Yepyeni görünmesi için deri koltuk nasıl temizlenir

Hiçbir şey değiştirilmesi gerekmeyen temiz bir deri koltuktan daha iyi olamaz. 

Uygun şekilde bakılırsa, deri sonsuza kadar dayanabilir. Bunu başarmak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey doğru miktarda bakım ve onarımdır. Deri koltuk mobilyalarının parlak ve yepyeni görünmesini sağlamak için nasıl temizleneceğini öğrenmek, satın aldığınız ürünün dolara değer olacağı ve asla değiştirilmeye gerek olmayacağı anlamına gelir.

İşte kanepenizin çok kısa sürede güzel görünmesini sağlayacak bir deri temizleme işleminin doğru tekniği. Yeni mobilya almanın daha sürdürülebilir ve etik bir yolunu arıyorsanız, ikinci el deri koltuk satın alımından en iyi sonucu almak istiyorsanız, bu aynı zamanda kullanmak için harika bir tekniktir.

Sirke ile deri koltuk temizliği
,
Sararan beyaz deri koltuklar nasıl temizlenir
,
Deri koltuk nasıl parlatılır
,
Araba deri koltuk temizliği Püf Noktaları
,
Araç deri koltuk Bakımı badem yağı
,
Sararan deri nasıl beyazlar
,
Araç Deri koltuk Bakımı ve temizliği
,
Evde deri koltuk temizleme,

Temiz bir deri kanepe için en iyi ipuçları

Deri koltuk bakımı devam eden bir iştir ve işte koltuğunuza bakarken her zaman aklınızda bulundurmanız gereken bazı hızlı ipuçları:

 • En önemli deri bakım ipucu, kanepenizi güneşten uzak tutmaktır, böylece solmaz.
 • Derinize güzel bir görünüm kazandırmak için ayda bir ev mobilyası cilası kullanabilirsiniz.
 • Tazelenmiş ve yenilenmiş deri, düzenli bakım ile yıllarca dayanacaktır.
 • Açık renkli deri bir koltuk altı ayda bir temizlenmelidir.
 • Koyu renkli bir deri sadece yılda bir kez temizlenir.

Deri kanepenizi nasıl temizlersiniz

Aşağıdaki adımlar, deri koltuğunuzun temizliğini düzenli temizlik rutininizin basit bir parçası haline getirecektir. Öncelikle temizlik için ihtiyaç duyacağınız öğelerle başlayalım:

Ekipman

 • Deri kremi veya temizleyici
 • Mikrofiber bezler
 • Hafif bulaşık sabunu
 • Karbonat

Deri koltuk temizleme adımları

Deri koltuk temizliğinin açıkça tanımlanmış aşamaları vardır – vakum, leke temizleme ve deri temizleme / bakım.

DERİ BİR KANEPEYİ SÜPÜRMEK

1. Koltuk ve sırt minderlerini çıkarın ve vakumlayın.

2. Kanepenin geri kalanını vakumlayın ve gevşek kir ve kırıntıları giderin. Minderleri çıkaramıyorsanız, doğru ataşmanı taktığınızdan ve aralıkları vakumladığınızdan emin olun.

DERİ KOLTUK LEKESİ ÇIKARMA

3. Bulaşık sabunu ile karıştırılmış ılık suya temiz bir bezi batırın.

4. Sıkın ve nemli bezi parlatmak için lekenin etrafına küçük daireler halinde ovalayın. Gereksiz aşınma ve yıpranma olmaması için ileri geri sürtmekten kaçının.

5. Lekeniz yağdan kaynaklanıyorsa, biraz karbonat içeren kuru bir bez emmek için çalışmalıdır.

6. Kanepeyi kurutmak için kuru bir bez alın, çünkü son adımdan kalan su kurumaya bırakılırsa deriyi zayıflatacaktır.

DERİ TEMİZLEYİCİ VE SAÇ KREMİ

7. Temizleyiciyi bir beze püskürtün (mobilyaya değil)

8. Kenarlar ve köşeler dahil olmak üzere koltuğun etrafına hafifçe sürün. Yukarıdan aşağıya doğru çalışın ve tüm mendillerinizi eşit tutmaya çalışın.

