Yiyecekler buzdolabında nasıl taze tutulur?

taze gıda Sağlığımız için iyidirler, vücudumuzun ihtiyacı olan besin ve vitaminleri bize sağlarlar ve bizi gün boyu aktif tutarlar. Bu nedenle özelliklerinin mümkün olduğu kadar uzun süre bozulmadan korunması çok önemlidir.

Yemeğinizi daha uzun süre nasıl koruyabilirsiniz?

Süreci yiyecekleri daha uzun süre taze tutun satın alma anında başlar. Market turunuzun sonunda et ve balığı saklayın. Böylelikle mümkün olan en kısa süre soğutma alanı dışında kalmalarını ve bozulmamalarını sağlamış olursunuz. Aynı şeyi meyve ve sebzelerde de yapın.

Eve gittiğinde kurtar buzdolabında taze yiyecek, ama her parçayı nereye koyduğunuzu unutmayın. Buzdolabını sırala doğru bir şekilde yardımcı olmakla kalmaz besinlerdeki besinleri korumakAynı zamanda farklı yiyecek türlerinin kokularının ve tatlarının karışmasını önlemeye yardımcı olur.

Buzdolaplarımız aşağıdaki gibi ürünler için özel bir yere sahiptir: et, balık ve meyve ve sebzeler: VitaFresh alanı. Bu bölge, yemeğinizin daha uzun süre taze kalmasını sağlayan ve böylece tüm besin maddelerinin korunmasını sağlayan belirli özelliklere sahiptir.

Taze yiyecekleri buzdolabında tutmak

Buzdolabında yiyecek nerede saklanır?

Meyve ve sebzeleri nerede saklarım?

Tükettiğimiz meyve ve sebzelerin çoğu çoğunlukla sudur (ağırlıklarının% 80 ila% 85’i arasında), bu nedenle bu yiyecekleri yeterli nem ortamında tutmak, besinlerinin ve özelliklerinin iyi korunması için çok önemlidir. . Bu yüzden o meyve ve sebzeleri saklamak için en iyi yer O mu VitaFresh çekmece meyve ve sebzeler için VitaFresh alanı cihazınızın, yemeğinizin daha uzun süre taze kalacağı yer

Buzdolabı modeline bağlı olarak meyve ve sebzeleri saklamak için üç tip VitaFresh çekmece bulunmaktadır.

Bosch buzdolapları için VitaFresh çekmeceler

İle buzdolapları bölge VitaFresh Pro, vardır nem kontrollü VitaFresh çekmecesi. Bu çekmece, sabit bir sıcaklık sağlar. 0ªC böylece meyve ve sebzelerinizi üç katına kadar nemsiz ve taze tutabilirsiniz. Yani, eve geldikten 120 gün sonra bir elmayı yiyebilirsiniz ve sanki ağaçtan koparılmış gibi çıtırtılar.

Ev aletlerinin meyve sebze çekmecesi zona VitaFresh Plus çekmece Nem kontrollü VitaFresh Plus. Bu çekmece, çekmecede oluşturulan ideal koşullar sayesinde meyve ve sebzelerinizin özelliklerini iki katına kadar uzun süre korur.

İle buzdolapları VitaFresh alanı güvenmek VitaFresh çekmece meyve ve sebzeler için. Bu çekmece, yiyeceklerinizi saklamanız için 36 litreye kadar kapasite sunar.

Her meyve ve sebzenin farklı bir olgunlaşma dönemi olduğundan, VitaFresh meyve ve sebze çekmecesini doğru şekilde düzenlemeniz önemlidir. Şu ipuçlarını izleyin:

  • Meyve ve sebzeler arasında boşluk bırakın böylece hava dolaşabilir ve nem oluşur.
  • Onları plastik torbalarda saklamayın koruma sürecini etkileyebilecek aşırı nem biriktirebileceklerinden.
  • En narin meyveleri son seviyeye koyun. Çok fazla meyve ve sebzeniz varsa, çekmecenin altına elma veya portakal gibi en ağır meyveleri koyun ve şeftali, erik veya avokado gibi en narin olanlarını üstüne koyun.
  • Meyve ve sebzeleri Tuppers Cristal’ın Karışmalarını önlemek ve böylece daha iyi korunmalarını sağlamak.
  • Nem seviyesini ayarlayın çekmecede daha fazla meyve veya sebze olup olmadığına bağlı olarak. Çekmecelerde VitaFresh pro Ö VitaFresh plus taşı nem kontrolü optimum korumayı sağlamak için. Nem çarkını sağa hareket ettirerek, meyveler için mükemmel olan düşük bir nem elde edersiniz. Öte yandan VitaFresh çekmeceniz sebzelerle doluysa, çarkı sola çevirin. Çekmecenizde yüksek nem alacaksınız.

Et veya balık nerede saklanır?

et ve Balık ayrıca özel bir yeri var buzdolaplarımız daha yeterli ve daha uzun bir koruma için. Meyvelerde olduğu gibi, VitaFresh bölgeleri Et ve balık için özel bir yerleri var.

Buzdolabınızdaki VitaFresh bölgesinin türüne bağlı olarak, et ve Balık Bunları aşağıdaki yerlerde tutabilirsiniz:

VitaFresh Pro bölgesi vardır VitaFresh Pro 0ºC çekmecesi, sebzelik çekmecesinin altında bulunur. Bu bölmede et ve balıklarınız üç kat daha uzun süre saklanacak,

İçinde zona VitaFresh Plus bulduk VitaFresh Plus çekmecesi ◄0 ° C► 0º’ye yakın bir sıcaklığa ulaşan ve yemeğinizin iki kat daha uzun süre saklanmasını sağlayan

Son olarak VitaFresh alanı Ayrıca et ve balık için özel bir çekmeceye sahiptir: Çekmece VitaFresh ◄0 ° C►Bu ürünlerin en iyi şekilde korunması için 0ºC’ye yakın bir sıcaklığa ulaşır.

Buzdolabında yemek sipariş edin

Diğer taze yiyecekler nasıl yerleştirilir?

Peynir, sosis, yumurta, yoğurt, reçel … onları nerede saklıyorsunuz?

Daha iyi onları buzdolabının üstüne yerleştirin çünkü çok fazla soğuğa ihtiyaçları yok. Üst tepsiler peynir, söğüş et, yoğurt, tereyağı, reçel ve soslar için uygundur. Yumurtaların yumurtalık ile özel rafları vardır.

Böylece yapabilirsiniz tüm yiyecekleri sakla Buzdolabınızda ne isterseniz isteyin size sürprizlerimiz var.

Örneğin size sunuyoruz 440 litreye kadar kapasiteli bir buzdolabı böylece istediğiniz her şeyi kaydedebilir ve yine de boş alanınız olur. Ve en iyisi için bu promosyondan bir Bosch buzdolabı veya derin dondurucu satın almak, -e bir mikser veriyoruz.

Yazar hakkında

'src =