Ütü masası önerileri

Piyasadaki en iyi ütü masası önerileri

Çok fazla kırışık kıyafetle karşı karşıya kaldığınızda, ütü masası sahip olduğunuz en iyi seçeneklerden biri iyi bir ütü masasına yatırım yapmaktır. önerileri

Sabit ve dayanıklı bir ütü masası bize ütüleme sırasında rahatlık gibi birçok fayda sağlar, ancak kullanılmadığı zaman çok az yer kapladığını da hesaba katmalıyız. ütü masası önerileri , ütü masası tavsiyesi , ütü masası tavsiye 2020,

Bu vesileyle piyasadaki en iyi ütü masalarını analiz ediyor ve ihtiyaçlarınıza göre size en iyi satın alma seçeneğini sunuyoruz.

2021’in en iyi ütü masalarının karşılaştırması

Ne tür bir ütü masası arıyorsunuz?

 • Ütü Merkezi için En İyi Ütü Masası – Fiyata bakmadan kaliteye değer verenler için.
 • En İyi Katlanabilir Ütü Masası – Yer sıkıntısı çekiyorsanız.
 • Dolaplı En İyi Ütü Masası – Mükemmel bir dekorasyon için.
 • En İyi Masa Ütü Masası – Farklı Bir Yol.
 • En İyi Duvar Ütü Masası – Dar alanlar için.
 • En İyi Ahşap Ütü Masası – Farklı Bir Tasarım.

Satın alma rehberi ve görüşler [ göster ]

İyi bir ütü masası seçmek için ipuçları

Hangi ütü masasını satın almanız gerektiğini bilmek için bazı önerileri dikkate almak gerekir . İşte bazı ipuçları:

 • Malzemeler : Tahtanızın malzemeleri önemlidir, bu durumda piyasada bulacağınız modellerin çoğu genellikle alüminyumdan yapılmıştır çünkü dayanıklı bir malzeme ve her şeyden önce tahtanızı sorunsuz hareket ettirmenizi sağlayan çok hafiftir, gerçek şu ki Bazen bu malzeme çok dayanıklı olmayabilir, biraz daha yukarıda bıraktığım üst kısmına öncekilerden çok daha dayanıklı ve sağlam olan birkaç ahşap ütü masası modeli ekledim, böylece her türlü ütüyü yapabiliyorum. sorunsuz giysi.
 • Boyutlar : Ütü masanızın boyutu da özellikle kullanımı ve fazla yer kaplamadan saklayabilmesi için çok önemlidir, çoğu masa katlanabilir olduğundan sorun yaşamazsınız, bu nedenle rahat bir ütü masası elde edersiniz. , kullanımı kolay ve son derece mobil.
 • Yapı : Giysilerinizden kırışıklıkları gidermeye gelince, gerekli tüm aletlere sahip olmak çok önemlidir ve ütü masanızın yapısı önemli olanlardan biridir, ütüleme işi yorucu olabilir ve eğer aksesuarlarınız yoksa Bu işi hızlandırmanıza ve kolaylaştırmanıza yardımcı olmak bir çile haline gelebilir, bu nedenle ütüleme sırasında çeşitli modlara sahip çok sayıda masa ve giysilerinizi katlayıp bırakmak için ek bir raf vardır.

Ütü masama ne kadar para harcamalıyım?

Kuşkusuz piyasada çok sayıda model ve marka ütü masası bulunmaktadır, ancak paranızı gerçekten sağlam, kaliteli bir örtüye ve rahat ütü yapmanızı sağlayan diğer aksesuarlara harcamak istiyorsanız, yaklaşık 100 Euro veya daha fazla ödemeye razı olmalısınız.

 • Daha ucuz ütü masaları (50 € ‘dan az) – Ütüleme gerektirmeyen giysiler kullanıyorsanız ve yalnızca ara sıra ütülerseniz, bunlar ideal seçenektir. Rahatça ütülemenizi sağlayacak temel özelliklere sahipler, ancak dayanıklı değiller ve kapaklar kısa sürede hasar görme eğiliminde.
 • Daha kaliteli ütü masaları (50 € ‘dan fazla) –  Çok sayıda giysiyi ütülemeniz gerekiyorsa en iyisidir, ayrıca ütüleme sırasında en yüksek rahatlığı sağlamak için tasarlanmıştır, bu nedenle dayanıklı kapaklar ve aksesuarlarla katlamaları kolaydır. Ütü ve kıyafetleri yerleştirmek için.

Hangi ütü masası satın alınır? 