9. Fazla temizleyiciyi silin ve bakım işlemine başlayın (2’si 1 arada kullanmıyorsanız).İpucu: Bazı ürünler, size biraz zaman kazandıracak bir temizleyici ve saç kremi içeren 2’si 1 arada ürünlerdir.

10. Temiz bir beze az miktarda saç kremi sürün ve işe koyulun. Saç kremi, her şeyin yepyeni görünmesi için deriyi nemlendirirken hoş bir koku bırakır.

11. Saç kremini bitirdikten sonra deriyi bir saat kadar kurumaya bırakın ve sonra işiniz bitti! Deri koltuğunuz yeni gibi görünmeli.Temizliğiniz sırasında alkol veya deri ayakkabı cilası gibi sert kimyasalları kullanmaktan kaçınmanız çok önemlidir. Bunlar deri kanepeler için yapılmamıştır ve muhtemelen yarardan çok zarar verecektir.

Suni deri koltuk nasıl temizlenir

Gerçek deri fikrinden hoşlanmıyorsanız (tüm hayvan severler için) ya da maliyetin bir kısmına deri görünümü istiyorsanız, suni deri bir kanepeye gitmiş olabilirsiniz. Öyleyse, döşeme malzemesi genellikle polivinil klorür veya vinil gibi malzemeler içeren plastik bir deri olduğundan, farklı bir bakım gerektirdiklerini bilmek önemlidir.

Bu nedenle kimyasal temizleyiciler malzemeye bir miktar zarar vererek sertleşmesine neden olabilir. Suni deri koltuğunuzun en iyi şekilde görünmesini ve hissetmesini sağlamak için ihtiyacınız olacak:

Ekipman

 • Fırça eklentili bir vakum
 • Yumuşak deterjan
 • Vinil leke çıkarıcı veya tuvalet ispirtosu
 • Pamuk topları
 • Paçavra

Suni deri koltuk temizleme adımları

1. Kanepe, fırça eki ile herhangi bir çatlak veya yarık örtecek şekilde vakumlayın ve yastıkları çıkarın.

2. Sıvı bulaşık sabunu veya hafif bir ev deterjanı ile ılık suyla karıştırın.

3. Koltuğu, deterjan solüsyonuyla nemlendirilmiş temiz bir bezle silin.

4. Bezi durulayın, ardından deterjanı çıkarmak ve fazla nemi kurutmak için kanepeyi ikinci kez silin.

5. Herhangi bir lekeyi çıkarmak için bir pamuk topunu vinil leke çıkarıcıya veya tuvalet ispirtosuna batırın ve ardından alanı hemen suyla yıkayın.

6. Düzenli temizlik önemlidir çünkü aşındırıcı kir partikülleri sahte malzemeleri çizebilir, bu nedenle düzenli vakumlama iyi bir fikirdir.İpucu: Kimyasal temizleyicilerden veya ağartıcı içeren herhangi bir şeyden kaçındığınızdan emin olun.

Bazı durumlarda, suni derinize leke önleyici uygulanacaktır. Aksi takdirde, koltuğunuza başka bir koruma katmanı oluşturmak için koruyucu son kat sprey satın alabilir ve ekleyebilirsiniz.

Suni deri koltukların malzemelerinin değişiklik gösterebileceğine dikkat etmelisiniz, bu nedenle uygun temizlik malzemelerine sahip olduğunuzdan emin olmak için koltuğun altındaki bakım etiketini okumalısınız.

Süet deri kanepeler nasıl temizlenir

Süet gibi daha hassas bir kumaşı temizlemek söz konusu olduğunda, kanepenizi aşınmaya ve yıpranmaya karşı korurken, hem lekesiz bir ortam sağlamanız gerekir.

