Yıkayıcı Kutusu | Ayrıntıları bilin

Kusursuz bir çamaşır birkaç faktöre bağlıdır: çamaşırları doğru ayırmak, doğru programı seçmek ve son olarak deterjan ve yumuşatıcıyı doğru dozlamak. İkincisini başarmak için, işin ayrıntılarını derinlemesine bilmek gerekir. çamaşır çekmecesi, çok özel amaçlar için tasarlanmış üç birikintinin gizli olduğu birçok insana yabancı. Onları keşfetmek ister misin?

Çamaşır makinesi çekmecesi üzerindeki semboller

Kolayca görebilmeniz için bir şey yapalım: kutusunu aç çamaşır makinesi. İçeride üç bölme ve mükemmel çamaşırları koymanıza yardımcı olacak bir sembol göreceksiniz. Soldan ilki, ön yıkama yapmak istiyorsanız, genellikle deterjan eklemektir. Daha kolay tanınan iki tanesi eşlik ediyor:

  • Sahip olduğunuz çiçek çizimi yumuşatıcı koyacaksınSadece giyeceğiniz çamaşırlar için gerekli olması durumunda. Bazı programların bu ürünü kullanmadığını unutmayın çünkü bazı kumaşlar için kullanılması önerilmez.
  • Ve çamaşır makinesi kutusunun kralı geldi: genellikle bir damla sembolüne sahip olduğu için ayırt edilebilen deterjanınki. Üreticinin önerdiği en uygun miktarla doldurmayı unutmayın.

İ-DOS çamaşır makinesinin çekmecesi

Bu noktada, ne bulacağınızı açıkladık. kendi kendine akıllı deterjan ve yumuşatıcı dozajlaması olmayan çamaşır makinesi. Ve bu şu ki Bosch i-DOS yıkayıcılaryani akıllı kendi kendine dozajlayan deterjan ve yumuşatıcı, size açıklamaktan mutluluk duyduğumuz bazı önemli farklılıkları vardır.

İlk ve en önemlilerinden biri: Böylece deterjanı bir daha çamaşır makinesine nereye koyduğunuzu asla merak etmeyin, her tankı sembollere ek olarak harflerle tanımladık. Sadece bir hata kafanı karıştırabilir!

Otomatik dozajlı çamaşır makinesi kutusu

Bu rondelalar ile artık manuel dozlama konusunda endişelenmenize gerek yok. Tankları, yaklaşık 20 yıkama (yaklaşık) için yeterli olan 1 litre her tür sıvı deterjan ve ½ litre çamaşır yumuşatıcıyı tutar. Depoları sadece bir kez doldurmanız gerekiyor ve her yıkamada deterjan eklemeyi unutuyorsunuz! Bu sayede çamaşır makinesi, olağanüstü bir sonuç için gereken miktarı alır ve bir daha asla daha fazlasını kaçırdığınızı düşünmezsiniz.

Çamaşırlarınızda esneklikten yoksun olmayacaksınız! Çünkü bazı modellerde düzenli kullanmamanız durumunda yumuşatıcı için ilk tankına da deterjan koyabilirsiniz.

Evet, manuel dozlama için üçüncü bölme hala aynı yerdedir. Ve size seçeneği veriyoruz herhangi bir programda kendi kendine dozlamayı iptal et çamaşır makinesini manuel bir programla kullanmak için istediğiniz sabun miktarını kendiniz girin. Örneğin koyu renkli giysiler için özel deterjan kullanmak çok kullanışlıdır.

Yıkayıcı çekmecesi nasıl temizlenir

Çok önemli çamaşır makinenizin kutusundaki sembolleri nasıl düzgün temizleyeceğinizi öğrenin Örneğin, giysilere nüfuz eden kötü kokulardan kaçınmak için sık sık. Bunu yapmak çok kolaydır ve yalnızca birkaç basit adım gerektirir:

  • Çamaşır makinesini kapatın.
  • Çekmeceyi açın ve manuel dozaj bölmesinin alt kısmında göreceğiniz çıkıntıya basın. Bu, onu tamamen çıkarmanıza izin verir.
  • Kılavuzdaki talimatları izleyerek her bir parçayı ayırabilirsiniz. «pompa ünitesini» (elektronik bileşenler içeren) sadece nemli bir bezle temizleyin. Asla suya batırmayın veya bulaşık makinesine koymayın.
  • Bölmelerin geri kalanı da bir bezle veya hatta musluk altında temizlenebilir. Unutma her zaman her parçayı çok iyi kurulayın kutudan!
  • Kutuyu yerine geri koymadan önce boşluğu da temizleme fırsatını değerlendirin. Ve hazır!

Artık Bosch çamaşır makinenizin kutusunu derinlemesine anladınız! Muhtemelen bu makale ile birçok şüpheyi halihazırda çözmüş olsak da, yine de bize sormak istiyorsanız bunu düşünmeyin, 976 305 713 numaralı telefondan bizi arayın veya sosyal medya profilleri aracılığıyla bize yazın. Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =