Yeşil duvarlar Yatak odası, oturma odası ve yemek odalarının 60 fotoğrafı

Yosun yeşili tonlarından daha koyu kivi yeşiline, yeşil duvarlar Sofistike ve şık bir hava ile evi dekore etmek için mükemmeldirler. Fotoğraf galerisinde yeşili ev dekorasyonuna nasıl daha uygun hale getirebileceğinize dair birkaç örnek görebilirsiniz.

Yemek odasında yeşil duvarlar

Yeşil rengin tazeliği, ferahlatıcı ve oldukça rahat bir görünüm oluşturmak için ev dekorasyonunda kullanılabilir. Yeşilin farklı tonlarındaki döşeme, bir odayı modern bir tarzda dekore etmek için mükemmel bir aksesuar olabilir, ancak bu rengin sunduğu çekiciliğin daha çok hoşuna gidenler, bu güzel rengi duvarlara da dahil ederek bahsi ikiye katlayabilir. yumuşak veya yoğun tonlar.

Yatak odalarında yeşil duvarlar

Bu rengi düşündüğünüzde ilk akla gelen ormanların, bitkilerin, çayırların, tropik denizlerin ve bir dizi şeyin ortak bir yanı olan doğasıdır. Bu nedenle bu renk genellikle zeki, uyumlu, dengeli, eğitimli, meditatif ve sorumlu insanlarla ilişkilendirilir.

Yeşil renge olan tutkunuzu bizim gibi paylaşıyorsanız, duvarlarda ve diğer dekoratif detaylarda bu muhteşem rengi kullanan aşağıdaki yatak odası örneklerine bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Tek başına soluk ve parlak tonlarındaki yeşil, evin her alanına bir hayat dokunuşu getirmek için ideal bir renktir, ancak beyazla birleştiğinde gerçekten karşı konulamaz derecede taze bir kombinasyon ortaya çıkarır.

001

Yoğun ve doygun tonlara eğilecekseniz, en iyisi duvarlardan sadece birini boyamaktır, çünkü hepsini boyarsanız çok gösterişli olabilir ve bu, mekanın uyumunu etkiler.

009

000

Bu renk duvar kağıdı kullanılarak da uygulanabilir.

Modaya uygun, doğal, taze ve rahat görünmeyi tercih ediyorsanız, o zaman yeşili somon, mercan veya farklı pembe çeşitleriyle birleştirmek en iyisidir, çünkü bunlar neşeli bir sonuçtan daha fazlasını elde eder.

Aksi takdirde, daha odaklanmış, resmi ve yapılandırılmış bir şey arıyorsanız, o zaman en iyisi rengi hafif ve opak tonlarda, duvarlara, hatta minderlere veya daha fazla fark edilmeyen şeylere ince bir şekilde uygulamaktır.

002

4

Yeşil duvarlı oturma odaları

Yeşil, muhtemelen evi boyarken en çok kullanılan renklerden biridir, çünkü o kadar çok çekici gölgesi vardır ki, biri ona odaklandığında asıl zorluk hangisiyle kalacağını seçebilmektir. Bu vesileyle, oturma odasını yeşile dayalı olarak dekore etmeye odaklanacağız.

014

Doğa, kişisel gelişim, meditasyon ve rahatlama ile ilgilidir ve hatta yenilenmeyle ilişkilendirilir. Feng Shui ayrıca onu yeni başlangıçlar ve şifa ile ilişkilendirir, bu nedenle ilk ev için iyi bir renk olabilir.

012

008

Bu renkle ilgili ilginç olan, doğada genel olarak ilişkilendirildiği unsurlarla birleştirmenin ne kadar kolay olduğudur. Herhangi bir kahverengi ve bej tonu, muhteşemdir, ancak bu, diğer seçeneklerle çok iyi hissettirdiği anlamına gelmez.

Misket limonu yeşili, nane yeşili, zeytin, orman, İngilizce, koyu veya parlak ya da başka herhangi bir renkle kaynaşmış diğer seçeneklerden, daha fazla oksijenle taze hissettiren alanlar yaratır.

005

8

3

10

007

Genelde açık renkler modern, çağdaş ve minimalist dekorasyonlarla ilişkilendirilirken, koyu yeşil daha çok klasik, country, rustik ve kır evi tarzlarına uygulanır.

Çok hoş bir kombinasyon seti, yeşil renkte koltuk ve perde, koyu hardal duvar, parke zemin (kırmızımsı veya koyu ahşap) ve beyaz tavan olabilir. Böyle hissetmiyorsanız, duvarı diğer yeşil alanlara göre değiştirebilir ve gölgelerle oynayabilirsiniz.

013

011

Ayrıntıları bulmak zorluktur. Çok güçlü bir tona sahip küçük bir süs, böyle bir odada önemli bir rol oynayabilir.

010

006004003

Duvar yeşilse, sandalyeler yeşil, kahverengi, açık mavi ipuçlarıyla gri olabilir ve ardından duvarın aynı yeşilini (veya başka birini) minder tasarımlarına uygulayabilir.

İLK

7

6

Yemek odalarında yeşil duvarlar

001

002 003 004 005 006

Yeşil ile kombinasyonlar

Burada size renk paletleri bırakıyoruz, böylece birleşmeye başlarken hangi tonlara doğru eğileceğiniz konusunda bir fikriniz olsun.

Örneğin zeytin yeşili sarı, gri veya koyu sarı kahverengiye çok yakışır.

Misket limonu veya elma yeşili, pembe ve mercan ile uyumludur.

Bu yazlık evde çok orijinal ama çok güzel ve hayat dolu bir renk kombinasyonu kullanılmıştır: açık deniz yeşili, kırmızı ve gri. Bu üç renk, evin her yerindeki ana renklerdir, ancak her alanda her rengin farklı dozları vardır. Bununla birlikte, evin tamamı bu üç temel renge akacak şekilde yapılmıştır.

Haki grisinin tonlarındaki oturma odası, portakal, orman yeşili ve fıstık renkleri bu odaya hayat veriyor.

Duvarların fıstık yeşili, beyaz ve siyah giysili siyah yataklara fon görevi görüyor.

İlginizi çekebilir: Modern yeşil mutfaklar Farklı tonlarda 35 fotoğraf ve fikir