Üstten doldurmalı rondelanın boyutları

Dikey yükleme rondelasının boyutlarıBDT ülkelerinde, nüfusun çoğunluğu yatay yüklemeli çamaşır makineleri satın almayı tercih ediyor. Çoğu insan yanlışlıkla bu teknolojinin geçen yüzyılın dikey yüküne sahip en gelişmiş, modern, kompakt ve pratik çamaşır makineleri olduğuna inanıyor. Aslında durum böyle değildir, dikey yüklemeli modern makinelerde en gelişmiş teknolojiler uygulanır ve boyutları yatay yüklemeli benzer cihazlardan çok daha küçük olabilir.

Cihaz indirme türü, boyutunu etkiler mi?

İki tip çamaşır makinesinin temel yapısal ilkelerine dayanarak, oldukça spesifik sonuçlar çıkarabiliriz. Çamaşır makinelerinde yatay yüklemeli bir makine ve yatay olarak bir tank vardır (yatar gibi). Bu, kabin ve tamburun doğru yerleştirilmesini sağlamak için tasarımcıların makinenin derinliğini otomatik olarak artırmaya zorlanmasına neden olur. Ayrıca, derinlikteki artış, silindiri çok geniş yapma ihtiyacından kaynaklanmaktadır ve bu her zaman mümkün olmamaktadır.

Dikkat edin! Yatay yüklemeli makinelerin yüksekliği genellikle alçaktır, ancak oldukça büyük olan dikey yüklemeli “rondelalardan” daha derin ve daha geniştir.

Gelişmiş teknik çözümler sayesinde, silindir çapını artırarak yatay yükleme makinesi ile modern makinelerin derinliğini azaltmak mümkün olmuştur. Ancak buna rağmen, bu makinelerin çoğunda maksimum yük 12-14 kg’ı geçmez. Başka bir makine, dikey yüklemeli bir daktilodur. Tankları ve silindirleri dikey olarak yerleştirilmiştir, bu da toplam derinliğini ve genişliğini büyük ölçüde azaltabilirken, silindirin kapasitesi yüksekliği ile garanti edilebilir.Dikey yükleme rondelasının boyutları

Dikey pulların maksimum tambur yükü 36 kg veya daha fazla olabilir. Bu geniş arabaların boyutları da büyüktür. Halıları bile yıkayabilirler, ancak ev modelleri arasında benzer yüke sahip bir makine bulamayacaksınız. Maksimum 7 kg yük kapasitesine sahip kompakt veya nispeten kompakt modeller özellikle tüketiciler arasında popüler olduğundan.

Dikey yüklemeli çamaşır makinelerinin temel avantajları ayırt edilebilir.

  1. İstifçilik. Bu otomatik makineler genellikle yatay yüklemeli benzerlerine göre daha dar ve sığdır. Ayrıca ambarın açılması için yer sağlamaya gerek yoktur. Bu nedenle görünüm olarak daha kompakttır. Çok küçük modeller var.
  2. Yerleştirme kolaylığı. Dikey yükleme makinesi bir köşeye veya başka bir yere yerleştirilebilir ve yalnızca üstteki deliğe erişilebilirse bağlanabilir.
  3. Çamaşırları yüklerken rahatlık. Benzer bir tasarıma sahip makine oldukça yeterli bir yüksekliğe sahiptir ve açılır tavan uygun bir şekilde yerleştirilmiştir, böylece çamaşırları böyle bir makineye eğilmeden atabilirsiniz.
  4. Sessizlik. Dikey yüklemeli makineler sadece daha kompakt olmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma sırasında daha az gürültü üretir ve bu da birçok tüketiciyi cezbeder.

Benzer çamaşır makinelerinin önemli dezavantajları vardır. Bunlardan biri, cihazı yerleştirememe ile ilişkili bir eksi olarak kabul edilir. Dikey yüklemeli çamaşır makinesini banyoda veya mutfakta lavabonun altına yerleştiremezsiniz.. Kapısı olan zarif bir gardıroba sığdıramazsınız, ancak bazı entegrasyon seçenekleri hala mevcuttur. Örneğin mutfaktaki benzer bir makineyi menteşeli bir kapakla tezgahın altına yerleştirebilirsiniz, ancak makinenin modeli çok yüksek seçilmemelidir.

Makine Boyutları, Ağırlık ve Yükleme – Genel Bakış

Düşey yüklemeli çamaşır makinelerinin boyutlarından belirli örnekler kullanarak bahsetmek daha iyidir.Ayrıca, bu bileşenin bazı diğer özelliklerle birlikte ele alınması arzu edilir, bu nedenle belirli araba modelleri için modelleri incelemeye ve sunmaya karar verdik.

Dikey yükleme rondelasının boyutları

AEG L57126TL. Dikey indirme ve metin görüntüleme için basmalı düğme kontrollü daktilo. Cephaneliğinde, köpük kontrolünde, kusur kontrolünde ve kaçak korumasında 12 yıkama programı vardır. Maksimum eşya yükü – 7 kg. 65 kg ağırlığa sahip çamaşır makinesi şu boyutlara sahiptir: yükseklik – 850 mm, derinlik – 600 mm, genişlik – 400 mm.

