Yoga matınızı nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz?

Bir yoga aşığıysanız, bu sporu yapmanın çok az zaman aldığını bileceksiniz. Sadece sessiz bir alana ve paspasa ihtiyacın var. Her türlü spor matı da kullanabilmenize rağmen yoga yapmak için özel paspaslar vardır. Yoga matınızın yeni görünmesini nasıl sağlayacağınızı biliyor musunuz? Bugün size her zaman temiz görünmenin sırrını anlatıyoruz.

Doğru paspası seçmek

Mat, yoga yapmak için ihtiyacınız olan birkaç maddeden biridir. Uygulamanız için en iyi matı seçerken bazı yönleri dikkate almalısınız. Örneğin, kalınlık. Bir yoga matının standart kalınlığı 3 ile 4 mm arasında iken, seyahat için daha ince ve daha hafif paspaslar bulunmaktadır. Düzenli uygulama için standart kalınlıklardan birini seçmeniz tavsiye edilir. 5 mm’den başlayan en kalın olanlar, atlama içeren dinamik yoga egzersizleri için belirtilmiştir.

Kalınlığın yanı sıra diğer detaylara da dikkat etmek önemlidir. Örneğin, seçtiğiniz paspasın kaymaz olması ve bunun için endişelenmeden farklı duruşlar yapabilmeniz için gerekli uzunluğa sahip olması çok önemlidir.

Yoga matınızı nasıl temiz tutabilirsiniz?

Hepimiz temiz ve düzgün bir mat üzerinde iyi bir yoga uygulamasının tadını çıkarmayı severiz. mikroorganizma içermez. En iyi durumda tutmak için aşağıdaki ipuçlarını izleyerek düzenli olarak temizlemeyi unutmayın:

  • Bir ev ilacı kullanın. Dörtte birini beyaz sirke ile doldurun ve suyla doldurun. Birkaç damla çay ağacı esansiyel yağı ve birkaç damla lavanta yağı ekleyin. İyice karıştırın ve paspasa temiz bir bezle uygulayın.
  • Yoga matınızı çamaşır makinesinde yıkayın. Lekelerin görünmesini veya ter birikmesini önlemek için paspasınızı çamaşır makinesi ayda bir. Onun için, önce paspasınızın çamaşır makinesine konulabileceğini kontrol edin. Eğer öyleyse, bir sıkmasız soğuk su programı.
  • Matınızı bükmeyin. Paspasınızı temizlemeyi seçtiğiniz sistemden bağımsız olarak, fazla suyu almaya çalışmak için paspası bükmeyin. Yerine matı güneşe veya havadar bir alana asın. Bu şekilde deforme olmasını engelleyeceksiniz.

Egzersizle ilgili en iyi şey, bitirdiğinizde keyif almaktır.

Bir spor aşığıysanız, seansınızı bitirdiğinizde ve hak ettiğiniz dinlenmenin tadını çıkardığınızda en iyi anın geldiğini bileceksiniz. Ve bu anlara da lezzetli bir meyve karışımımutluluk garantilidir. Ananas, muz ve sütsüz süt, elmalı yoğurt, muz ve hurma… Size en çok hitap eden malzemeleri seçin ve bu anın tadını çıkarın. Bu shake’leri hazırlamak çok kolaydır. Sadece malzemeleri elinizde bulundurmanız gerekiyor ve cam karıştırıcı. Ve birkaç dakika içinde ödülünüzü keyfini çıkarmaya hazır olacaksınız. Siz de hazırlarsanız Mixx2go karıştırıcı bunu doğrudan dahili bir içecek dağıtıcısına sahip bir şişede yapabilirsiniz. Tüm yoga seanslarınızda size eşlik etmeye hazır. Hakediyorsun!

Yazar hakkında

'src =