Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Yağmur yağınca tavanımız akıyor çözüm

Çatıda bir yağmur sızıntı nasıl düzeltilir? Çatı kaçakları , özellikle yağışlı mevsimlerde tavanımız akıyor evlerde çok sık görülen bir soruna dönüşen su kaçaklarıdır. Yağmur yağınca Çoğu durumda, su geçişi, su geçirmezlik eksikliğinden veya çinko levhalar, kiremitler veya çimento çatıların uğradığı  bir miktar hasar veya kırılmadan kaynaklanır. Onlarla nasıl savaşılır? Bunun için iki ana alternatif vardır : tavanların önlenmesi ve periyodik bakımlarının yapılması […]

06 Şubat 2022 - 10:46 'de eklendi ve 655 kez görüntülendi. A+A-

Yağmur yağınca tavanımız akıyor çözüm

Çatıda bir yağmur sızıntı nasıl düzeltilir?

Çatı kaçakları , özellikle yağışlı mevsimlerde tavanımız akıyor evlerde çok sık görülen bir soruna dönüşen su kaçaklarıdır. Yağmur yağınca

Çoğu durumda, su geçişi, su geçirmezlik eksikliğinden veya çinko levhalar, kiremitler veya çimento çatıların uğradığı  bir miktar hasar veya kırılmadan kaynaklanır.

Onlarla nasıl savaşılır? Bunun için iki ana alternatif vardır : tavanların önlenmesi ve periyodik bakımlarının yapılması ve bu amaçla üretilmiş, uygulaması kolay ve çok etkili ürünlerin kullanılması.

sızıntıları önlemek

İdeal olarak , iyi durumda olup olmadıklarını görmek için çatıların durumunu periyodik olarak kontrol edin . Su akışını engelleyen ve çatıyı yavaş yavaş aşındıran ve sızıntıların ortaya çıkmasına neden olan durgunluk yaratan toz, yaprak veya diğer kalıntıları temizlemek için bunların düzenli olarak temizlenmesi tavsiye edilir. Çatıda kırık levha veya kiremit olup olmadığını doğrulamanın yanı sıra.

Bir sonraki adım, çatınızın ömrünü uzatmak için bir kaplama uygulamaktır .

Bunun için antikorozif ve/veya su geçirmez ürünler kullanmak önemlidir . Uygulanması, yüzeye daha uzun süre kullanım ve estetik kazandırmanın yanı sıra, çatlak, yarık veya sızıntı gibi yapısal hasarların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Örneğin çinko çatılara hangi ürünün uygulanması gerektiğini bilmek için eski yüzeyler için yeni levhalar ve diğerleri için çözümler olduğunu bilmek önemlidir.

Yeni saclar söz konusu olduğunda, korozyon önleyiciler içeren formülü yüksek yapışma, UV ışınlarına karşı koruma ve hava koşullarına karşı direnç sağlayan kullanabilirsiniz. Nanoteknolojinin dahil edilmesi sayesinde, son derece su geçirmez bir üründür.

Bu da yetmezmiş gibi, toksik metal içermez , uygulaması kolaydır, yüksek seviyeli, düşük kokulu ve çevre dostudur.

Daha fazla kapatıcılık ve koruma için iki kat ürün tavsiye edilir. Daha fazla kolaylık için, işçilikten, boyadan ve paradan tasarruf sağlayacak köpüklü, oluklu çatı kaplama keçesi kullanabilirsiniz, ayrıca kaplama eşit şekilde uygulanır.

Sızıntılar ortaya çıkarsa ne yapmalı?

Çatı kaçak onarımını gerçekleştirmenin birkaç yolu vardır, ancak yapılacak ilk şey , sızıntıların nerede olduğunu tespit etmektir .

Tavanda göze hoş gelmeyen lekeler veya damlamalar ve zemindeki su birikintileri , sızıntının nerede olduğunun işaretleridir.

Deliklerden suyun geçebileceği boşluk olabileceğinden, vidaların yerleştirildiği bağlantı bölgeleri gibi sızıntının kaynağı olabilecek hassas noktalara da özel dikkat gösterilmelidir.

Çatılarınızdaki sızıntıları gidermeye yönelik çözümler arasında şunları kullanabilirsiniz:

Metalik damlama bandı. Bu, alüminyum ve polietilen levhaya sahip kendinden yapışkanlı bir asfalt şerittir . Farklı hava koşullarından koruyarak güneş ışınlarını bloke ederek uzun ömürlü olmasını sağlar.

Uygulaması çok basittir, sadece birkaç santimetre bant kesmeniz, kauçuğu koruyan kağıdı çıkarmanız ve basınç uygulayarak sızıntının üzerine yerleştirmeniz yeterlidir . Hemen, sorun çözülür.

Bandı yerleştirmeden önce yüzeyi iyice temizlemeniz ve kurutmanız önemlidir .

fişler _ Bu, çatılarda, kanolarda, contalarda, pervazlarda ve kanatlarda delik veya çatlakları onarmak için çok kullanışlı bir su yalıtım macunudur. Metal, fiber çimento veya beton üzerine bile uygulanabilir.

macunu. Asfalt ve sentetik elyaf esaslı, yüksek yapışma özelliğine sahip bir çözümdür , esnektir, güneşe ve yağmura karşı çok dayanıklıdır ve kiremit dahil her türlü çatıda uygulaması kolaydır.

