Yeşil renkte 20 ilham verici oturma odası

Söz konusu olduğunda oturma odası için renk seçicigenellikle nötr tonları tercih ederiz. Modern evlerin çoğu, farklı canlı dekor ve aksesuar katmanlarıyla açık, beyaz, gri veya bej arka planlar kullanır. Farklı bir yol izlemek ve oturma odanızı daha ilginç ve ilham verici hale getirmek istiyorsanız, o zaman yeşil sizin için doğru seçim olacaktır! Diğer tonların çoğuyla kolayca karışır ve rahatlatıcı tazelik ile canlı güzellik arasında mükemmel bir denge sağlar.

Yeşil oturma odaları, rengin kendisi değişen parlaklık ve doygunluk derecelerinde kullanılabildiğinden, çeşitli tema ve tarzlarda yapılabilir. Yeşilin çok çeşitli tonlarında 20 güzel, rahatlatıcı ve yenilikçi oturma odası tasarımını keşfedelim.

Oturma odanız için lüks yeşillikler

Rahat, sıcak ve zarif bir alan yaratmak isteyenler için yeşilin daha açık tonlarını tercih etmek en iyisidir. Aynı zamanda, bu rengin koyu, zümrüt rengi, oturma odanıza, eşi benzeri olmayan bir lüks ve ihtişam duygusu getirecek! Peki ya zarafet ve çekici parlaklığı çarpıcı bir şekilde birleştiren adaçayı, zeytin ve diğer güzel tonlar …

Koyu yeşil oturma odası Yeşil ve beyaz oturma odası tasarımıModern bir oturma odasında yeşil duvar kağıdıDoğal yeşil oturma odası tasarımı

Tipik olarak, derin ve zengin yeşil tonları, az açık ve koyu mobilyalara sahip küçük odalar için mükemmeldir. Sırasıyla, yüksek tavanlı ve açık planlı geniş oturma odaları, daha açık renklerle boyanmış duvarlarla çok güzel görünüyor. Ayrıca parlak ve parlak dekora sahip odalarda mükemmel uyumlu bir denge oluşturmak için canlı yeşiller kullanılmalıdır.

Zeytin duvarlı oturma odası Göz alıcı iç tasarım

Yeşilin sarı ve mavi tonlarla kombinasyonu

Sarı ve yeşil renklerde dekore edilmiş oturma odaları, her bir renk tonu diğerinin en iyisini ortaya çıkardığı için inanılmaz derecede popülerdir. Bu renk paleti özellikle kasvetli sonbahar ve kış aylarında cazip görünüyor. Eğlenceli, modaya uygun ve bir araya getirmesi kolay bu gölgeler, iç dekorasyon için sonsuz olanaklar sunar!


Oturma odasında parlak renklerin kombinasyonu Sarı ve yeşil renkte modern oturma odası

Yeşil ve mavinin kombinasyonu çok daha sofistike ve sofistike. Sarı ve yeşilin tonları sıcak, dostça bir atmosfer yaratırken, mavi ve yeşilin karışımı evinize taze bir yaz esintisi getiriyor!

Oturma odasında yeşil ve mavi Yeşil ve mavi oturma odası tasarımı Oturma odasında koyu mavi duvar kağıdı

İç mekanda yeşil desenler ve dokular

Oturma odanızın duvarlarını yeşile boyamak isteyip istemediğinizden emin değilseniz, açık yeşil desenli veya pürüzlü dokulu duvar kağıdı kullanmayı düşünün. Karmaşık duvar desenleri, mekanınıza yeni bir boyut katabilir. Örneğin, taşan patine, damask, klasik ekose veya doğal desen bitki duvar kağıdı Grasscloth anında duvarlarınızın çekiciliğini bir sonraki seviyeye taşıyın. Ayrıca bu duvar tasarımıyla, dekorun geri kalanını seçmek için kendinize daha fazla seçenek bırakıyorsunuz.

İç mekanda doğal duvar kağıdı Yeşil ve kahverengi oturma odası Oturma odası tasarımında yeşil perdeler ve duvar kağıdı Provence tarzı oturma odası tasarımı

Yeşil dekor, perdeler ve diğer unsurlar

Yeşil duvar kağıdını ayarlamak istemiyor musunuz? Ardından, oturma odasını ferahlatıcı yeşil renkte dekore etmek için yastıklar, komodinler, sandalyeler ve hatta yeşil tonlarda döşemeli mobilyalar kullanmanız gerekecektir. Perdeler ayrıca, özel bir çaba harcamadan oturma odasına belirli bir gölge eklemenin veya çıkarmanın harika bir yoludur. Açık duvarlar, yeşil perdeler ve doğru dekor, evinize hafif ve kaygısız bir tatil yeri hissi verecektir!

Küçük bir oturma odasının şık tasarımı İç tasarımda yeşil unsurlar İç tasarımda yeşil ve kırmızının birleşimi Yeşil tonlarıyla ferahlatıcı oturma odası tasarımı Yeşil ve turuncu unsurlarla şık oturma odası tasarımı