En iyi kalitede ütü masaları (50 € ‘dan fazla)

1. Astir 622 kartı 

Masif kayın ağacından yapılmış , çok sağlam ve sağlam bir yapıya sahip bir ütü masasıdır . Onun ölçümlerdir 135 x 45 x 87 cm o ayakta ve hatta oturarak ütülemeye oldukça rahat yani. Ütünün kolayca kaymasını sağlayan ve giysileri koruyan pamuklu bir örtü ile birlikte gelir .

Yapısı , giysileri ütüledikten sonra yerleştirmek için çok kullanışlı bir alt tepsi ve ayrıca ütüleme sırasında gerekli tüm aksesuarları getirir . Ütü merkezini bile sorunsuzca yerleştirebileceğiniz çok geniş ve dayanıklı çıkarılabilir bir ızgara getiriyor . Katlanması çok kolaydır ve kapatıldıktan sonra neredeyse hiç yer kaplamaz. 

Bu ütü masası Amazon’da çok uygun bir fiyata satılmaktadır.

Diğer alıcılar ne düşünüyor?

“Bu ütü masası mükemmel, diğer modellerden daha geniş, bu yüzden ütüleme çok daha verimli. Izgara çok sağlam ve alt tepsi birçok şey için kullanılabilir. Şiddetle tavsiye edilir.


2. Tablo Jata Hogar 848S

Bu ütüleme kabini çok yönlüdür, çünkü o da katlanır bir merdiven . 22 mm çapında borularla çok dayanıklı metalden yapılmıştır. Onun ölçümlerdir 146 x 36 x 11 cm , bir merdiven olduğunda, bu 70 cm kadar size yükseltir ve. 

Oldukça güvenli ve 32 cm genişliğinde ütü yatağı, emniyet korkuluğu, içine komple bir ütü merkezi yerleştirebilirsiniz. Ayrıca 5 mm kalınlığındaki % 100 pamuklu kılıfı  çok dayanıklıdır ve ütü yaparken çok pürüzsüz bir yüzey sağlar. En iyisi , EN-131-2 güvenlik standartları kapsamında onaylanmış olmasıdır.

Piyasadaki en iyi fiyata şu anda Amazon’da alabilirsiniz.

Diğer alıcılar ne düşünüyor?

“Merdivenin tasarımını gerçekten beğendim ve satın almaya cesaret ettim. Açıklamada görüldüğü gibi gerçekten mükemmel. En çok sevdiğim şey kapak, çünkü son derece pürüzsüz ve dayanıklı ve ütülediğimde çok rahat. Merdiven de gerçekten iyi çalışıyor. “


3. Bartnelli Lüks Masa

Bu, ütüleme sırasında daha fazla sağlamlığı garanti ettiği düşünülen tuhaf bir tasarıma sahip bir ütü masasıdır . Geniş, kaymaz ayakları olan metal yapısı ütü yaparken masanın hareket etmesini tamamen engeller. 

Ayrıca taşınırken veya depolanırken açılmasını engelleyen bir kilitleme sistemine sahip olduğu için çok güvenlidir . Kolay ütüleyebilmeniz için çok dayanıklı ve pürüzsüz hale getiren, birkaç kat köpük ve keçe ile güçlendirilmiş, çok sevimli bir baskıya sahip pamuklu bir örtü getiriyor . 4 seviyeye ayarlanır , böylece her zaman rahat hissedebilirsiniz. 

Diğer alıcılar ne düşünüyor?

“Bu ütü masasını seviyorum, tasarımı modern görünüyor ve aynı zamanda son derece sağlam, hiç hareket etmiyor. Kılıf çok havalı ve dayanıklı.% 100 tavsiye ediliyor.”


En ucuz ütü masaları (50 € ‘dan az)

4. Leifheit AirBoard Kompakt M Kartı

Bu ütü masası, çok hafif olduğu için en iyiler arasındadır ve ütüleme sırasında kumaşın her iki tarafını aynı anda düzleştiren ve ütüleme süresini önemli ölçüde azaltan Thermo Reflect teknolojisine sahip bir örtü ile birlikte gelir . Ek olarak, Airbooard Compact M tasarımı sadece 4,7 kilo düşünüldüğünde onu çok hafif yapar.

Ütüyü yanma riski olmadan yerleştirmeye yarayan çok dayanıklı sabit bir tepsi ile birlikte gelir . Ayrıca masa yüksekliği ayarlanabilir ve maksimum 88 cm’ye ulaşır. Yani uzun boyluysanız çok rahat ütüleyebilirsiniz.

Bu ütü masasını beğendiyseniz, şimdi Amazon’a gidin ve bir hediye fiyatıyla satın alın.

Diğer alıcılar ne düşünüyor?