Hotpoint-Ariston ARTXF 1297. Cihaz, elektronik kontrol ve dijital ekrana sahip üstten yüklemeli bir makinedir. Kırışık önleme programı dahil 10 yıkama programı vardır. Denge kontrolü, köpürme seviyesi kontrolü ve sızıntı koruması vardır. Maksimum keten yükü 6 kg’dır. Cihaz 73 kg ağırlığındadır ve aşağıdaki boyutlara sahiptir: yükseklik – 850 mm, derinlik – 600 mm, genişlik – 400 mm.

Bosch WOT 24255OE. Elektronik kontrollü ve dijital göstergeli dikey çamaşır makinesi. Hızlı yıkama, kırışıklık önleme programı ve hassas kumaşlar dahil olmak üzere 10 yıkama programı vardır. Denge kontrolü, köpürme seviyesi kontrolü ve sızıntı koruması vardır. Yük – 6,5 kg. Cihaz 60 kg ağırlığındadır ve aşağıdaki boyutlara sahiptir: yükseklik – 900 mm, derinlik – 650 mm, genişlik – 400 mm.

Vortex WTLS 60912 ZEN. Dijital göstergeli ve elektronik kontrollü dikey otomatik çamaşır makinesi. Yalnızca 5 yerleşik yıkama programı vardır, ancak kendi programlarınızı oluşturmanıza ve kaydetmenize olanak tanıyan akıllı bir mod vardır. Sızıntılardan korunmak için bir sistem var. Yükleme 6 kg. Cihazın ağırlığı 56 kg’dır. Boyutlar: yükseklik – 850 mm, derinlik – 600 mm, genişlik – 400 mm.

Ayrıca, yayınlandığı dikey yüklemeli en iyi çamaşır makinelerinin bir değerlendirmesi de vardır, bu teknolojinin özellikleri sunulmaktadır. Bu sınıflandırma hakkında bilgi edinin, web sitemizin sayfalarında öğrenebilirsiniz. Dikey yükleme makinesiyle çoğu çamaşır makinesinin boyutlarını analiz ederseniz, belirli sonuçlar çıkarabilirsiniz. En yaygın olanları, aşağıdaki boyutlara sahip dikey rondelalardır: yükseklik – 850 mm, derinlik – 600 mm, genişlik – 400 mm.

Cihazı boyutlarını dikkate alarak içeriye yerleştirin

Bir banyo veya mutfağın iç konfigürasyonunu oluştururken, çamaşır makinesinin boyutları da dahil olmak üzere ev aletlerinin boyutlarını hesaba katmak gerekir. Daha önce gördüğümüz gibi üst kapaklı bir makine fazla yer kaplamaz ancak nereye yerleştirileceğini tahmin etmek gerekir. Tasarımcılar, bu tasarıma sahip çamaşır makinelerinin döşenmesi için aşağıdaki çözümleri sunar:Üstten yüklemeli çamaşır makinesi

  1. Odaların köşelerinde. Odanın köşesi, odanın en az işlevsel olan kısmıdır. Doldurulacak çok fazla tasarım çözümü yok. Dikey rondela köşeye tam oturacak ve hiçbir şey onu kullanmaktan alıkoymayacaktır. Boyutları bir odanın köşesi için mükemmeldir.
  2. Büyük mobilya parçaları arasındaki boşlukta. Belirli bir renkte kasaya sahip dikey bir çamaşır makinesi, büyük bir mobilyadan diğerine bir iç geçiş rolünü oynayacak şekilde dövülebilir. Bazı durumlarda çok güzel çıkıyor.Üstten yüklemeli çamaşır makinesi
  3. Lavabonun yanındaki banyoda. Oldukça geniş bir banyonuz varsa lavabonun sağına ve soluna dikey bir çamaşır makinesi yerleştirebilirsiniz. Makine çok dar olduğu için lavabonun yanında güzel görünecek.
  4. Tuvalette, tuvaletin yanında. Boş alan sorunu çok şiddetliyse, tuvaletin sağına veya soluna veya alan izin verirse buna karşı kompakt dikey rondelaları tuvalete bastırabilirsiniz.Üstten yüklemeli çamaşır makinesi

Önemli! Bazı insanlar kendi dolaplarını yaparak dikey bir çamaşır makinesi yapmayı çok iyi başarırlar.Böyle bir dolap, dört tarafı güzel duvarlarla makineyi kapatır, üst kısmı arkayı kapatır – kapağı açar, makineyi açar ve yıkar.

Özetle, modern otomatik dikey yıkayıcının işlevinde yatay yüklemeli ortak makineden farklı olmadığını, ancak boyutlarının genellikle daha küçük olduğunu not ediyoruz. Bu arabaların küçük boyutlu modelleri pratik olarak hiç yer kaplamaz, çünkü tek tek numuneler boyut olarak valizlere benzer. Bazen odanın iç tesisatına dikey bir çamaşır makinesi kurmak zordur, ancak uzmanların tavsiyelerini kullanırsanız – başaracaksınız!

https://www.youtube.com/watch?v=clEXmn2Nxec