakıyoruz.

linens bebek nevresim
linens tek kişilik nevresim
linens nevresim takimi
linens nevresim
linens nevresim takımı

Yorgan

Artıları:

Yaygara yok. Bir yorgan sıkı oturur ve nadiren vardiya / bükülme yapar, bu da yapı bakımından nevresim örgüsüne göre çok daha az bakım sağlar. Ayrıca, bu tek paketlik bir anlaşmadır (tanım, doğru şekilde takılan bir ek aramak için aramanıza gerek yoktur.).

Koordinasyon için yararlı. Şemsiyeleri ve atma minderlerini karıştırmak ve eşleştirmek kendi başınıza bir uzmanlık değilse, bir torbada yatak yorgan koleksiyonu sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Eksileri:

Temizlenmesi her zaman çok kolay değildir. Düşünebileceğiniz yorgan üzerindeki etiketi (veya şu anda sahip olduğunuz etiketi) inceleyin. Bazılarına normal bir battaniye gibi temiz dahil edilebilir, ancak diğerleri tamamen kuru temizlenmiş olmalıdır.

Öncü bir sayfaya ihtiyaç duyabilir. Bir yorgan sadece kuru temizlendiğinde, bir üst tabaka kullanmanız önerilir (bunu düzenli olarak yıkayabileceğiniz için.) Yatağınızı günlük olarak yaparsanız, önde gelen tabakayı toplamak birkaç dakika sürebilir. rejimi.

Hızla düzleşiyor gibi görünüyor. Biz hiç kabarık yanı sıra uzun süre zarif kaldı bir çanta içinde yatak yorgan hiç memnun değil. Yorganlarda genellikle çok daha az dolgu vardır, bu da ne kadar kabartmaya çalıştığınıza bakılmaksızın, aşağı yorgan ekine kıyasla çok daha hızlı ve düz bir şekilde daha hızlı düzleşeceklerini gösterir.

linens siyah nevresim takımı
linens bebek nevresim takımı
mickey mouse cift kisilik nevresim

Nevresim Takımı + Yatak Örtüsü

Artıları:

Kolayca yıkanabilir. Bir nevresimi yorgandan (aşağı veya sentetik battaniye eki) soyduktan sonra, normal bir çarşaf gibi hızlıca yıkayabilirsiniz. Bu, özellikle daha küçük veya istiflenebilir bir yıkayıcıya sahipseniz pratiktir.

Yapılan bir yatağa çok daha az adım. Nevresim takımı çıkarılabilir ve hızlı bir şekilde yıkanmış olduğundan, esas olarak üst tabakayı değiştirebilir, böylece yatak yaparken savaşmanız gereken çok daha az şey sağlar.

Öngörülemeyen dekoratör için mükemmeldir. Yatak çarşafları genellikle yorganlardan daha ucuzdur, bu nedenle yatak çarşaflarınızı değiştirerek odanızın görünümünü değiştirmek çok kolay ve uygun maliyetlidir. Ayrıca, koleksiyonları kesinlikle yormanızdan daha fazla tasarım seçeneği bulmanız muhtemeldir.

Eksileri:

Bölgede sürekli kalmaz. Yatak çarşafları + bu dezavantajı çağırmak için düşmanları hızlıca ekle. Yatak çarşaflarını yerinde tutmak için ne kadar tuttuğunuz, bağladığınız ve dua ettiğinize rağmen, nadiren olması gerektiği yerde kalır. Günlük olarak yeniden ayarlama yapmadığınız sürece, tamamen bükülmüş bir yatak çarşafları seti ile sonuçlanabilirsiniz.

En iyi nevresim takımını keşfetmek zor olabilir. Genellikle, yatak çarşafları kare şeklindedir veya tam / kraliçe olarak kullanılabilir, bu yüzden sadece en iyi boyut olan (veya her iki tarafta en fazla kabarıklık için önerilen gibi birkaç inç daha büyük) bir aşağı veya sentetik yorganı kazmak gerçekten neredeyse imkansız hissetmek.

Yüksek dereceli, uygun büyüklükte bir yorgan da pahalı olabilir, ancak ideal bir kıyafete sahip olduğunuzda, uyku tam bir üst seviye gibi hissettirir.

Yani, her çarşaf türünün faydalarını ve dezavantajlarını sunduğumuzdan, sizden duymak istiyoruz – yorgan veya yorgan?