“Bu ütü masası çok işlevsel, süper hafif, tek elle sorunsuz kaldırıyorum. Kapağın kumaşı gördüğüm en iyisi, üzerinde daha hızlı ütüleniyor. En çok sevdiğim şey yüksekliği ayarlanabilir. Ben ‘ m kısa ve bu tablo benim için harikalar yaratıyor. “


5. Taurus Argenta Tablosu

Bu ütü masası oldukça sağlamdır , bu nedenle ütülemeyi seveceksiniz. Her türlü giysiyi çok rahat ütüleyebileceğiniz 124 x 40 cm’lik yüzeye sahiptir . Yüksekliği 93 cm’ye kadar ayarlanabilir ve uzun boylu insanlar için mükemmeldir.

Kapak% 100 pamuk, yapılmış daha hızlı ütü yardımcı olur ve daha az çabayla. Bir ütü merkezini bile sorunsuzca yerleştirebileceğiniz çok geniş bir yan tepsi getiriyor . Ek olarak, tepsinin etrafında giysi asmak için mükemmel olan metal mikro tüpler vardır . 

Amazon’da% 25’e varan indirimle satın alabilirsiniz.

Diğer alıcılar ne düşünüyor?

“Bu ütü masasından çok memnunum, çok sağlam ve yan tepsi ütü merkezimin ağırlığını destekliyor. Sağlam görünmesine rağmen, katlandığında o kadar fazla yer kaplamıyor. Tekrar satın alırım. “


6. Vileda Bravo Masası

Biraz daha küçük ama işlevsel bir plaka tahtası arıyorsanız, bu modeli öneriyoruz. Bu yüzeyinin en azından 120 x 38 cm ve yüksekliği çok çok yönlü, 80 ve 97 sm arasında ayarlanabilir. Bu getiren çok dayanıklı ütü destek ısı ile yüzeyin hasar görmesini önlemek için silikon noktaları ile.

Ayrıca 28 mm çaplı kaymaz T şeklindeki ayakları sayesinde oldukça sağlamdır . Pamuklu kılıfı, yüksek sıcaklıklara çok iyi dayanır ve katlandığında çok kompakttır. Bir blok sistemi getiriyor veya taşınması söz konusu olduğunda çok pratik.

Çok para harcamadan bu ütü masasını satın almak istiyorsanız hemen Amazon’a gidin.

Diğer alıcılar ne düşünüyor?

“Çok ütülemiyorum, bu yüzden basit ama kaliteli bir şey istedim ve bu ürün mükemmel oldu. Çok sağlam, yumuşak ve güçlü kapak ve her ütü için mükemmel yan tepsi.”


Ütü olanakları için en iyi ütü masası : Astir 622 Masa

Masif ahşap yapısı nedeniyle bu tipin en iyi ütü masasıdır ve bu da ona büyük bir denge sağlar. Ayrıca galvanizli yan rafı, bir ütü merkezinin ağırlığını sorunsuz bir şekilde destekler. Alttaki ahşap tepsili tasarımı son derece işlevsel ve aynı zamanda çok estetiktir.

En iyi katlanır ütü masası : Vileda Masif tahta

Boyutu nedeniyle bu ütü masasının katlanması ve taşınması çok kolaydır. Kalın çaplı T-şekilli tüplere sahip bacaklarının tasarımı, ütülemeyi kolaylaştırarak çok dengeli olmasını sağlar. Sağlam yan sehpası, ütüyü yanma riski olmadan yerleştirmenize olanak sağladığı gibi askıları asmak için de uygundur.

 Mobilyalı en iyi ütü masası : Estoril Ütü Masası

Bu ütü ünitesi, kendisini çok sağlam ve aynı zamanda işlevsel kılan ahşap bir yapıya sahiptir. Ek olarak, ütülemeye giderken kıyafetleri düzenlemek ve katlamak için çok kullanışlı olan 6 hasır sepet getiriyor. Tekerlekli olduğu için hareket etmesi çok kolaydır. 140 x 35 x 90 ölçülerinden dolayı rahattır ve fazla yer kaplamaz. 

En iyi masa üstü ütü masası :  Leifheit 72583 7306

Çok fazla alanınız yoksa bu masa ütü masası mükemmeldir. 73 x 30 cm’lik yüzeyi rahatlıkla ütü yapmanızı sağlar ve sadece 9 cm kalınlığı her yerde saklayabileceğiniz anlamına gelir. Thermo Reflect teknolojisine sahip kılıfı, giysinin her iki tarafını aynı anda ütüleyerek zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlar.

En iyi duvar ütü masası : Aris Muralix

Bu katlanır duvar ütü masası, ütülemesi çok rahatken alandan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır. 86 x 31 cm’lik yüzeyi her türlü giysiyi ütülemeye yetecek genişliğe sahiptir. Odunsu elyaf plakası ona stabilite sağlar ve çok güvenli hale getirir. Ve pamuklu kılıfı, ütünün kolayca kaymasını sağlar. 

