Yer karoları

Yer karoları, banyo, tuvalet veya mutfak gibi oturma odalarınız için hemen hemen her oda için uygundur.  neredeyse tüm  karo markalarının koleksiyonlarında yer karoları var . Bu nedenle yüzlerce farklı yer karosu arasından seçim yapabilirsiniz.

Yer karoları ve odanız

Yer karoları (kaldırım taşları) odanıza stil ve çekicilik kazandırır. Odanızın daha büyük veya daha küçük görünmesini sağlayabilirler. Büyük antrasit yer karoları yerleştirerek banyonuzu şık bir alana dönüştürün. Ya da mutfağınıza , gerçek ahşaptan neredeyse ayırt edilemeyecek , bakımı kolay, dayanıklı ahşap görünümlü karolarla geleneksel bir dokunuş verin .

Odanız için istediğiniz stili önceden düşünün. Hem renkli karolar, hem boyutlar hem de eklemler önemlidir. Doğal olarak,zevkinize ve evinize en uygun karolar hakkında size tavsiyelerde bulunabilir. Bir atın  randevu   karo showroom olanaklarını

Neden yer karoları?

Yer karoları çok hijyenik ve bakımı kolaydır. Ayrıca suya dayanıklı, güçlü ve uzun süre dayanırlar. Buna ek olarak, yer karoları yerden ısıtma için mükemmeldir, çünkü ısıyı iyi iletirler ve eğilmez veya çatlamazlar. Bu nedenle yer karoları diğer yer kaplama malzemelerine göre birçok avantaja sahiptir.

Yer karosu çeşitleri

Yer karoları çeşitli tasarım ve malzemelerde gelir. Çok popüler yer karoları porselen karolardır. Bu karoların yapıldığı kaolin ve yüksek basınçlı presleme nedeniyle, bu karolar son derece sert ve suya dayanıklıdır. Kili eriten ve iyi bilinen, çekici porselen parlaklığını yaratan 1200 o C’nin üzerinde bir sıcaklıkta ateşlenirler .

Yer karoları da genellikle ‘gres’ (sinterleme veya taş) işlemi ile yapılır. Kil eriyemez, ancak tahıllar birlikte büyür. Elde edilen seramik yer karoları sırlı olabilir veya olmayabilir veya çeşitli dekoratif desenlerle donatılabilir. Bu, yer karolarının bugünlerde istediğiniz her görünümü elde etmesini sağlar.

Porselen ve seramik karoların her ikisi de seramik örnekleridir ve bu nedenle kum veya kilden yapılmıştır. Bu malzemeler dünyanın her yerinde bulunduğundan ve makul şekilde geri dönüştürülebilir olduğundan, seramik yer karoları, örneğin betondan daha sürdürülebilir bir seçenektir.

Seramik yer karolarına ek olarak, çimento fayansları – örneğin orijinal fayansları – ve plastik malzemeler gibi birkaç başka tür vardır .

Kaymaz yer karoları

Modern üretim teknikleri, yer karolarına kaymaz bir tabaka sağlamayı mümkün kılar. Bu, tüm uygulamalar için gerekli değildir, ancak genellikle ıslanan yerlere fayans döşemek istiyorsanız, kaymaz bir yer karosu hayati önem taşır. Bu özel karolarla artık kazalar için endişelenmenize gerek yok; Kaymanın pratik olarak imkansız hale gelmesi için çok fazla tutuş sunar.

fırsatlar 

En basit yer karoları düz bir renge sahiptir. Örneğin, hafif ve hijyenik bir görünüm için beyaz yer karolarını düşünün. Gri yer karoları uzun zamandır tarafsız, iş görünümü için popüler bir seçenek olmuştur. Klasik bir zemin için yer karolarını yeşil olarak düşünebilir, daha modern ve daha taze bir renk seçebilir ve elbette güzel bir kontrast için mevcut tüm seçenekleri siyah yer karolarıyla birleştirebilirsiniz. Kit malzemeleri artık tüm hayal edilebilir renklerde mevcuttur, böylece her zaman göze çarpmayan derzler sağlayabilirsiniz.

Düz bir renk istemiyorsanız, dekoratif desenli yer karoları seçebilirsiniz. Mermer görünümlü yer karoları gibi belirli malzemeleri taklit eden yer karolarına ek olarak , her türlü farklı ve özel baskı ile oynayan karo serisi vardır. Modern teknoloji ile tasarımcının hayal gücü tek sınırlayıcı faktördür!

Ayrıca boyut açısından yer karolarında geniş bir seçim var; tabii ki, örneğin 20×20 cm’lik klasik karolar hala yapılmaktadır, ancak günümüzde insanlar genellikle 60×60 cm gibi daha büyük boyutları tercih etmektedir. Bunlar görkemli görünüyor ve odaya çok daha fazla barış getiriyor. XXL yer karoları artık iki metreden daha uzun olabilir ve odanızın daha geniş görünmesini sağlayabilir. Yer karoları da dikdörtgen olmayan boyutlarda yapılır. Altıgen yer karoları yapan veya hatta tamamen düzensiz şekiller arayan üreticiler var. Gerçekten özel yer karoları istiyorsanız, bir mozaik karo zemini de düşünebilirsiniz .

Kısacası, renkler, motifler ve boyutlar söz konusu olduğunda olasılıklar sonsuzdur. Ayrıca, yer karolarının duvar karoları ile birleştirilmesi kolaydır. Bunlar şu anki en popüler yer karoları:

Bir cevap yazın