Üstten yüklemeli bir çamaşır makinesinin sökülmesi

En yüksek yükleme yıkayıcı demontajıNe yazık ki, herhangi bir ev aleti başarısız olur. Çamaşır makineleri istisna değildir. Baş yıkayıcılar, daha tanıdık ön arabaları kırar ve kafalardaki hasar, tipik ve ön arabalara özgü ve dikey SMA’nın tipik ve tipik olabilir. Evdeki arızaların üstesinden gelmek için üstten yüklemeli bir çamaşır makinesini nasıl sökeceğimizi bulacağız.

Çalışmaya hazırlanın

Cihazı kendi ellerinizle sökmeye başlamadan önce bazı hazırlık önlemleri almalısınız. Öncelikle, çamaşır makinesinin enerjisinin kesilmesi ve ünitenin yardımcı araçlardan ayrılması gerekir. İkincisi, işyerini hazırlamanız gerekiyor – tamamen ücretsiz olmalı. Üçüncüsü, çıkarılan parçaların makineden depolanacağına, onlar için yerde yer ayıracağına veya küçük bir masayı boşaltacağına önceden dikkat etmek daha iyidir.

Daha sonra, bu süreçte gerekli olacak tüm araç ve gereçleri toplamanız gerekir. Sökmek için “dikey” elinizin altında olmalıdır:

 • İki tip tornavidalar: Phillips ve tarak.
 • Çeşitli boyutlarda halka delikleri;
 • Bir dizi otomatik soket kafası.
 • Pense pense
 • El feneri – kasanın içinde çalışmanın rahatlığı için;
 • WD-40 Evrensel Aerosol Gresi.Sökme araçları

Ek olarak, çamaşır makinesinde kalan suyu toplamak için kullanılacak küçük bir kap ve birkaç kuru bez hazırlamalısınız.

AGR’nin rekombinasyonunu kolaylaştıracak olan işin ilerleyişini kaydedebilmek için elinizde bir kamera olması en iyisidir.

Sökmeye başlayın

Makinede işlemeye başlamadan önce, dikey rondelanın nasıl düzenleneceğini bilmek faydalı olacaktır. Bu, eyalette daha iyi gezinmenize ve bunun veya o kısmın ne dendiğini açıkça anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu tür ünlü markaların dikey kutularının sökülmesi Boş laf, Spiral ve diğer şirketler eşit şekilde gerçekleştirildi. Elbette küçük farklılıklar olabilir, ancak temel eylem algoritması değişmeyecektir.

 1. Yanlardaki sabitleyicileri gevşetin, ardından ana kontrol panelini bir tornavidayla dikkatlice kaldırıp çıkarın.
 2. Kartı hafifçe bir tarafa doğru eğin ve kabloların nasıl bağlandığının bir resmini çekin. Bundan sonra, düğümün bağlantısını kesebilir ve kaldırabilirsiniz.
 3. Kartı sökün, bunun için kalan telleri sökün ve vidaları sökün.
 4. Doldurma vanasını gevşetin, bunun için kelepçeleri hafifçe gevşetin ve lastik boruları çıkarın, gücü kapatın ve özel deliklere bastırın. Bu manipülasyonlar parça üzerinde baskıya izin verecektir.
 5. Yan panelleri tutan vidaları sökün. Biraz aşağı kaydırın ve dikkatlice çıkarın.
 6. Ön duvarı tutan vidaları gevşetin ve ardından paneli yana doğru çıkarın.Tahrik kasnağını ve kayışı çıkarmanız gerekir

Yapılan işlemler sayesinde tahrik kayışına, elektrik motoruna, tahliye pompasına, basınç şalterine ücretsiz erişim sağlayacaksınız.

Çoğu durumda, bu aşamada hasarlı parçayı kendiniz değiştirebilir ve dikey cihazın arkasını monte edebilirsiniz. Çok nadir durumlarda, kapandıktan sonra kapının sabitlenmesinden sorumlu olan mandal arızalandığında, makineyi daha da sökmeniz gerekecektir:

 • Kapağı kaldırın, onu tutan vidaları sökün ve parçayı çıkarın;
 • Yıkayıcı üst kapağı, sızdırmazlık manşonunun altında bulunan birkaç vidayla tutulacaktır. Bağlantı elemanlarını sökmek ve kapağı çıkarmak gerekir.

Böylelikle CMA manşet ve kapı kilit cihazına ücretsiz olarak erişebileceksiniz. Önden yüklemeli tipteki makinelerin aksine dikey tankın gövdeden çıkarılmadığını lütfen unutmayın. Bu nedenle, makaralı rulmanları veya salmastra kutusunu değiştirirken, balansları ve yayları çıkarmak ve parçaları değiştirmek gerekir.Yan duvarı ve üst paneli çıkarın

Dikey çamaşır makinesinin analizi tamamlandı, gördüğünüz gibi kendi başınıza çalışmak zor değil. Makinedeki arızalı elemanları değiştirirken, makineyi ters sırada monte etmek gerekir. İş akışı sırasında fotoğraf çekilirse, en iyisi fotoğrafik görüntülere odaklanmaktır. Doğru kablolama için dikkatlice izleyin, yanlış bağlanmış kablolar ağda kısa devreye neden olabilir.