Yiyeceklerin buzdolabında daha uzun süre dayanmasını sağlayacak püf noktaları

Herhangi bir ev ekonomisinin amacı, olabildiğince sürdürülebilir olmak ve bunun için yollar bulmaktır. para biriktir. Bunun içinde önemli bir bölümü kaplar ayın alımı.

Ne pahasına olursa olsun yiyecek israfından kaçınmalıyız, bunun için iyi bir planlama gereklidir. Her ne kadar teknoloji de bizim tarafımızda! Bosch olarak biz tasarladık VitaFresh buzdolapları, yenilikçi soğutma sistemi gıdanın ömrünü şu kadar uzatmaya izin veren 3 kat daha uzun. Onlar ve aşağıda verdiğimiz tavsiyeler sayesinde buzdolabınız her zamankinden daha sürdürülebilir olacak.

Bosch buzdolabı

Sıcaklık

Kontrol etmek önemlidir sıcaklık of Buzdolabı böylece soğuk zincir değişmez. Bununla bağlantılı olarak, alışverişe çıktığınızda, süpermarket ile eviniz arasında olabildiğince az zaman ayırmaya çalışın. Gıdaların optimum koşullarda saklanması için tavsiye edilir 4ºC buzdolabı için ve -18ºC için dondurucu.

Sıcaklığı değiştirmek istemiyorsanız, uymanız gereken altın bir kural vardır: koymayın sıcak yemek içinde buzdolabı. Bunu yaparak, cihazı sıcaklığı korumak için daha fazla çalışmaya zorlarsınız ve böylece tüketim. Ayrıca, ısıyla kirlenebilen ve dolayısıyla zamanından önce bozulabilen yiyeceğin geri kalanını da doğrudan etkiler.
Taze ürünler

Yemek düzenlemesi

Olduğunu biliyor muydun buzdolabını düzenlemek için püf noktaları? En üstüne hamur işlerini, balıkları ve tütsülenmiş etleri yerleştirin. Orta bölgede peynir ve türevleri. Altta konserveler, yoğurtlar ve kalanlar. taze gıda onları ayrı çekmecelerde tutmalısınız. Bir yandan plastik poşetten çıkarmanız gereken meyve ve sebzeleri vaktinden önce olgunlaşmasınlar. Öte yandan et ve balık.

Yemek hayatı

Tüm ürünler aynı dayanmaz. Taze iseler, konserve edilmişlerse, kap zaten açıksa … Bakmanız çok önemlidir. Son kullanma tarihleriBir yiyeceğin renginde veya kokusunda garip bir şey gözlemlemeniz durumunda dikkatli olmanın yanı sıra. Size tavsiyemiz varsa, Buzdolabı kötüleşmek üzere olan bir ürün var, dondurucu ve başka bir zaman keyfini çıkarın.

Size teknoloji hakkında söylediklerimizi hatırlıyor musunuz? VitaFresh? Buzdolabımızdaki bazı çok yaygın yiyeceklerin ne kadar dayanabileceğini görün:

Yemek hayatı

Temizlik

Yukarıdakilere ek olarak, genellikle ihmal edilen çok önemli bir ayrıntı var. Tıpkı evi süpürdüğünüz ve mobilyaların tozunu aldığınız gibi, aynı zamanda ev Aletleri. Kullanımla birlikte özellikle sıvılarla temas eden buzdolabında vb. Leke bırakırlar. Bir şey döküldüğü her seferinde, hemen temizlemelisiniz, böylece diğer yiyecekleri kirleten bakteriler oluşmaz. Ayrıca, her iki ayda bir bunu bir derin temizlik.
Nihayet tüm satın alma işleminden yararlanacaksınız!

Yazar hakkında

'src =