Uyuma yeri olan mutfak köşesi

Mutfak uzun zamandır sadece yemek pişirmek ve yemek yemek için tasarlanmış bir yer olmaktan çıktı, çünkü bu odada aile ve arkadaşlarla da iletişim kuruyoruz. Bu yüzden mutfağı olabildiğince konforlu ve işlevsel hale getirmek önemlidir ve uyuma yeri olan bir mutfak köşesi bu zor konuda mükemmel bir yardımcı olacaktır. Ekstra uyku alanı, özellikle çok odası olmayan bir stüdyo dairede asla zarar vermez. Bununla birlikte, böyle işlevsel bir köşe 2 ve 3 odalı dairelerde bile gereksiz olmayacaktır. Bu şekilde, gece kalan konuklar için her zaman bir uyku yeriniz olur.

uyku yeri olan mutfak köşesi, fotoğraf

uyku yeri olan mutfak için mutfak köşesi, fotoğraf uyuma yeri olan küçük mutfak, fotoğraf uyuyan yer fotoğraflı mutfak köşesi, fotoğraf yataklı kanepe, fotoğraf yatak odası ile katlanır mutfak köşesi, fotoğraf uyku yeri ile mutfak mobilyası, fotoğraf

Yataklı mutfak için mutfak köşesi: doğru olanı nasıl seçersiniz

Yapılması gereken ilk şey, mutfağınızın boyutunu ve sunulan mobilyayı ilişkilendirmektir, çünkü mutfak köşesi ideal olarak boyutlarına uymalıdır. Dairelerin çoğu geniş bir alana sahip olamadığından, en pratik seçenek köşe mobilyalarıdır. Aslında bunlar oturma odasıyla aynı köşe kanepeleridir, ancak mutfak için daha küçük yapılırlar. Küçük bir mutfak için en uygun ve haklı olacak olan bu seçenektir.

Uyku yeri olan bir mutfak için mutfak köşesi seçerken, kaç kişi için tasarlandığına da karar vermelisiniz. Buna göre doğru ölçüdeki mobilyayı seçebilirsiniz. Ayrıca, mutfaktaki hostesin çalışmasına müdahale etmemesi için kanepenizin hangi yere yerleştirileceğini önceden düşünmelisiniz.

Mutfak köşelerinin üretimi için en yaygın malzemeler doğal ve suni deridir. Halk, nemden, buhardan ve gıdalardan korkmayan sık sık kullanılır. Renkler açısından mutfak köşeleri çok çeşitli renk ve dokularda sunulmaktadır. Bir renk seçerken mutfaktaki aydınlatma seviyesine güvenmelisiniz. Yani oda yeterince iyi aydınlatılmamışsa, sarı, turuncu ve bej renklerde mobilyalara dikkat etmelisiniz (odayı daha parlak ve daha güneşli hale getirecekler). Mobilyaların geri kalanı ahşap bir dokuya sahip olduğundan, kahverengi genellikle mutfak köşeleri için seçilir.

bir yatak ile kendin yap mutfak köşesi, fotoğraf

uyku yeri ile mutfak köşesi Lego, fotoğraf yatak ile mutfak köşe transformatörü, fotoğraf

Ranzalı mutfak köşe transformatörü, fotoğraf

uyuyan yer fotoğraflı mutfak köşesi, fotoğraf uyuma yeri olan küçük mini mutfak, fotoğraf

Uyuma yeri olan küçük mini mutfak – küçük bir mutfak seçeneği

Mutfağınız küçükse, bu uyuma yeri olan bir mini mutfaktan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. İhtiyaç duyduğunuz büyüklükte mobilyaları her zaman bulabilirsiniz. Fonksiyonel mobilyaların kullanılmasının çok önemli olduğu küçük bir daire için uyku yeri olan küçük bir mini mutfak idealdir. Açıldığında, böyle bir kanepenin tam bir çift kişilik yataktan ayırt edilmesi zordur.

Dikkate alınması gereken tek şey, mutfak köşesinin tam olarak nasıl düzenleneceğidir. Açıldığında, daha fazla boş alan gerektirir, bu nedenle bu anın düşünülmesi gerekir. Alternatif olarak, mutfağa katlanabilir bir masa kurabilir ve kanepeyi açmanız gerekirse kaldırabilirsiniz.

Ayrıca uyuma yeri olan dönüşümlü bir mini mutfakta rahat bir şekilde uyumayı düşünmelisiniz. Bu nedenle, örneğin, uyuyan bir kişinin başının yanında, çarpan bir buzdolabı kapısı veya uygun uykuyu engelleyen herhangi bir teknik olmamalıdır.

Ayrıca bakınız: Mutfakta kanepe: 28 güzel fotoğraftaki çeşitlerin gözden geçirilmesi

Uyuma yeri olan küçük mutfak köşesi, fotoğraf


Beyaz bir uyku yeri olan küçük mutfak köşesi, fotoğraf

Provence tarzında yataklı küçük mini mutfak, fotoğraf

uyku yeri olan mini mutfak, fotoğraf

Mutfak mobilyası uyuma yeri olan mutfak köşesi

Bir yataklı mutfak kanepesi: avantajları ve dezavantajları

Yatağı olan katlanır bir mini mutfak kurmaya karar vermeden önce, mutfak alanındaki varlığının artılarını ve eksilerini dikkate almaya değer.

Avantajlar şunları içerir:

  • yemek alanının konforu, çünkü basit sandalyeler yerine yumuşak ve rahat bir kanepe olacak;
  • asla incitmeyecek bir uyuma yeri daha, çünkü misafirler gece boyunca sizinle kalabilir;
  • çoğu dönüştürülebilir mutfak, mutfakta hiçbir zaman gereksiz olmayan saklama alanıyla donatılmıştır;
  • Kanepenin önünde bir TV setiniz varsa, böyle bir mutfak kolayca başka bir oturma odası haline gelebilir, bu özellikle tek odalı daireler için önemlidir.

Uyuma yeri olan büyük bir mutfak için mutfak köşesi

Uyuma yeri olan aydınlık bir mutfak için mutfak köşesi Rıhtımlı beyaz mutfak köşe transformatörü Parlak renklerde uyku yeri olan katlanır mutfak köşesi Mutfak için deri mutfak köşesi

Yataklı bir mutfak kanepesi kurmanın dezavantajları:

  • Mutfak için dikkatlice bir kanepe seçme ihtiyacı, çünkü bu odada sürekli yemek hazırlanıyor, bu da kokuların ve yağ parçacıklarının yayıldığı anlamına geliyor. Ayrıca yemek yerken koltukta büyük bir kirlenme riski vardır;
  • mutfakta güçlü bir başlık takmak gerekli hale gelir;
  • küçük bir mutfakta, katlanır bir kanepe bazen çok büyük görünebilir ve hareketi engelleyebilir. Ancak mutfak köşesi için doğru yeri seçerek bundan kaçınılabilir.

Dekorin tarafından seçilen fotoğraflara göz atın ve uyuma yeri olan bir mini mutfak seçimine karar verin.

Uyuma yeri fotoğrafı bulunan aydınlık mutfak köşesi

İç mekanda uyuma yeri olan mutfak köşesi

Mutfağın iç kısmında yataklı mutfak köşesi

Yeşil renkte uyuma yeri ile katlanır mutfak köşesi

Balkonlu mutfağa ranzalı katlanır mutfak köşesi

Mutfak için deri katlanır mutfak köşesi