Bir Yorgan Satın Almadan Önce Dikkate Alınması Gereken 7 Şey

Sevimli bir yorgan sadece Alaska’da yaşayan insanlar için değil. Kuştüyü yatak ürünleri, çeşitli ağırlıklar, kaliteler, renkler ve aynı zamanda büyük bir dinlenme için veya sizi en soğuk gece rüzgarlarından kesinlikle ısıtacak bir boyutta kolayca mevcuttur.

Aşağı çok hafif olduğu için, bir battaniye veya yorgan için doldurulduktan sonra en rahat ve arananlardan biridir. Bir battaniyeye bakmadan önce, yatağınız için bir yorgan almakla ilgili ipuçlarımızdan bazı standart bilgiler alın.

Ne Kadar Sıcak Uyuyorsun?

Bazı insanlar katmanları ve battaniye katmanlarını veya elektrikli battaniyenin yüksek olduğu bir yerde birleştirir. Diğerleri, en soğuk hava koşullarında da onları kaplayan hafif bir tabakaya sığar.

Aşağı battaniyeler ve nevresimler çok çeşitli ağırlıklarda ve yüklerde bulunduğundan, size en rahat uykudan birini sunacak bir konsepte sahip olmak isteyeceksiniz. Tropik bölgelerde yaşıyorsanız ağır bir yorgan almayın!

Yatağınız Ne Kadar Büyük?

Yatağınıza tamamen uyan bir yorgan bulacağınızı düşünmeyin. Dikkatli ölçümler alın ve kesinlikle yatağınıza en uygun battaniyeyi bulmaya çalışın. Bir Kraliçe yatağınız varsa, “tam / kraliçe” yorgan ile dolandırılmayın.

Bir California King yatağınız varsa, bir “kral” yorgan yeterince uzun olmayabilir. Yatağın kenarlarını düşürmek için birkaç yorgan veya battaniyeyi arzu edeceğinizi unutmayın, bu nedenle küçük olanı da satın almayın.

Ne Kadar Dolum Gücüne İhtiyacınız Var?

Pacific Coast Feather Company, “Doldurma gücü, yüksek kaliteyi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Doldurma gücü ne kadar yüksek olursa aşağı kümeler o kadar büyük ve güçlü olur.

Büyük kümeler üstün yalıtım sağlar, daha iyi bir nefes alır ve daha küçük boyutlu, hassas koleksiyonlara kıyasla çok daha uzun süre dayanır. ”Gereksinimlerinize uygun ısıyı elde etmek için çeşitli üreticilerin sağladığı“ doldurma gücünü ”karşılaştırın. İhtiyacınız olandan daha fazlasını elde etmenin bir faktörü yoktur, ancak yetersiz de istemezsiniz.

Bütçenizi Belirleyin ve İstediğiniz Kaliteyi Seçin

En pahalı aşağı kaplamalardan ve aynı zamanda nevresimlerden biri saf, beyaz, hipoalerjenik kaz tüyü. Sınırlı bir harcama planındaysanız, daha düşük kalitede, çok daha az aşağı veya aşağı ve tüylerin bir kombinasyonuyla bir aşağı battaniye bulabilirsiniz.

Bunlar son derece rahat bir dinlenme sağlarken, bunun harcama planınızı genişletmenin ve mükemmel bir yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu hissedebilirsiniz.

Bölmeler Şaşırtıcı Olabilir

Temel patchworkler iki malzeme katmanı arasında bir dolgu dikişi ile yapılırken, aşağı kaplamalar ve nevresimler uzun ağlar veya düz bir sirkülasyon için pozisyonun korunmasına yardımcı olan dikilmiş bir kutu tasarımı ile yapılır.

Kumaş şeritleri aslında malzeme tabakaları arasına dikilir. Bunlar aşağı kümelerin değişmesini önler. Hayal kırıklıkları dikildiğinde, aşağı yorganınızda herhangi bir “serin nokta” olmayacaktır.

Dış Kumaş İplik Sayısı

Aşağı koleksiyonların yumuşak ve kabarık görünse de, onları tutan her türlü kumaşla sızıntı yapma yeteneğine sahiptirler. Sızdırmaz koruma sağlayan, sıkı dokunmuş, yüksek iplikli bir kapak satın almak önemlidir. O zaman aşağı veya tüylerin kesinlikle dışarı çıkacağından korkmanıza gerek kalmayacak. Çok sayıda firma da kenarlarda güvenli gibi özel alır.

Örtmek veya Örtmemeyi?