En iyi ahşap ütü masası : Foppapedretti Assai

Masif ahşaptan yapılmış sağlam ve dayanıklı bir ütü masasıdır, bir şövale ve alt raf içerir, kıyafetleri düzenlemek için çok kullanışlıdır. Ayrıca ayaklardaki lastik koruyucular hareket etmesini engeller. Ütü merkezine kadar destekleyen çok dayanıklı bir yan ızgaraya sahiptir. Ve ısıya dayanıklı baskılı pamuklu kılıfı çok dayanıklıdır.

Ütü masası nasıl kullanılır?

Ütüleme görevi kendi içinde yorucudur, bu nedenle çabayı en aza indirmek ve bittiğinde çok yorulmamak için iyi bir ütü masasına sahip olmak ve nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir. 

 1. Masayı uygun bir yere yerleştirin – Ütü sıcak buhar çıkardığından masayı serin ve havalandırılan bir yere yerleştirmek en iyisidir.
 2. Masanın yüksekliğini ayarlayın – Uygun yükseklik, kolunuz hafifçe bükülmüş ve dik bir duruş sergileyerek elinizi masanın üzerine koymanıza izin vermelidir. Bu şekilde sırt ağrısından kurtulursunuz.
 3. Kaliteli bir kılıf kullanın – En çok tavsiye edilen örtüler, birkaç milimetre kalınlığındaki pamuklu örtülerdir. Bir diğer ideal seçenek de, giysinin her iki tarafının aynı anda hizalanmasını sağlayan ısı yansıtıcılardır.
 4. Giysi etiketlerini okuyun  – Kumaş türünü ve tasarımını dikkate alarak giysinin nasıl ütüleneceğine dair talimatlar bulacağınız için bunları okumak çok önemlidir.
 5. Dikkatlice ütüleyin  – sıcak ütüyü doğrudan kılıfın üzerine koymayın, daima yan tepsiyi kullanın, ayrıca düğme veya fermuarları ütülemekten kaçının.

PİYASADAKİ EN İYİ ÜTÜ MASASI TÜRLERİ

Piyasadaki en iyi ütü masası türlerini keşfedin .

 • İyi ve Ucuz Ütü Masaları
 • Best Ahşap Ütü Masaları
 • Best Masa Ütü Masası
 • En İyi Ütü Masası Kılıfları
 • En İyi Büyük Ütü Masaları
 • Kollar İçin En İyi Ütü Masası
 • En İyi Ütü Mobilyaları
 • Ütü Merkezleri için En İyi Ütü Masası
 • En İyi Küçük Ütü Masaları
 • En İyi Katlanır Ütü Masaları
 • Best Leifheit Ütü Masaları
 • Best Ütü Masası Rayen
 • En İyi Vileda Ütü Masaları

BU ÜTÜLEME ÜRÜNLERİYLE DE İLGİLENEBİLİRSİNİZ:

İşte en çok aranan ütüleme ürünlerinden bazıları:

 • En İyi Ütü Merkezleri
 • En İyi Buharlı Ütüler
 • En İyi Dikey Plakalar
 • En İyi Ütü Masaları

En iyi ütü masası markaları

Aradığınız şey en iyi ütü masası markaları hakkında bilgi ise , aşağıda size en iyi derecelendirmeye sahip oldukları bilgileri sunuyoruz:

 • Leifheit : 1960’lar ve 1970’ler arasında üretilen yaklaşık 2 milyon elektrikli süpürge ve Dr. Oetker gibi mutfak ürünlerine adanmış emici şirketlerle önde gelen Alman ev ürünleri markalarından biri olan bu şirketin özü, ütüleme etrafında dönen ürün serisidir. 50 yılı aşkın deneyime sahip bu tür ürünleri yaratmaktadır.
 • Rolser :  Rolser  , 60’lı yıllarda alüminyum merdiven ve tahta tahtalar üretmek için gelişen bir İspanyol markasıdır, çok güzel bir tasarıma sahip olmaları, tasarımlarının şık ve modern olması nedeniyle kullanıcıların tercih ettiği markalardan biri olmasını sağlar. 50 farklı model tipine kadar katlanır ütü masası modelleri.
 • Vileda : Vileda markası  temizlik ürünleri, ütü masaları, elektrikli süpürgeler gibi ev ve mutfak ürünlerinde uzmanlaşmıştır. 1849’da Carl Johann Freudenberg’in elinden doğdu ve başlangıçta deri tabaklama ve üretimine adanmıştır, adı sonraki yıllarda ve göre “deri gibi” anlamına gelen “Wie Leder” çevirisinden gelmektedir. Sektör ilerliyordu, ünlü Romba robot elektrikli süpürge gibi günümüzün en yenilikçi ürünlerinden bazılarına sahip ev ve mutfak ürünleri dünyasına dönmeye karar verdiler  .

