Yıkayıcı silindiri nasıl sökülür

Demontaj tankıBir çamaşır makinesindeki çamaşır makinelerinin hasar görmesi, bir ev yardımcısının başına gelebilecek belki de en kötü kusurlardan biridir. Sorun, önemsediğimiz ayrıntılara erişmek kadar hatadan kurtulmak değil, çünkü makinenin çoğunu kelimenin tam anlamıyla sökmeniz gerekecek. Önemli olan, bir silindirle monte edilmiş olan tankı sökmektir ve bu kolay bir iş değildir. Yazımızda, çeşitli önden yüklemeli çamaşır makinesi tamburlarının sökülmesi konularını ele alacağız.

Temel kurallar

Tambur yıkayıcıİnternette çok sayıda video ve tematik fotoğraf izledikten sonra kullanıcı sağlıksız bir özgüven kazanır ve çamaşır makinesini tamburla tamamen söküp birkaç saat içinde tekrar monte edebileceğine inanmaya başlar. Nitekim, tankı ve silindiri sökmek birçok tuzakla doludur. Onları bilmiyorsanız, Ev Asistanının önemli kısmını bozabilirsiniz, böylece Usta size daha sonra yardımcı olmaz.

Yıkayıcı tamburunun nasıl söküldüğünü merak ettiğinizde, önce onu almalısınız ve bunun için, tankın ve silindirin çıkarılmasına engel olacağından neredeyse tüm parçaları kasadan çıkarmanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağı makalede ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bir Zanussi çamaşır makinesinin sökülmesi. Bu gönderi belirli bir çamaşır makinesi markasını ele alsa da, çok gösterge niteliğindedir ve diğer herhangi bir çamaşır makinesi markasıyla benzerlikler çizmemize izin verir.

Öyleyse, ilgili silindir ve tankların sökülmesine ilişkin kurallar nelerdir? Bu görevi yaparken neyi hatırlamanız gerekiyor? Bu kuralları özetleyelim.

 1. Tambur tankını yıkayıcı muhafazasından çok dikkatli bir şekilde çıkarın. Çoğu modern arabanın deposu plastiktir ve herhangi bir mekanik etkiye sahip değildir. Tankı çıkarırken bir arkadaşınızdan yardım alın.
 2. Ayrılamayan bir hazne görmeden önce, ince bir matkap ucuyla bağlantı elemanları için çok sayıda delik açın. Yani önyargıya izin vermeyecek. Devrede ne kadar çok vida olursa, tankın yarısını çekmek o kadar iyidir ve tabii ki sızdırmazlık maddelerini yedeklemeyin.
 3. Yandan açıkça görülebilen kaynaklı plastik dikiş boyunca ayrılmaz bir tank görmek gerekir. Çoğu yerde, birkaç milimetreye bile izin verilmez.
 4. Silindir bloğunu tutan vidayı gevşetirken çok dikkatli ve dikkatli olun. Çaba göstermeden onu çözemezsiniz, ancak ekstra mil giderek, kendinize problemler eklemek yerine kafanın kenarlarını yırtıyor olacaksınız.
  Tambur kasnak cıvatası
 5. Yıkayıcı tankının arkasını şafttan çıkarmak için şafta birkaç hafif vuruş yapmanız gerekecektir – aşırıya kaçmayın.

Yapışkan yatak, araba çektirmesi ile çıkarılabilir. Çıkarmadan önce kaynak makinesi ile biraz ısıtmanız gerekebilir.

Ne gerekli?

Rezervuarı yıkama tamburu ile gevşetmek için genellikle basit bir alet gereklidir. Belki ihtiyaç duyulan aletlerin çoğu hala kilerinizde, ancak bazıları için garaja ya da belki bir komşuya gitmeniz gerekiyor. Ne gerekli?

 • Phillips düz, altıgen tornavida (bazı makine modellerinde düz ve yeterli bir Phillips tornavida).Araçlar
 • Küçük ayarlanabilir anahtar.
 • Kafalar ve tornavidalar (set).
 • Rulmanları sökmek için tasarlanmış çektirme arabası.
 • kaynak makinesi.
 • Metal için demir testeresi ve bunun için birçok plaka.
 • İnce matkap ve matkap.
 • Ahşap blok ve saç tokası.
 • Ağır pirinç çekiç.
 • Pense pense.

