Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2021
EIpaRs 2021

Yatak Odaları için Asma Tavan Modelleri

Resim: Austin Elite’imin izniyle Şu anda yatak odaları için asma tavan tasarımlarını araştırıyorsanız, muhtemelen aşağıdaki nedenlerden biriyle yapıyorsunuz: Bu estetik bir çağrı ve sadece tavanınızı güzelleştirmek istiyorsunuz. Belirli kusurları gizlemek veya orada bazı kabloları gizlemek istiyorsunuz. Belki odanızın yüksekliği tercih ettiğinizden daha fazladır ve asma tavanı (veya asma tavan veya aşağı tavan olarak da bilinir) […]

21 Haziran 2020 - 15:44 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi. A+A-

Yatak Odaları için Asma Tavan  Modelleri

Resim: Austin Elite’imin izniyle

Şu anda yatak odaları için asma tavan tasarımlarını araştırıyorsanız, muhtemelen aşağıdaki nedenlerden biriyle yapıyorsunuz:

  • Bu estetik bir çağrı ve sadece tavanınızı güzelleştirmek istiyorsunuz.
  • Belirli kusurları gizlemek veya orada bazı kabloları gizlemek istiyorsunuz.
  • Belki odanızın yüksekliği tercih ettiğinizden daha fazladır ve asma tavanı (veya asma tavan veya aşağı tavan olarak da bilinir) tamamen düzleştirmek istersiniz.
  • Evinizi daha sessiz yapmak ve gürültüyü azaltmak istiyorsunuz .

Yatak Odaları için Asma Tavan Modelleri

Nedeni ne olursa olsun, yatak odanız için tavandan aşağı inmeye karar verdiyseniz, bakmanız gereken güzel bir şey de olabilir. Sonuçta, yatağınızda yatarken, yorgun bedeninizi dinlendirmenin yanı sıra faydaları da olmalıdır.

Bu yüzden, sizin için biraz av yaptık ve yatak odanız için modern asma tavan tasarımları için 9 çarpıcı fikir bir araya getirdik. Yapmanız gereken tek şey en sevdiğinizi bulmak ve daha sonra en kısa sürede kurmak için bir yüklenici veya iç tasarımcı kiralamak !

1. Katmanlı Tepsi

Tarzınız zarifse, büyüleyici ve sofistike, ancak formunda iddiasız olan bu mimari tasarıma gidin. Böyle basit bir yatak odası tasarımı için mükemmel! Tepsi tavanları temel olarak girintili tavanlardır veya alt dış kenarları olan ters çevrilmiş tepsilere benzer. Bu özel asma tavan, yatak odasına görsel ilgi çeken ‘katmanlı’ bir tepsi tasarımına sahiptir. Aynı zamanda göz alıcı bir avize eklemek için mükemmel bir platformdur.

2. Basit ve Coved (Küçük bir Yatak Odası için iyi!)

Temel tutmak istiyorsanız, yatak odasının uzunluğunu ve genişliğini kapsayan bu basit asma tavan tasarımına bir göz atın. Bunun gibi bir koy asma tavanı, kenarlar boyunca gömme ışıklar ve koy içindeki LED şeritler aracılığıyla aydınlatmayı barındırır. Ama en ilginç olanı biliyor musun? Dekoratif bir dokunuş için çoklu kontrplak halkalarından oluşan bir deseni koyun köşesine yerleştirmek.

3. Ahşap Kalaslar

Ahşap döşeme sever misiniz ? Eğer evet ise, o zaman asma tavanınıza sabitlenmiş ahşap kirişler fikrini de beğenebilirsiniz. Bunlar yatak odanıza sıcaklık katıyor ve tıpkı bu odada olduğu gibi rustik bir cazibe katıyor. Gerçek ahşaba gitmek bütçeniz dışındaysa, sahte ahşabı da tercih edebilirsiniz.

4. Bir Fan ile

Evet, bir hayranla! Tavanın güçlü olduğundan, fanı sıkı tutmak için ekstra destek braketlerine sahip olduğundan ve tüm sabitlemelerin sıkıldığından emin olun.

Bu yatak odasında, gömme tavanın ortasına sabitlenmiş bir fan ile dikdörtgen bir ahşap levha vardır. İkincisi, kavisli tasarımlara sahip ahşap panellerle daha da vurgulanır. Böyle sahte bir tavan tasarımı, bunun gibi geleneksel temalı bir yatak odası ile iyi uyum sağlar.

5. Kesonlu

İşte yatak odanıza mimari ilgi katmanın başka bir yolu. Bonus: Odanın rahat görünmesini sağlar! Kesonlu tavanlar esasen ızgara benzeri bir desen oluşturan çapraz kesen kirişlerdir. Aslında, bunlar alçı, POP (Paris Sıvası) ve hatta ahşaptan yapılabildiği için çok yönlüdür. Yukarıdaki tasarımda, kirişlerin tavana nasıl ağırlık eklediğini ve dikkatinizi yukarı doğru çektiğini görebilirsiniz. Bu, ana yatak odanız için özellikle harika bir asma tavan tasarımı!

yatak odası için asma tavan modelleri,

Yukarıdaki fotoğraftaki ince kirişler tavanda çok ağır değildir ve yatak odasındaki diğer cesur unsurları dengeler. Bir avize kirişlerden birinden sarkar, ancak önceki resimde olduğu gibi iç yüzeye monte edilmesini de tercih edebilirsiniz. Veya girintili ışıkları stratejik olarak yerleştirebilirsiniz.