Ütü masası nereden satın alabilirsin?

Ütü masası, Amazon gibi bir çevrimiçi mağazadan satın almak için ideal bir üründür, çünkü en ucuzdan en üst düzeye kadar çok çeşitli modelleri mükemmel fiyatlarla bulabilirsiniz.

 • Ikea Ütü Masaları –   Ütü masalarının çoğu düşük kalitededir. Ve çok çeşitli marka ve model de yok. Üst düzey ütü masaları bulmak zordur ve modelleri piyasadaki en temel ürünlerdir, burada tüm serilerin en geniş marka, tür ve model çeşitlerini bulacaksınız  en iyisi, mükemmel teklifleri sayesinde, Neredeyse ucuz bir ızgaraya eşit bir fiyata bir High-end kalbur elde edebilirsiniz.
 • Carrefour ütü masaları – Ütü masalarının çoğu düşük kalitededir. Ve çok çeşitli marka ve model de yok. Üst düzey tahtalar bulmak zordur, daha çok ütü aksesuarlarının satışında uzmanlaşırlar.  
 • Kurulları arasında El Corte Ingles –  bu mağazada size panoları düşük ütü birçok model bulabilirsinizuç ve bazı orta ve yüksek aralığı. Bununla birlikte, miktarlar sınırlıdır ve tekliflerden yararlanmayı daha da zorlaştırır. 
 • Amazon’dan Ütü Masaları –  Burada, tüm serilerden en geniş marka, tür ve model çeşitlerini bulacaksınız ,  en iyisi, mükemmel teklifleri sayesinde, neredeyse eşit bir fiyata üst düzey bir ütü masası edinebilmenizdir. ucuz bir ütü masasınınkine.
 • Leroi Merlin Ütü Masaları –  Şu anda bu platformda ütü masası modelleri sunulmamaktadır.

Ütü masası kullanmanın avantajları

Ütülemeyi daha az karmaşık ve yorucu hale getirmenin en iyi yolu, iyi bir ütü masası da dahil olmak üzere bu amaç için gerekli tüm aksesuarlara sahip olmaktır. Bu size aşağıdaki avantajları sağlayacaktır.

Ütü masası kullanmanın avantajları nelerdir? Avantajları:

 1. Giysilerinizin daha kolay pürüzsüz olmasını sağlamak için düz bir yüzeye güvenebilirsiniz .
 2. Doğru duruşu korumanıza yardımcı olur,  böylece sırt ağrısından kaçınmanızı sağlar.
 3. Kapak, özellikle her iki tarafı aynı anda düzleyen Thermo Reflect ise ütülemeyi kolaylaştırır  .
 4. Her şeyi elinizin altında tutabilir, askıları asabilir, ütü merkezinizi yerleştirebilir ve elbiseleri katlayabilirsiniz.

Ütü masası nedir ve ilki ne zaman ortaya çıktı?

Temelde, aynen bunun gibi kıyafetleri ütülemek için bir destektir. Çalışma verilerine göre, bugün bildiğimiz veya piyasaya dahil edildiğini bildiğimiz yapısıyla ilki 1866 yılında mucitler tarafından sunulan ihtiyaçlara göre çeşitli model ve tiplerde ütü masası oluşturdular. , ütü masaları zamanla gelişti.

Ütü masası çeşitleri

Pek çok insan gerçekten ütülemeyi sevmez, bu doğru … ancak piyasada yenilikçi tasarımlara sahip birçok model var, ancak ütü masası türüne, özelliklerine ve kullanımına (tipine göre farklılık gösterdiklerinden hoşunuza gidebilecek) kumaşın pürüzsüz); Daha önce bazı ütü masası türlerinden bahsetmiştik ve burada diğerlerini listeledik.

Izgarasız ütü masaları

Tıpkı ızgaralar olduğu gibi (önceki bölümlerde bahsedilmiştir), ütü masasında bu öğeye sahip olmayanlar da vardır, bu da ütüleme sırasındaki önem veya kaliteden ödün vermez. Bu sadece her birinin seçimi ve rahatlığı meselesidir.

Fişli ütü masası

Daha iyi bir yerleşik fişe sahipse, bu bize daha fazla bağımsızlık sağlayacaktır. Yakında bir fişiniz yoksa, bir fiş uzantısı yerleştirin.

Hortumlu ütü masası 

Çok önemlidir, eğer onu daha iyi birleştirirse ve ütünün uzun kablosunu tutacak başka bir unsur varsa, ütüleme işini kolaylaştıracaktır. Eğer birleşik değilse, önemli değil, katlanabilir bir tane satın alın ve hepsi bu.

Aynalı ütü masası

Minimalist tasarımlarla süper pratik. Ütü masasının etrafında dolaşın ve işte! Bir aynanız var, ancak henüz satılık çok şey yok.

Plastik ütü masası

Ağırlıklarından dolayı daha kolay idare edilebilir, herhangi bir geleneksel ütü masasından çok daha hafiftir ve özel bir ütü yüzeyi ile donatılmıştır. Yalnızca sıcaklığı yansıtan bir sisteminiz yoksa sıcaklıklara dikkat etmeniz gerekir.

Vakumlu ütü masaları

Bu ütü masalarının, sahip oldukları çok işlevli olmaları nedeniyle zaten başka bir “profesyonel ütü masası” kategorisine girmeleri harikası olan bir üfleme ve ısıtma sistemi bile vardır (dahili termostat sayesinde). Çamaşırhanelerde, kuru temizlemelerde, otellerde vb. Kullanılabilirler.

Küçük ütü masaları

Mini masa olarak da adlandırılan 100 santimetrelik bir ütü masası yerleştirmek için yeterli alana sahip olmayanlar için mükemmeldir. Sınırlamaları vardır, ancak bu tür izleyiciler için geçerlidir.

Yarı endüstriyel ve endüstriyel ütü masaları

Piyasadaki en iyi teknolojilerle donatılmış olarak gelirler. Oldukça işlevsel, pratik ve düşük enerji tüketimine sahiptirler.

Çocuk ütü masaları

Oyuncaklardan yapılmıştır ve kızlar için oyuncak mağazalarından alabilirsiniz.

Solak ütü masası var mı?

Evet, sağ ve sol el için bile uyarlanabilirler (ikisi bir arada) var, sadece sizin için ideal olanı bulmak için biraz araştırmanız ve araştırmanız gerekiyor. Sağ elini kullananlar için geleneksel bir ütü masası ile aynı özelliklere ve avantajlara sahiptir, sadece sol elini kullananlar için uyarlanabilir, hatta daha modern ve yenilikçi modellerle gelebilirler.

Sandalyeye dönüşen ütü masaları?

En iyisidirler, dönüştürülebilirler ve temel yapıları bir sandalyedir. Şu şekilde çalışır, sırtlık düzlemi koltuk düzleminin altına uzanır, dikey pozisyonda sırtlığı benimsemek için kaldırılabilir.

Ütü masası alırken nelere dikkat etmeliyim?

Çoğu insan bir giysiyi her ütülemek zorunda kaldıklarında rahat bir çalışma alanı bulamadıkları için, ütüyü sorunsuz bir şekilde kaydırabilmeniz ve buharın ürettiği nemi (serin ve havalandırılmış alan) emmemeniz için rahat bir çalışma alanına ihtiyaç duyarlar. . Ütü masası satın almadan önce fiyatı dışında bu detaylara mutlaka bir göz atın.

• Ütü masası ölçüleri. 100 santimetreden uzun ve yaklaşık 50 santimetre genişliğinde elde edilirler, ancak her zaman rahatınızı düşünürler.
• Ütü veya ped yüzeyi. Bazıları çelik ve alüminyum malzemelerle gelmekle birlikte, giysilerin ıslanmasını önlemek için buhar geçişine izin veren metalik ağa sahip ütü masaları bulunmaktadır.
• Ütü kılıfı. Ütü masanız ısıya dayanıklı ahşap veya reçineden yapıldığında bu en çok dikkate alınmalıdır. Kırışıklıkları daha etkili bir şekilde önlemek için bazı örtüler, ütüleme süresini azaltan bir ısı yansıtıcı teknolojiye sahiptir.
• Depolama.Ütü masanız katlanabilir, tekerlekli veya kancalı olsun veya olmasın, rahat olsun veya olmasın, saklamaya giderken bunu dikkate alın.
• Ütü masasının ağırlığı. Özellikle ahşap ve çelik olanlar çok (13 kiloya kadar), reçine ve alüminyum olanlar ise daha az (4 kiloya kadar) olduğundan, yapıldığı malzemeye ve ütü masası türüne bağlıdır.
• Ütü masası üzerindeki destek. Ütü masasının ne kadar desteklediğini veya desteğinin ne olduğunu, 2 ila 10 kilo arasında değiştiğinden, ürünün tedarikçisine danışın.
• Yükseklik ayarı.Bu, tüm ütü masaları değildir, ancak bunu yapan bir tane alırsınız, 8 seviyeye kadar (100 cm’ye kadar) yüksekliğe sahip modeller vardır.
• Ütü veya ütü desteği için destek. Bazıları bunun için özel bir rafı veya bir tepsisi var, ancak diğerleri masanın aynı yüzeyinde ısıya dayanıklı bir alana sahip.
• Şövale. Bu, ütü masasına sağlamlık veya sağlamlık kazandırır, her şey ütü masasının türüne ve yapısına bağlı olacaktır.

Ütü Masası Aksesuarları

Ütü yaparken ya da ütü yapmak zorunda kaldığınızda hayatınızı kolaylaştırmak için ütü odanızda aşağıdaki listeden en az üç ürün bulundurmalısınız ki o anı olabildiğince rahat geçirin.

• Demir kollu. Küçüktürler ve ütü masasını destekleyen ve gömlek kollarını kolaylıkla ütülemek için kullanılan bir spor çantasıyla birlikte gelirler.
• Ütü masası kılıfı. Yukarıda belirtilen satırlar, ancak tüm ütü masalarının bir tane ile geldiğini ve değiştirmek istediğinizde uzman satış mağazalarından yedek parça temin edebileceğinizi unutmamak önemlidir.
• Ütü masası askısı. Hepsinden önemlisi, sakladığınız alanı daha iyi organize etmek için; Tahtayı, ütüyü ve ihtiyacınız olabilecek diğer unsurları asabilirsiniz.
• Demir veya teller için gerdiriciler.Ütü masası örtüsünü sıkılaştırmak ve tabana daha iyi ayarlamak, hareket etmesini veya katlanmasını önlemek ve böylece giysilerinizde kırışıklık oluşmasını önlemek içindir.
• Ütü battaniyesi. Bu aksesuar çok iyi çünkü ütü masası olmayanlar için geçerli, mobilyalarınızı korumaya ve mükemmel bir ütü elde etmeye hizmet ediyor.

Ütü masası için temizlik ipuçları

Ütü masası hangi malzemeden yapılırsa yapılsın, bu ev eşyaları için temizlik kitlerine kadar çok sayıda özel temizleme seçeneği olabilir, önemli olan aşındırıcı ürünler kullanmamaktır. Burada, zaman zaman yapmaya değer olan ütü masalarınız ve aksesuarlarıyla kullanabileceğiniz bazı temizlik önerilerini size gösteriyoruz.

• Çıkarılabilir kapak olabilir edilmesi  kolayca yıkanıp . Makineyle yıkanabilen bir model seçerseniz, daha iyisi, elle veya çamaşır makinesinde de olabilir, her zaman etikete göre yönlendirilerek açık havada kurumasına izin verin (kurutucuyu kullanmayın).
• Makinede yıkamayla çıkmayan sert örtü lekeleri için su, sirke ve karbonat kullanın.bir sprey şişesinde. Bölgeye püskürtün ve bir dakika bekletin ve ardından nemli bir bezle silin.
• Ütü masasını temizlemek için nemli bir bez kullanın . Tamamen kurumasını bekleyin ve giysilere aktarabileceğiniz bakteri ve mantar oluşumunu önlemek için tekrar elemanları ile örtün; Ütü masasının tüm yüzeyini ayaklara kadar temizleyebilirsiniz.
• Son olarak, Tuz Ütü masanıza biraz koyun (belki bir yastık kılıfına veya kaydırması kolay herhangi bir yüzeye), ardından ütüyü buhar seçeneğinin üzerine koyun ve tuzun üzerine sürün. Ütü üzerindeki kir, tahta üzerinde olduğu gibi tuzla birlikte hemen temizlenecektir.
• Önleme olarak, ütünüzün ön yüzünü kılıftan uzak tutun ve ütü kapağınızı düzenli olarak temizleyin.

Giysilerimizi ütü masasında düzeltmek için bazı püf noktaları

Giysilerin tamamen pürüzsüz olması için aşağıda gösterdiğimiz bu ipuçlarını kullanabilirsiniz:

1. Ters yüz ütüleyin. Böylelikle ütünün ısısıyla yapılan nakış ve baskılar korunurken kırışıksız kalmaktadır.
2. Giysileri nemlendirin. Pürüzsüzleştirmek istediğiniz kumaşta çok fazla kırışıklık varsa biraz su (daha iyi ütüleme için özel sıvı ürünler de vardır) veya yeriniz varsa ütü üzerine püskürtebilirsiniz.
3. Ütünün sıcaklığını hesaba katın. Çok kalın kumaşlar gibi ütüleme için ideal sıcaklık konusunda şüpheleriniz varsa, onları yakmamak için öncelikle ütülemeden önce etiketlerini okumalısınız.
4. Ütüleme yönü.Kumaş boyunca ısı / buhar dağılımının eşit olması için sabit bir yön koruyun.
Aynı şekilde, bu size çok az geliyorsa, burada her bir parça için size daha ayrıntılı tavsiyelerimiz var.