Kapağı olmayan bir yorgana “yorgan” denir. Yepyeni bir kuştüyü yorgan veya battaniyeye iyi bakabilmek için, büyük battaniyeyi örten büyük bir “yastık kılıfı” kullanmanızı öneririz. Bir kapak kesinlikle biraz ağırlık katacak ve çekici bir kapak çok fazla ağırlık içerebilir.

Bununla birlikte, bir nevresim, aşağı battaniyeyi veya yorganı koruyacak ve aynı zamanda bir örtü, büyük bir yorgana kıyasla daha basittir.

Yorganınızı Tekrar Kabarık Yapın

Aşağı yorgan, özellikle tamamen havlanmışsa, uykunuzda sahip olabileceğiniz en iyi yatak çarşaflarıdır. Aksi takdirde, farklı bir şey istemiş olabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, bir yorgan kabarık olmasa bile oldukça etkisizdir.

Neden soruyorsun?

İki şey:

 • Yalıtım artık etkili değildir.
 • Rahat değil.

Sizi aşağı yorganlarımı yeniden kabartmak için kişisel yaklaşımımı tanıtmadan önce, size kabarıklıklarını nasıl koruyabileceğinizi ilk olarak bildirmeme izin verin. Bu şekilde, tekrar kabartılmadan önce çok uzun süre kabarık tutabileceksiniz.

Günlük Yumuşatma Bakımı

 • Her gün yatağınızdan kalktığınız anda yatağınızdaki yorganı düzleştirin. Yorganın bir ucunu kafa seviyesine kadar çizin ve yukarı ve aşağı sallayın. Aynı şekilde halınızdaki tozu da sallarsınız.
 • Aşağı yorganınızdaki topaklı alanları bulmaya çalışın ve onlara masaj yapıyormuşsunuz gibi bastırın. Bu, tüylerin yanı sıra her türlü aşağı parçayı da kaldıracaktır. Aşağı ve tüyler, havanın yorganın uygun şekilde nüfuz etmesine izin verecek şekilde eşit olarak dağıtılacaktır.

Bu iki önemli noktanın ifade edilmesiyle, şimdi size en sevdiğiniz kuştüyü yorucuları nasıl yeniden kabarttığınıza getireyim.

Aşağı Yorgan Yeniden Yumuşatma İpuçları

Unutmayın ki tüm bu göstergeleri tek seferde yapmanız gerekmez. Bu yöntemlerden birini seçin ve ayrıca yorganınızda ek bir kabarıklık gözlemleyeceksiniz. Hala ihtiyacınız olan kabarıklıktan yoksun gibi görünüyorsa, bir dizi yöntemi dahil etmekten çekinmeyin. Sadece sürekli bakımın yorganın kabarıklığını da azaltabileceğini unutmayın.

Tam size yorgan yeniden kabartmak için yapmanız gereken şeyler.

 • Büyük olasılıkla dış çamaşırınıza ve ayrıca yorganınızı asın. Birkaç saat boyunca asılı bırakın. Bu kesinlikle esintinin yorgandan geçmesine izin verecektir. Bunu yapmak, bir sonraki kullanımınız için yorganınızı kabarık hale getirecektir.
 • Büyük olasılıkla yerel çamaşırhanenize gidin ve büyük bir iş kurutma cihazı arayın. Yorganı içine koyun ve hava kabarcığı ayarlarını yapın. Bu, ekipmanın kullanıldığında ısınmasını önleyecektir. Yorganınızla birlikte makinenin içine birkaç tenis küresi koyun. Bunu yapmak, üretici dönerken yorganın içindeki tüylerin yanı sıra tüyleri de azaltacaktır. Her zaman tenis kürelerini beyaz çorapların içine koymayı unutmayın, çünkü tenis toplarının rengi de aynı şekilde yorgana geçebilir.
 • Aynı şekilde tenis topunu olmayan bir kurutma ekipmanında yorganı havalandırın. Bunu birkaç saatliğine yapmak zorundasınız. Yorganı çıkarmayı ve aşağı ve tüyleri eşit olarak dağıtmak için her 20 dakikada bir titremeyi unutmayın.

Bu üç basit eylem, kuştüyü yorganlarınızın kabarıklığını geri getirmenize kesinlikle yardımcı olacaktır. Bunu yorganı temizlediğiniz gün yapabilirsiniz. Yorganı düzenli olarak yeniden yumuşatmayın, aksi halde ona zarar verebilirsiniz. Günlük bakımlara sadık kalmanın yanı sıra kendinizi yeniden kabartmayı aramayacağınızı keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın