Yıkadıktan sonra bulaşık makinesinde havalandırmaya ihtiyacım var mı

Yıkadıktan sonra bulaşık makinesini açmam gerekir miBulaşık makinesi – herhangi bir tartışmanın sürekli döndüğü bir ev aletleri konusu. Sorunlu sorulardan biri: Bulaşık makinesini yıkadıktan sonra havalandırmak gerekli mi? Bazı ev hanımları işlerinin sadece bulaşıkları almak olduğunu, diğerleri ise sabit nemin mikroplar için harika bir ortam olduğunu iddia ediyor.

Uçuş görevlisini görüntüle daktiloyu kapatır

İki militan kamptan hangisinin gerçeğe daha yakın olduğunu bulmak için birbirinizin argümanlarına aşina olmanız gerekir. Onlarla başa çıkmaya çalışın ve ancak o zaman sonuçlara varın. Bu, yıkandıktan sonra arabayı kapatmayı destekleyenlerin söylediği şeydir.

 1. İlk olarak, PM’yi satın alıp kurduktan sonra, içeriden su tespit edilir. Mağazada kapalı bir durumda duruyor, ancak evin kapısını açtıktan sonra küf veya hoş olmayan koku belirtileri yok. Yani endişelenecek bir şey yok.Kapıyı açık tutarsanız, arka ışık yanar
 2. Yıkanırken genellikle toz halindeki çeşitli ev ürünleri üniteye eklenir. Makineyi nadiren kullanırsanız, kalan kimya her zaman içeride olacaktır, ancak kalan suda onlara hiçbir şey olmayacak ve tekrar kullanıma uygun olacaktır. Ve kapıyı açarsanız, her şey sadece duvarlarda kurur.
 3. Küçük dairelerde mutfaklar çok geniş değildir ve bulaşık makinesi açılsa bile hiç dönmez. Elbette üreticiler bu ihtiyacın doğmamasına özen gösterdi.
 4. Bazı modellerde kapı açıldığında arka ışık etkinleştirilir. Kapı açıldığında lamba yanar.

Yukarıdaki görüşler rasyonel olarak adlandırılabilir. Ama sonuçlara acele etmeyelim. Şimdi bulaşık makinesinde havalandırmayı tercih eden ev sahiplerinin getirdiği argümanlara geçelim.

Açık kapıyı destekleyenler ne düşünüyor?

Hemen belirtmek gerekir ki, kapının yıkandıktan sonra açılması lehine, karşıt görüşü destekleyenlere göre çok daha fazla argüman vardır. Bununla birlikte, çoğu yargı tamamen öznel deneyime dayanıyordu. Her şeyi genellersek, fikirler aşağıdaki gibidir.Bulaşık makinesi hoş olmayan bir koku üretebilir

 1. Cihazı tonlarca kirli tabak olmadan ve kapıyı kapalı bırakarak bir kez test etmek başka bir şeydir ve her seferinde onu kapatmak ve tüm mantar ve bakteri kolonilerine çoğalma fırsatı vermek başka bir şeydir.
 2. Bulaşık makinesinde yıkanan atıkların kimyasal kokusunun yanı sıra durgun “kokusu” tekrar tekrar birikecek ve kapıyı her açtıktan sonra bu kötü koku tüm daireyi kaplayacaktır.
 3. Kapı açıldığında, herhangi bir kirlilik göze kaçar ve derhal onlardan kurtulmalarını ister. Ve cihazı yalnızca sepetleri yüklemek veya boşaltmak için açarsanız, iç duvarlardakilerle uğraşmanız olası değildir.

Önemli! Neyin en iyisi olduğunu bilmeniz için kendi sorunuzu yanıtlamalısınız: Benim için en önemli olan nedir? Bazıları için en önemli şey, bazıları için – pratiklik, diğerleri için – estetik nitelikler için risk altında olabilecek aile sağlığıdır. Ardından çözüm aranmalıdır.

Kim haklı?

Bulaşık makinesinin talimatlarını açıp orada yazanları okumaya çalışan oldu mu? Değilse, üreticinin önerileri şunlardır:Bulaşık makinesi filtresini düzenli olarak temizleyin

 • Yıkama ve kurutma programı bittikten sonra, bulaşıkları hemen çıkarmadan birkaç saat daha tamamen kurumaya bırakmanız önerilir. Bulaşık veya bardak sıkıntısı çekmemek için gece yıkamaya başlayın ve sabah bulaşıklar temiz ve kuru.
 • Filtreleri düzenli olarak ve olabildiğince sık temizleyin. Esas kötü koku ondan gelir, özellikle de sorunu yönetiyorsanız.
 • Makinenin sık kullanılması ve filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi ile, ünitenin her seferinde içini kurutmanın bir anlamı yoktur. Böyle aktif bir hareketle, küf ve diğer mikropların çoğalmak için zamanları kalmaz.
 • Bulaşık makinesi çok nadir kullanılıyorsa, bakteri üremesini önlemek için kurutulabilir ve kurutulmalıdır. Kapıyı en az biraz açık bırakmak ve tamamen sallanmamak yeterlidir.

Bulaşık makinesi, haftada en az bir kez kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Aksi takdirde su durgunlaşır ve kötü kokar.

https://www.youtube.com/watch?v=F63idHOj6GM