Ekipman

 • Özellikle süet için döşeme temizleyicisi
 • Açık pencereleri olan iyi havalandırılmış bir alan
 • Bir ressamın yüz maskesi
 • Süet uyuklayan fırça
 • Süet ovalama bezi
 • Elektrikli süpürge
 • Kahverengi sakız silgisi
 • Kuru bir sünger
 • Su yalıtım spreyi (isteğe bağlı)

Haftalık bir görev olarak, kazara dökülmelerden korumak ve temizliği çok daha kolay hale getirmek için kanepeye süet dostu bir leke kovucu püskürtün. Bazı süet koruyucu ürünlerin düzgün çalışması için 2-3 kat gerekir, bu onların talimatlarında belirtilmelidir.

Süet kanepenizi temizleme adımları:

1. Seçtiğiniz temizlik ürününü önce koltuğun görünmeyen bir alanında test ederek süeti olumsuz etkilemediğinden emin olun, örn. Alt veya arka yastıklar.

2. Minderleri çıkarın ve sıkışmış toz veya kırıntıları vakumlayın.

3. Süet fırçayla silin.

4. Lekeler için, temiz bir bezi süet temizleyiciyle nemlendirin ve etkilenenleri küçük dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın. Bölgenin kurumasını bekleyin ve ardından süet bezle parlatın.

5. Kuru bir lekeniz varsa, süet fırçayla hafifçe fırçalayın, ardından lekeyi çıkarmak için kahverengi bir sakız silgisi kullanın (leke inatçıysa burada küçük bir parça zımpara kağıdı da kullanılabilir ancak bunu çok nazikçe yaptığınızdan emin olun. ).

6. Leke çıkınca süet fırça kullanın.

Deri koltuk temizliği hakkında sık sorulan sorular

Deriyi temizlemek için hangi ev ürünlerini kullanabilirsiniz?

Deriyi temizlemek için aşağıdaki ev ürünleri kullanılabilir:

 • 50-50 saf su ve beyaz sirke karışımından oluşan sirke ile durulayın.
 • Elma sirkesi (ayrıca suyla karıştırılır)
 • Bir ölçü su veya limon suyu (hindistan cevizi, zeytin veya ceviz yağı mükemmeldir) ile iki ölçü yağ olarak karıştırılmış bir kasede doğal bir yağ
 • Uçucu yağlar, genellikle 10-15 damla mikrofiber bez veya sünger üzerine düşer.
 • Ilık su ve birkaç damla sirke ile karıştırılmış yumuşak bir bebek sabunu veya deterjan

Deri bir kanepeyi derinlemesine nasıl temizlersin?

Deri bir yatağın derinlemesine temizlenmesi, ilk süpürme ve toz alma adımlarını, ardından kanepeye standart bir temizlik sağlamak için nemli bir bez ve deri temizleme solüsyonunu içerir.

Bunu yaptıktan sonra kılları gevşetmek için ılık suya batırılmış ıslak bir temizleme fırçasına ihtiyacınız olacak.

Buradan bir deri temizleme solüsyonu eklemeniz gerekir, kanepeyi dairesel hareketle hafif bir basınçla ovun, kir ve izlerden kurtulmak için kademeli olarak artırın.

İyi bir deri temizleyici nedir?

Yüksek puan alan bir deri temizleyici, deri mobilyalar, araba / tekne / karavan deri iç mekanlar, ayakkabılar, çantalar ve daha fazlası için uygun olan New Life’ın Deri Güçlü Temizleyicisidir.

Bir mikrofiber temizleme süngeri ve temiz nemli bir bez ekleyin ve hepiniz deri koltuğunuz için mükemmel bir temizlik elde etmeye hazırsınız.

Biraz zaman mı bağlı?

Deri, suni deri veya süet kanepeye yepyeni kalması için gereken ilgiyi veremeyecek kadar meşgulseniz, başka bir seçenek daha var! Malzemesi ne olursa olsun gelip kanepenizi temizleyebilecek veya  zaman kazanmak için özellikle deri temizliği yapabilecek pek çok insan var .

Biraz daha öğrenmek ister misin? Oturma odanızı güzelleştirmek için diğer bazı mükemmel nasıl yapılır kılavuzlarına bir göz atın

Bir cevap yazın