Ütünün içi nasıl temizlenir

Çoğu zaman ‘Önemli olan içeride’ diye duyarız ve bunun insanların ötesinde de uygulanabileceği ortaya çıkar, çünkü ev Aletleri aynı şey olur.

Kullanışlı ömürleri boyunca düzgün çalışabilmeleri için, dahili ekipmanın iyi durumda olması gerekir ve bu, her şeyden önce, bakım kadar basit bakım sayesinde başarılır. temizlik.

Ütünüzün içini temizlemeyi öğrenin

İle ütü merkezleri ve tabaklar, bu önemli bir adımdır çünkü su kullanırken kal. Yaşadığınız bölgedeki suyun sertliğine bağlı olarak, çok sevdiğiniz o gömleği ütüleyip kireçle lekelemek istemiyorsanız daha sık kireç çözmeniz gerekecektir.

kireç çözücü demir

Unutmayın, önemli bir önleme karıştırmaktır musluk suyu su ile damıtılmış aynı oranda. Suyunuz çok sertse, iki kat daha fazla damıtılmış su koyabilirsiniz, ancak asla yalnızca damıtılmış su kullanmayın.

Ütünüzün kirecini temizleme

Ve zamanın geldiğini nasıl bileceğim kireçten arındırmak? Merak etmeyin, Bosch olarak bunu sizin için çok kolaylaştıran farklı özellikler tasarladık.

  • Ütü merkeziniz varsa …

Sistemi dahil ediyorlar Calc’nCleanPerfect, bu da sizi ütüyü kireçten arındırmanız gerektiği konusunda bir pilot ışıkla uyarır. Ve sadece bu değil: Bosch ütü merkezleri ayrıca kireci de gideren özel bir programları vardır.

kireç önleyici filtre ütüsü

Anti-cal filtresi

Nasıl çalıştığını size anlatacağız! O anti-cal filtresi Kireç demirin içine girmemesi için toplanmasından tank sorumludur. Ütü merkezlerinin kazan, ütü ve kireç önleyici filtreden oluştuğunu, bu nedenle bunları ayrı ayrı temizlemeniz gerektiğini unutmayın:

Kazanın kireçten arındırılması: Kapağı çıkarın ve içindeki suyu boşaltın. Ardından musluk suyuyla doldurun ve kapağı takın. Ardından birkaç saniye sallayın. Yine kazanı hiçbir kalıntı kalmayana kadar boşaltın ve kapağı tekrar takın.

Ütüyü kireçten arındırmak: Hazneyi suyla doldurun ve ütü merkezini prize takın. Şimdi Calc’nClean düğmesine basın ve kalıcı olarak yanmasını bekleyin. Lavabonun üzerinde durun ve ütüdeki buhar düğmesine 2 saniye basın. Her 5 saniyede bir akustik sinyaller verdiğini göreceksiniz. 3 dakika sonra, ütü buhar yaymayı durduracak ve işlemin bittiğini ve bağlantısının kesileceğini belirten bir sinyal sizi uyaracaktır.

temiz demir

Kireç önleyici filtrenin kireç çözme: O çok basit. Kireç kalıntıları gidene kadar musluğun altına yerleştirin.

Bosch plaka modelleri farklı kireç önleme sistemlerine sahiptir. Onlardan biri AntiCalcKirecin tek birikintiye yerleşmesini önlemek için farklı işlevleri birleştiren.

Onun arasında kişisel temizlikbuhar regülatörünü otomatik olarak temiz tutan. Vurgulanması gereken diğer bir özellik, tanktaki kirecin etkilerini nötralize etmek için iyonları değiştiren entegre AntiCalc sistemidir.

İçin onları dekalsifiye etmek, su haznesini doldurmanız, ütüyü bağlamanız ve maksimum sıcaklığı seçmeniz gerekecektir. Gerekli ısınma süresinden sonra, ütünün fişini çekin ve lavabonun üzerine yerleştirin. Şimdi, buhar regülatörünü bastırırken Kireç konumuna çevirerek çıkarın.

hata ayıklama demir

Sallayın kalbur Kireç parçacıklarını uzaklaştıran buhar ve suyun çıktığını görene kadar. Her şey çıkarıldıktan sonra, buhar düzenleyiciyi ters sırada tekrar monte edin ve 0 konumuna getirin. Ardından kalan su buharlaşana kadar ütüyü ısıtın. Bitirmek için fişini çekin ve soğumaya bırakın.

Artık ütü merkezinizin veya ütünüzün içi parladığına göre, giysileriniz de parlayacak mı?

Yazar hakkında

'src =