Yıkandıktan sonra bulaşık makinesinde köpük kalıyor

Aşağı köpükBulaşıkları yıkadıktan sonra bulaşık makinesinde her köpük kaldığını hayal edin. Bulaşık sayısı önemli değil, yükün yarısını yapsanız bile, yıkama odasının altındaki köpük hala mevcut. Alarm çalmak mı yoksa çalmamak mı? Bu, köpük miktarına bağlıdır. Çok az köpük varsa, sadece küçük parçalar varsa, dikkat etmeyin, bu normaldir. Ancak köpük aşağıdaki fıskiyeyi gizlerse ve çamaşır odasından çıkmaya çalışıyorsanız, sorunun nedenini bulmanız gerekir. Geleneğe göre size yardım edeceğiz.

Bulaşık yıkama nedir?

Bulaşık makinesinin altında çok fazla köpük mü var? Kullandığınız deterjanın kalitesini kontrol edin. Çoğu zaman, vicdansız ucuz ürün üreticileri, bileşime köpükte bir artışa neden olan unsurlar ekler. Bunu kolayca kontrol edebilirsiniz. Bulaşık makineleri için birkaç deneme diski satın alın ve Ev Asistanının onlarla nasıl çalışacağını görün. Köpük hala oluşuyorsa, temizleyici değildir.

İyi bir fabrika aleti kullanmak yerine, bazı bulaşık makinesi sahipleri bulaşık makinesine hardal, çamaşır tozu, sitrik asit, sirke, soda vb. Bazıları, en iyi hapların bile, bulaşık makinesine güvenle dökülen Faerie bulaşık makinesiyle değiştirileceğine inanıyor. Sonra önce bulaşık makinesinin kötü olduğunu ve köpük çıkardığını haykırırlar.

Arkadaşlar, PMM üreticilerinin sadece ev aletleri için ayrıntılı talimatlar yazmadığını unutmayın. Bu talimatların hükümlerine uyulmalı, bundan sonra her şey yoluna girecektir.

PMM'de köpük

Kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı sorunun ana nedeni “kötü deterjanlar” olduğu için etkili bir şekilde kontrol edeceğiz. ne yapılmalı?

  1. Bulaşıkları yıkadıktan sonra, köpüğün arttığını fark ettiğinizde sepetlerden temiz bulaşıkları çıkarın ve çamaşır odasının altındaki köpüğü nazikçe silin.
  2. Deterjan haznesini kontrol edin, bir şey kalmış olabilir. Doğru “duruş” ile, ya çok az kalmalı ya da hiç kalmamalıdır.
  3. Yeni deterjanın tam dozunu kaba koyun ve bulaşıkları yüklemeden bulaşık makinesini yeniden başlatın.
  4. Programın bitmesini bekleyin ve sonuçlara göre orada. Köpük hala bir bileşen ise, o zaman bir ortam değildir, ancak köpük yoksa, o zaman kendinizi anlarsınız.

Kirli bulaşıklar neydi?

Bazı kullanıcılar, zaman zaman köpüklenmenin arttığını belirtmektedir. Neden ortaya çıkıyor? Bulaşık makineleri Bosch ve diğer herkes kiri iyi yıkar, öyle düzenlenmiştir. Ancak bazı gıda maddelerinin kalıntıları, deterjan bileşenleriyle etkileşime girebilir ve büyük miktarda köpük oluşturmak için ayrışma sürecinde olabilir. Örneğin beyaz yumurta, süt lapası artıkları ve hamur artıkları ortaya çıkar. Ancak burada dikkatli olun, hacimli köpük kapakları genellikle ürünlerden oluşmaz, bu nedenle çok fazla köpük varsa nedeni farklıdır.

Yiyecek artıklarının köpüklenmenin artmasına neden olup olmadığını anlamak için pisliği koklayın. “Gıda” kökenli köpük, hoş olmayan bir koku yayarken, deterjanlardan gelen köpük uzak bir kimyasal kokuya sahiptir.

Yanlış ayarlarBulaşık makinesinde köpük

İyi bir ürün kullanmanıza ve bulaşıkları normal yiyeceklerin altında yıkamanıza rağmen bulaşık makinesinden köpük sızıyorsa, sorun bulaşık makinesinin yanlış ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Genellikle bu, makinenin sahipleri tozu uzun süre kullandığında ve ardından tabletlere geçtiğinde olur. Bu durumda tablet, alete artık ihtiyaç duyulmadığında durulama da dahil olmak üzere düzensiz bir şekilde çözülmeye başlar.

Yıkama programının çoktan bittiği, tabletin çözüldüğü ve bulaşıklardan kuruyan köpüğün yıkama odasının dibinde toplandığı ortaya çıkıyor. Ne yapmalısınız? Bulaşık makinesinin talimatlarını almanız ve dikkatlice okumalısınız. Tabletlerle düzgün şekilde çalışmaya başlaması için cihaz ayarlarınızı nasıl değiştirebileceğiniz açıklanabilir.

Bazı PMM’ler tablet kullanımını desteklemez ve beklenmedik şekilde davranır.

Ekran filtresi tıkalı

Fazla köpüğün bir başka yaygın nedeni de tıkanmadır, ancak küçük bir tıkanma değil, tek bir yüzeydir. bu ne demek? Yağlı bulaşıkları doğrudan üzerine sarkan yağ parçaları ile yıkarsanız, gresin yıkama odasının altındaki filtre süzgecini tıkama riski vardır. Yağ filmi tel ağın ince deliklerini kaplayacak ve deterjanla karıştırılmış su çöp filtresinden iyi geçmeyecektir.

Sonuç, alt sprinklerin yakınında bir köpük başlık olabilir. Sorunun nedenini ortadan kaldırmak için yıkama odasının altını durulayın. Suyu doğal olarak bırakır ve aşırı köpürmez.

Bu nedenle, açıklanan sorunların ana nedenlerini düşündük. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen forumumuzda sorun veya yorum yazın. Onlara cevap vermekten çok mutlu olacağız. iyi şanslar