Başka herhangi bir madde ile karıştırılması gerekmeyen bir üründür, bu yüzden kapağı açıp macunu alıp üzerini kapatana kadar sızıntının üzerine yerleştirmeniz ve kurumasını sağlamanız yeterlidir. Uygun yapışma için yüzey tamamen temiz ve kuru olmalıdır.

Bu, çatı levhalarındaki derz dolguları, çevre contaları ve deliklerin yanı sıra su geçirmez veya hermetik olması gereken derzler için ideal bir poliüretan dolgu macunudur . Çok yönlü bir malzeme olduğu için pürüzsüz veya gözenekli yüzeylere yerleştirilebilir.

Uygulaması için, ürünün daha ayrıntılı, daha iyi yüzey ve fazlalık olmadan dağıtılacağı bir doldurma tabancası gereklidir .

Bu çözümün en büyük avantajlarından biri , evin içinde veya dışından yağmur yağsa bile bir sızıntının kapatılabilmesidir .

Çatıya yerleştirilmiş vidaların etrafını kapatmak ve su sızmasını önlemek için damlama macunu veya Duretán kullanın .

Çatıların önlenmesi ve periyodik bakımı veya bir sızıntı tespit edildiğinde hemen harekete geçilmesi, maliyetli onarımlardan veya evinizin dengesinin zarar görmesinden kaçınmak için çok önemlidir.

Çatı sızdırıyor Yağmur yağdığında çatı güzel görünüyor

Bazen yağmur yağdığında (özellikle çok yağmur yağdığında) çatım su sızdırıyor. Yine de tutarsız görünüyor, bu yüzden yağmurun girdiği açıyla bir ilgisi olabileceğini düşünüyorum. Sızıntı tavanımın tepesinde, bu yüzden sızıntının tavanımdaki o noktanın hemen üzerinde olması gerektiğini biliyorum. Çatımın yaklaşık 10 yıllık kullanım ömrü var, ancak iyi durumda görünüyor. Çatımın tepesine çıktım ama sızdıran yerin yakınındaki kiremitlerde yanlış bir şey göremedim. Nasıl devam etmeliyim? Daha fazla zona alıp çatımda aynı yerde diğerlerinin üzerine mi koymalıyım? Bir kova su alıp sızıntıyı yeniden oluşturup oluşturamayacağımı görmeli miyim? yağmur yağınca tavanımız akıyor

Keşke

Sızıntının genel çevresi çatının üst kısmında olduğu için, kesin yerini tespit etme süresini kesinlikle kısaltır. Çatınızın eğimine bağlı olarak, çatı kiremitlerinin altına yağmur yağması oldukça olasıdır. Açıklığı tamir etmenin en kolay yolu çatı çimentosudur. Petrol bazlı herhangi bir marka işe yarayacaktır. Ve genel konumu bildiğiniz için, her bir shingle’ın altındakinden kaldırılıp kaldırılamayacağını kontrol ederek başlayın. Fayansların, onları aşağıdakine bağlayan yapışkan bir şeridi vardır. Bir tane bulursanız, bir çorba kaşığı çatı kaplama çimentosu yaymak ve yerine koymak için hafifçe kaldırın. Ayrıca zonadan geçen çatı çivilerine de dikkat edin. Her ne kadar ‘pop’lar tavanlarda nadir görülen çiviler oluşur. Çiviyi çıkarmak, geri döverek zonaya zarar verme riskinden daha kolay olabilir. Yapıyorsanız çimento uygulayın. Sırt hattındaki üst zonaları kontrol edin. UV ışınları asfaltı parçalanacak kadar kurutur. Asfalt parçacıklarını erozyon nedeniyle kaybetmiş olan zonalarda ve “yıpranmış” zonalarda çatlak olup olmadığına bakın. İşi bitirmeye yetecek kadar çimentoyla malalayın (çok fazlası sıcak havalarda zonaları yumuşatabilir veya eritebilir). Asfalt parçacıklarını erozyon nedeniyle kaybetmiş olan zonalarda ve “yıpranmış” zonalarda çatlak olup olmadığına bakın. İşi bitirmeye yetecek kadar çimentoyla malalayın (çok fazlası sıcak havalarda zonaları yumuşatabilir veya eritebilir). Asfalt parçacıklarını erozyon nedeniyle kaybetmiş olan zonalarda ve “yıpranmış” zonalarda çatlak olup olmadığına bakın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi oluşması

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerde premium izleme söz konusu olduğunda. Samsung Smart TV’yi düşünebili...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir resim göstermiyor Bu makale için geçerli olan Ürünler ve Kategoriler TV’...

Asperox sarı güç pas söker mi Asperox sarı güç pas söker mi

Eski metallerinize hayat verin ve parlayın. Asperox sarı güç pas söker mi HAYIR Bu pratik yöntemlerle pası nasıl çıkaracağınızı öğrenin...

Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme...

Kendi elinizle sürgülü bir kapı nasıl kurulur Bir evde veya apartman dairesinde alanın rasyonel kullanımı önemli ve akut bir konudur. O...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