Yiyecekleri ne zaman korumaya başladınız?

Bugün buradan dönmek çok normal görünüyor süpermarket ve satın alma işlemini Buzdolabı. Ve tabii ki, durum her zaman böyle değildi. Yiyecekleri korumaya başladığımız an, insanlık tarihinde çok önemlidir. Daha fazla bilmek ister misin?

Gıdanın korunması

  • MÖ 10.000’e kadar, toplama ve avlanmanın kıt fazlalıklarını korumanın yolu çok hamdı: tahta kaplar, hayvan derileri ve mağaraların dibi.
  • Dönüm noktası yıllar arasında meydana geldi MÖ 9.000 ve 8.000, bu noktada erkekler yerleşik hale gelmek için göçebe olmayı bıraktı. Tarım ve hayvancılık gelişti, bu da büyük miktarlarda gıdanın bozulmasını önlemeyi gerekli kıldı.
  • Mısırlılar Tuz kullanımında ve yiyeceklerin içilmesinde öncülerdi: tuzlama doğdu.
  • romalılar meyveleri korumak için bal kullandı ve şekerle birlikte Avrupa’da Arap Orta Çağ’da tatlı bir devrim yaşandı. Şurup, reçel ve konservelerdeki meyveler böyle yaratılmıştır.
  • Zaten 19. yüzyılın başında, Parisli pasta şefi Nicolás Appert kapalı, ısıtılmış kaplara yiyecekleri bir su banyosunda koyarak konserve kavanozlarının temellerini attı.
  • Şurada: yirminci yüzyıl Teknikler, gıdanın bir vakumda veya Tetra Pak gibi kaplarda saklanmasına izin veren ambalajın geliştirilmesi yoluyla rafine edildi.

yiyecekleri korumak

Ve tabii ki soğutma Tarihimizin büyük kahramanıdır ve muhtemelen tüm bu zaman boyunca en büyük teknolojik sıçramayı gerçekleştiren de tekniktir.

VitaFresh teknolojisi

Bosch’ta VitaFresh teknolojisi tüm yiyeceklerin aynı tür depolama gerektirmediğini unutmayın. Örneğin, meyve ve sebzeler yüksek nem gerektirir et, o balık ve Süt Ürünleri düşük olduğu ortamlarda en iyi şekilde korunurlar.

Buzdolaplarımızın yapabileceği her şeyi hayal edebiliyor musunuz? Her yiyecek için ideal ortamı yaratmak için çekmeceleri ayırdık, sadece korunmalarını sağlamadık. daha fazla zaman normal bir buzdolabında olsaydıklarından daha çok mükemmel şekilde korumak onların özellikleri, besinler, vitaminler, mineraller… Ve tabii ki tüm lezzet.

yiyecekleri korumak

VitaFresh teknolojisi farklı gelişmelere sahiptir, bu nedenle seçtiğiniz Bosch buzdolabına bağlı olarak farklı bölmeler vardır. Çekmece ile VitaFresh Plus ve çekmece VitaFresh Plus 0 C yiyecekleri iki kat daha uzun süre tutabilirsiniz. İle VitaFresh Pro 0 C… Üçe kadar!

Otantik devrim binlerce ve binlerce yıl önce bir mağarada başlayan … ve bugün Bosch sayesinde mutfağınızda tadını çıkarabileceğiniz.

Yazar hakkında

'src =