bahçe peyzaj örnekleri, villa bahçe peyzaj örnekleri, küçük bahçe peyzaj örnekleri,

Villa bahçe peyzaj örnekleri

Fundalık, ağaçlar veya çiçekli çalılardan oluşan doğal çitler, ötücü kuşlar, kelebekler ve diğer arzu edilen fauna için çekici ve çevre dostu cennetlerdir. Bu yaşayan çitler ayrıca mülkünüzün sınırlarını tanımlamak için göz alıcı bir yol sağlar ve atasözü “iyi çitler iyi komşular yapar” dediği gibi etkili ve görsel olarak hoş bir gizlilik ekranı görevi görür. İşte doğal bir çiti kendi mülkünüze entegre etmek için 11 fikir.Villa bahçe peyzaj örnekleri bahçe peyzaj örnekleri

Kaktüs bitkilerinin dikenli dikenleri, meraklı yaratıkları avludan uzak tutabilir ve aynı zamanda mülkü meraklı gözlerden korur. Kaktüs dostu iklimlerde yaşayan ev sahipleri , sadece metal bir çerçeve bağlayıp kaktüsü kenara ekleyerek bu Karayip adası eskrim zımbasını kendi yerel kaktüs çeşitlerine uyarlayabilirler.

Leylaklar bahçelerde ve parklarda son derece popüler süs bitkileridir. Güzel, tatlı kokulu çiçekler , daha sonra çiçek açan bazı çeşitler olmasına rağmen, baharın sonlarının habercileri. Leylaklar pembe ve morun tüm tonlarında gelir, oldukça hızlı büyür ve çoğu kuzey eyaletinde kışa dayanıklıdır.

Şimşir bitkileri çitler için mükemmel seçimlerdir ve genellikle hayali şekillere ve labirentlere dönüştürülür. Şimşir, yoğun, koyu yeşil yeşilliklere sahip ve doğal bir sınır çiti için mükemmel olan ılımlı bir yüksekliğe kadar büyüyen herdem yeşildir. Yaklaşık 70 şimşir türü vardır; çoğu oldukça yavaş büyür ama son derece dayanıklıdır.

Söğüt ağaçları hızlı büyüyen ve son derece esnek, bu da onları süslü doğal çitler haline getirmeyi kolaylaştırıyor. Nemli toprağı ve kış havasını tolere eden yaklaşık 400 söğüt türü vardır. Cüce çeşitleri özellikle çit olarak kullanılmaya uygundur.

Benekli defne bitkileri, doğal çitler olarak yaygın olarak yetiştirilmektedir ve sarı veya kahverengi işaretli zengin alacalı yeşil yapraklara sahiptir. Dayanıklı benekli defne, hava kirliliği ve tuz yüklü kıyı rüzgarları da dahil olmak üzere zorlu bahçe ortamlarında gelişir. Ayrıca dayanıklı ev bitkileri olarak kullanılırlar .

bahçe peyzaj örnekleri,

villa bahçe peyzaj örnekleri,

küçük bahçe peyzaj örnekleri,

Bir cevap yazın