Diğer şeylerin yanı sıra, elinizde WD-40 yağlarının olması güzel olurdu. Takılı bağlantı elemanları ile başa çıkmaya ve demontajı basitleştirmeye yardımcı olacaktır. Kaynak makinesi yerine gazlı bir meşale kullanabilirsiniz, ancak bu düşük bir ısı yayar ve yatak yüzeye çıkacak kadar ısınmayabilir.

İç mekanlarda kaynak makinesi kullanmayın; yıkama tankını garajda veya barakada, tercihen sokakta bir gölgelik altında sökmek tercih edilir.

Demonte tank

Tüm modern otomatik çamaşır makinelerinin yaklaşık yarısı katlanabilir tanklara sahiptir. Bu çok kullanışlıdır ve çamaşır makinesi tamircilerinin ömrünü büyük ölçüde kolaylaştırarak sökme sürecini hızlandırır. Katlanabilir hazneli bir yıkayıcıda, bu haznenin iki yarısı vidalarla birbirine çekilir. Ek olarak, derz bir sızdırmazlık maddesi ile sarılır veya su sızmaması için elastik bir bantla kapatılır. Sökülebilir bir tankı yıkayıcı silindiri ile sökmek için şunlara ihtiyacınız vardır:

 • Tahta bir çubuk yardımıyla, namlunun namlusunu sıkıştırarak, tank, namlu aşağı gelecek şekilde namluya yerleştirilmelidir;
  Kasnağı bloke edin
 • Mandallı uygun büyüklükte bir kafa alıp kasnağı mil üzerinde tutan cıvataları sökmeye çalışıyoruz;
 • Kasnağı çıkarırız, ardından uygun anahtarı alırız ve tankın iki yarısını birbirine bağlayan cıvataları sökmeye başlarız;
 • Tankın iki yarısını gevşettikten sonra, şafta birkaç hafif vuruş yapın ve tankın arkasını çekin;
 • Bir kaynak makinesi veya gaz yakıcı kullanarak yatakları ısıtıyoruz ve bir çekici ile çekiyoruz.

Yatakların şafttan sorunsuz ayrıldığı sık durumlar vardır, bu nedenle araba çektirmesine gerek yoktur.

Tank çıkarılamaz

Ayrılamayan tankla, ayrılmaz tankla aynı şeyi yapıyoruz. Tek fark, kesilmesi gerektiğidir. Bu işi en az bir kez yapmış olan biri ne kadar ağır, kasvetli ve nankör olduğunu bilir. Asıl sorun, saf haliyle tek bir kullanışlı aracın bu iş için uygun olmamasıdır.

Tank kesimi

 1. Motorlu testere sık sık takılıyor ve kumaş kırılıyor.
 2. İnce testere testeresi o kadar yoğundur ki, tankın iki yarısına sıkı bir bağlantı sağlamak zordur.
 3. Öğütücü hiç sığmaz, çünkü disk herhangi bir zamanda kayabilir ve tanka zarar verebilir, ayrıca öğütücü ile kesme derinliğinden çalışma organize etmek zordur ve bu da çelik silindire zarar verme riski taşır.
 4. Dekupaj testeresi genellikle uygundur, ancak bazı alanlarda testere ile tekrar çalışmanız gerekir.

Tankın kesilmesiyle ilgili olarak, uzmanlar, taşınmasını kolaylaştırmak için bir ucunda bantla bantla sarılması gereken bir testere bıçağı olan metal için geleneksel bir demir testeresi kullanılmasını tavsiye ediyor. Metal için geleneksel bir demir testeresi görmenin rahatsız olacağı kaynak bölgelerinde doğaçlama bir bobin kullanacaksınız. 3-4 saat sonra tankı kesebilirseniz, yapılan işin yarısını düşünün ve eski rulmanlar sorunsuz bir şekilde kırılırsa, sökme işleminin başarılı olduğunu düşünün.

Sonuç olarak, yıkayıcı tamburunu sökmek için önce onu çıkarmak için uzun zaman harcamanız ve ardından doğrudan sökme işlemine başlamanız gerektiğini not ediyoruz. Çamaşır makinesi modelindeki tank sökülmemişse sökmek için daha fazla zaman harcarsınız. Dikkatli ve doğru olun!