6. Genişletilmiş Panel

Tasarımın tavanınızla sınırlı olmasından memnun değilseniz, bu asma tavan stilini tercih edebilirsiniz. Yatağınız kadar geniş, arkasındaki duvarda başlar ve tavana kadar veya en azından bir kısmına kadar uzanır. Yukarıdaki resimde, asma tavan malzemesine renkli ve desenli bir duvar kağıdı eklenmiştir, bu da altın kaplamalar kullanılarak düzgün bir kaplama sağlar.

yatak odası için asma tavan modelleri,

Bu görüntüde, ev sahipleri, daha hafif bir botanik duvar kağıdı ile duvardan tavana bir oyuk kapladılar ve yatak odasına rüya gibi bir etki kazandılar. Benzer şekilde, özellikle bir çocuğun yatak odası için ilginç, ilginç ve renkli duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

7. Dairesel

İşte başka bir sanatsal stil. Asma tavandan kesilmiş dairesel bir şekil sadece fanınızı veya avizenizi sabitlemek için ideal bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hem tavana hem de yatağınıza odaklanır. Bu minimal bir görünüm olsa da, tavandan kesilmiş birden fazla daire seçebilir ve her birine gömme bir ışık takabilirsiniz. Etkisi muhteşem olacak!

yatak odası için asma tavan modelleri,

Ve elbette, doğaçlama yapabilir ve kare, oval, dikdörtgen vb.Gibi farklı şekillere gidebilirsiniz!

8. Yüzen Ada

Yatağınız gibi bir alanı vurgulamak istiyorsanız, yüzen bir ada mükemmel bir şekilde çalışır. Yüzer çünkü ikisi arasında boşluk bırakarak tavana asılır. Ve bu bir ada çünkü aşağıdaki konulara odaklanmak için bağımsız olarak yerleştirilmiş.

yatak odası için asma tavan modelleri,

9. Modern, Ayrıntılı ve Geniş

Evet, sadece bir yatak odasında farklı stillerle evlenebilirsiniz ve bunlar günümüzde evlerde en son tasarımlardır! Bu asma tavanın iki büyük kısmı, küçük gömme ışıklara sahip basit, basit tasarımlardır. Bununla birlikte, aralarında birkaç inç daha yüksek olan ve yatağı ve önündeki alanı vurgulayan ahşap bir bölüm vardır. Ek olarak, paralel bir alçı plakalar süs itirazları için en uçta yatay olarak yerleştirilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En romantik yatak odaları En romantik yatak odaları

Romantik yatak odası dekorasyonu Romantik yatak odaları , romantik yatak odası takımları , yatak odası romantik aydınlatma, İster çok m...

Yatak odası dekorasyonları tasarlamak için yeni ve farklı fikirler Yatak odası dekorasyonları tasarlamak iç...

Yatak odası dekorasyonları Ev sizin küçük krallığınızdır ve doğru dekoru tasarlarken ve seçerken ustalaşmalı ve ustalaşmalısınız. Yatak...

Yatak odaları – yatak odası için eksiksiz bir tasarım Yatak odaları – yatak odası için e...

Yatak odası tasarımı için eksiksiz ve ayırt edici birkaç farklı ve yenilenmiş fikir var. Yatak odası dekorasyonu düzenlemek ve seçmek i...

Yatak Odası Duvar Boyası Renkleri ve Örnekleri Yatak Odası Duvar Boyası Renkleri ve Örn...

Yatak odası renkleri için fikirler Ve renklerin insanlar üzerindeki etkisi Yatak odası renklerini seçmek en önemli ev dekorlarından bir...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yaka...

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam a...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fik...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak ko...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır...

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer...

Pencere panjur fiyatları 2021 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Oda hava soğutucularının seçimi için öneriler Oda hava soğutucularının ...

Hava soğutucu kalitesi, sunumu, ürünün büzülme miktarı, soğu...

En İyi hava soğutucu tavsiye En İyi hava soğutucu tavs...

En İyi Hava Soğutucuları Klimaların pazarı ele geçirdiği yad...

Çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor Çamaşır makinesi su alıyo...

Çamaşır makinesi dönmüyor: nedenleri ve sorunun aranması Çam...

Sukulent türleri ve çiçek açan türleri Sukulent türleri ve çiçek...

 Sukulentleri keşfetmek Sulu meyveler veya sulu meyveler, su...

Dış cephe mantolama nedir hangisi daha iyi Dış cephe mantolama nedir...

Yapacağımız ilk şey, mantolama nedir şu anda ele aldığımız k...

Yerli oyun şirketi  rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rolli...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider o...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