Ütü masası üzerinde yün kumaş

Kolay, nemlendirin, karşı taraftaki kıyafetleri ve ütüyü, giysinin parlaklık kazanmaması ve aynı tonda kalması ve mat olmaması için.

Ütü masası üzerinde ipek kumaş

Ütünüzün ipek kumaşlar için ütüleme seçeneği yoksa çok kolay ve daha fazla yakabileceğiniz için bu giysilerle nazik ve çok dikkatli olun, bunun yerine giysiyi karşı tarafa ütüleyin ve giysi ile kumaş arasına bir bez yerleştirin. Ütünüzde yüksek sıcaklıkta ve bol buharla ütüleyin.

Ütü masasında pantolon giydirme

Pantolonun kumaşını ters çevirin ve nemlendirin, eşit derecede sorun olmadığı sürece istediğiniz yerden ütüleyin, ikinci kez (az) gerin ve nemlendirin, ütüyü tekrar ince bir şekilde geçirin ve hepsi bu kadar.

Ütü masası üzerinde polyester kumaşlar

Çok sabit düşük sıcaklıkta ütüleyin ve arasına nemli bir bez koymak istiyorsanız bu geçerlidir, ancak bunu kullanırsanız sıcaklığı biraz yükseltmeniz gerekecektir.

Ütü masam paslandı, ne yapmalıyım?

Ütü eşyalarınıza dikkat etmezseniz, belli ki zarar görürler ve bu nedenle ütü masasına koyduğunuz giysiler (lekelenene kadar) çünkü ister inanın ister inanmayın, pas aktarılır; Bir ütü masasının paslanması için, örtünün temiz olmaması gibi birkaç şeyin önceden yapılması gerekir, ancak en önemlisi, sahip olabileceği zaman ve kullanımdan kaynaklanmaktadır. Ütü masasını atmak istemiyor ve eski haline getirmek istiyorsanız, şu ipuçlarını uygulayabilirsiniz:

ütü masası önerileri , ütü masası tavsiyesi , ütü masası tavsiye 2020,

1. Pası gidermek için yüzeyi zımparalayın.
2. Tüm eski boyaları çıkarın ve ütü masasını metalin üzerinde bırakın. Bunun için özel bir boya veya sprey ile boyamanız gerekir (bu kimyasalları solumamak için üzerinizi örtmeyi unutmayın).
3. Boyamak istemediğiniz her şeyi örtün.
4. Çevrenizdeki nesneleri koruyun.
5. Bir saç kurutma makinesi kullanın. Bununla boyanın kalkmasını engellersiniz.

ütü masası önerileri , ütü masası tavsiyesi , ütü masası tavsiye 2020,

Açıkçası, bu ipuçları ahşap (neme dikkat edin), plastik (kullandığınız sıcaklıklara dikkat edin) veya paslanmaz çelikten yapılmış ütü tahtaları için geçerli değildir. Eski ütü masaları da kurtarılabilir, her şey aldıkları bakıma bağlı olacaktır.

Ütü masası ve güvenlik sistemi hakkında daha fazla bilgi

Günümüzde yıllar içinde ortaya çıkan teknoloji ve teknik gelişmeler sayesinde bizim durumumuzda ütü masaları geride kalmamıştır. Şu anda, hepsinde olmasa da masanın üzerinde çalışırken beklenmedik şekilde kapanmasını önleyen bir kapanma önleyici güvenlik sistemine sahipler. Ütü masasının aşırı ısınmasını engelleyen termo yansıtma sistemi de vardır.
Taşınırken masanın açılmasını engelleyen bir güvenlik sistemine sahip modeller de bulabilirsiniz. Tıkla ve güvenli bir sistem vardır ve bu sistemle ütü masasının kendi kendine kapanmamasını ve daha fazla direnç oluşturmasını sağlarsınız (bacakları güçlendirerek kendinize yardım edin). Ve harika bir şey de, çok uzunsa tüm kabloları ütü masanıza asmanızı sağlayan, dolaşmanızı ve kaza yapmanızı engelleyen kablo kelepçesi sistemidir.
Giysilerimizi güvenli ve korkusuzca ütüleyerek düzleştirirken daha fazla güvenlik ve rahatlık sağlamak için ütüleme alanının yüksekliği ayarlanmış ütü masaları vardır. Tüm bu sistemleri göz önünde bulundurarak, artık sizin için en iyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun ütü masasını seçebilirsiniz.