Verimli bir mutfak: cihazları doğru kullanma

ekoloji bir moda olmaktan çıktı Yaşam tarzı. Kaynakları sorumlu bir şekilde kullanmak önemlidir ve bunun için evimizden başlayabiliriz. Evet, etrafınızı saran mutfağınız daha verimli bir yer olabilir. kaliteli aletler ve onlardan nasıl yararlanacağınızı biliyorsunuz.

Bosch’tan size mutfağın her üyesi için bir inceleme yaptığınızı gösteriyoruz. Doğru özellikler ve sağduyu ile, evde enerji tasarrufu.

Sana nasıl söyleriz oruçlufırın tüketimi, evdeki elektrik faturasının% 8’inden biraz fazlasını oluşturuyor. Kullanımını maksimuma çıkarmak istiyorsanız, size bazı ipuçları veriyoruz:

 • Mutfak aynı anda birkaç yemek fırının enerjisinden yararlanmak için. hornos Bosch onların var 4D ısıtma sistemiFırının içinde ısıyı eşit olarak dağıtan ve kokuların karışmasını önleyerek aynı anda 4 kata kadar pişirme yapmanıza olanak sağlayan.
 • Önlemek kapıyı aç pişirme işlemi sırasında büyük enerji kayıpları olmaz.
 • Fırının fişini çekin ve sayesinde tarifinizin pişmesine izin verin. artık ısı.
 • Kullanım seramik veya cam tepsiler, ısıyı daha iyi tutan.

Farklı var tabak çeşitleri istediğiniz şey verimli bir mutfak olsa da, kurabileceğiniz #cookingwithBosch tavsiye ediyoruz indüksiyonlu ocaklar. Bu teknoloji ile sadece kabın alanı ısıtılır, bu yüzden ateşinizden daha küçük bir tencere varsa asla ısı kaybı olmaz.

Ayrıca, yapabildiğiniz her zaman, paslanmaz çelikdaha az kirletici bir malzeme olduğu için.

Verimli Bosch cihazları

Yemek pişirirken kimse dumanı veya kötü kokuları sevmez, bu nedenle davlumbaz olması çok önemlidir. Daha fazla çalışmak zorunda kalmamak için taslaklardan kaçınmanın yanı sıra filtreleri düzenli olarak temizleyin doygunluğu önlemek için Bosch davlumbazlar Etkili bir mutfak sağlayan farklı özelliklerle donatılmıştır:

 • LED aydınlatma Sadece ne pişirdiğinize dair daha net bir görüş sunmakla kalmaz, aynı zamanda düşük tüketim, mükemmel performans ve uzun dayanıklılık ile de karakterizedir.
 • O sensör PerfectAir dumanın miktarına ve kalitesine bağlı olarak gücü düzenler. Hiçbir şey algılamadan 10 dakika sonra davlumbaz, gerçekten ihtiyacınız olan işlemi sağlamak için kendini kapatır.
 • O motor EcoSilence10 yıl garanti ile minimum sarfiyatla maksimum performansa ulaşır. Bütün bunlar sessiz bir ortamda.

Ayrıca, o zamandan beri #cookingwithBosch Size bazı tavsiyelerde bulunuyoruz: Sahip olduğunuz davlumbazın modeli ve gücü ne olursa olsun, pişirmeye başlamadan 10 dakika önce açmanız önerilir. Bu şekilde yüzeyi ısıtırsınız, olası yoğunlaşmayı önlersiniz ve hava kendini yenilemeye başlar.

Fırında olduğu gibi, blogda da gördük buzdolabı ne kadar tüketiyor: Elektrik faturasının% 18’i. Her zaman çalışır durumda olan tek cihaz olduğu için verimli olmaya çalışmamız özellikle önemlidir:

 • Planla uygun sıcaklık: Buzdolabı için 4 fridgeC ve dondurucu için -18ºC. Atadığınız sıcaklık, buzdolabının ne kadar dolu veya boş olduğuna da bağlı olacaktır.
 • Gıdaları doğru sipariş edin Böylece hava daha iyi sirküle olur ve daha uzun süre kalır. Bosch’ta VitaFresh buzdolapları ve yenilikçi soğuk devresi havayı daha iyi kullanır, böylece yiyecekler üç kata kadar daha uzun süre korunur.
 • Ayrıca fırında olduğu gibi, açık buzdolabı sadece gerektiğinde.

Ayrıca buzdolaplarımız enerji tasarruflu LED aydınlatma ile çalışır ve Tatil modu, böylece bir süre evden uzak kaldığınızda, dondurucu normal çalışırken buzdolabı enerji tasarrufu modunda kalır.

El yıkamayı durdurmak, halihazırda çok fazla su tasarrufu sağlar, özellikle günde 30,6 litre *. Ek olarak, Bosch bulaşık makinesi mutfağınızı verimli hale getirmeye daha da fazla katkıda bulunan özelliklere sahiptirler:

 • Zeolitler Bulaşık makinelerimizin içindeki nemi emer ve ısıya dönüştürerek kurutmayı daha verimli bir işlem haline getirir. Ayrıca bu mineraller cihazın kullanım ömrü boyunca dayanır.
 • O Eko programı minimum su ve enerji tüketimi sağlar.
 • O motor EcoSilenceAyrıca davlumbazlara sahip olan, gürültüyü azaltır ve verimliliği artırır.

Çamaşır makinesi.

Su, enerji ve deterjan. Bosch çamaşır makineniz, teknolojisi sayesinde hepsinden tasarruf edebilir. iDOS yıkayıcılar kendi kendine dozajlanan deterjan ve yumuşatıcı içerir. Yalnızca gerekli miktarda deterjan kullanarak, hiçbir ürün israf edilmez ve bu nedenle fazladan su durulaması gerekmez, bu da daha fazla elektrik harcayarak döngüyü uzatır. Ne kadar tasarruf edebileceğinizi biliyor musunuz? Yılda 7.000 litre su * ve% 30 deterjan. Bravo!

Bunlarla evde kurtarmak için püf noktalarıhem faturanız hem de çevreniz size minnettar olacaktır.

* Canal de Isabel II’nin bir çalışmasından.

** Yılda ortalama 220 yıkamayla potansiyel tasarruf. Kaynak WKF, Uygulamalı Araştırma Enstitüsü, Çalışma Raporu 5132/10.

Yazar hakkında

'src =