Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Tv ekranında yatay çizgi oluşması

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerde premium izleme söz konusu olduğunda. Samsung Smart TV’yi düşünebilirsiniz. Markanın kendisi, akıllı TV’ler için en iyi kaliteyi ve yetenekleri sağladığını kanıtlamıştır. tv ekranında yatay çizgi oluşması, Ancak birçok kullanıcı Samsung akıllı TV ekranında yatay bir çizgi olduğunu bildiriyor. Samsung TV ekranındaki yatay çizgilerle ilgili sorun, TV izlerken veya TV’yi açarken […]

27 Şubat 2022 - 17:54 'de eklendi ve 1762 kez görüntülendi. A+A-

Tv ekranında yatay çizgi oluşması

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu

Akıllı TV’lerde premium izleme söz konusu olduğunda. Samsung Smart TV’yi düşünebilirsiniz. Markanın kendisi, akıllı TV’ler için en iyi kaliteyi ve yetenekleri sağladığını kanıtlamıştır. tv ekranında yatay çizgi oluşması,

Ancak birçok kullanıcı Samsung akıllı TV ekranında yatay bir çizgi olduğunu bildiriyor. Samsung TV ekranındaki yatay çizgilerle ilgili sorun, TV izlerken veya TV’yi açarken ortaya çıkıyor.

Samsung Smart TV’nizde kanallar alıyorsanız, muhtemelen bir giriş veya görüntüleme sorununuz vardır. Ayrıca kaynak, akıllı TV’nin ne döndürdüğü veya gösterdiği konusunda önemli bir rol oynar.

Bazen bir Samsung TV ekranındaki yatay çizgiler, ekranın hasar gördüğünü veya ölüm nedeniyle karardığını gösterir. Sorun karmaşık olsa da, ekrandaki Samsung TV yatay çizgilerini düzeltmenin en kolay yolu var.

Samsung TV ekranındaki yatay çizgiler neden

Ekrandaki Samsung TV yatay çizgileri, grafik arızalarını, giriş kablosu kopmalarını ve ekran hasarını gösterir. Renkli veya gevşek bir kablo kaynağa erişim sağlayamaz.

Sonuç olarak, LCD veya ekranlarda kirlilikler veya küçük resimler görebilirsiniz. Grafik sistemi arızası, görüntünün ekranda düzgün görüntülenmesini engeller.

Devamını oku: Death TV’nin Samsung Siyah Ekranı

Örneğin, görüntünün kalitesi düşerse veya düzgün yüklenemezse. TV ekranında yatay bir çizgi belirir. Smart TV’nizde sorunu çözmeden önce.

Sorunun gerçek nedenini bilmeniz gerekir. Samsung TV ekranındaki yatay çizginin ana nedenlerinden bazıları aşağıda listelenmiştir:

 1. Giriş kabloları sorunu: Giriş kablosu akıllı hub ile akıllı TV arasında yanlış bağlanmışsa. Görüntü ekrana yüklenmiyor ve ekranda çizgiler görünüyor. Ancak, sorunu çözmek için bir kablo bağlamanız önerilir.
 2. Uyumsuz Görüntü Bölme: Görüntü boyutu Smart TV çözünürlüğünden farklı olduğunda görüntü hatası oluşur. Çok büyük veya çok küçük bir görüntü de TV ekranında çizgilere neden olur. Bu sorunu çözmek için sadece görüntünün çözünürlüğünü değiştirin.
 3. Eski Donanım Yazılımı: Smart TV’niz uzun süredir güncellenmediyse zincirlenme olasılığınız yüksektir. Güncel olmayan grafik sürücüleri en son görüntüyü veya yüksek çözünürlüklü görüntüyü işleyemez. Ancak, sistem yazılımının güncellenmesi bu sorunu çözmektedir.
 4. Hasarlı veya kırık panel: Ekrandaki çizgiler genellikle kapı kontrolörü arızalandığında oluşur. Bu panelin bir parçasıdır. TV ekranınız çatlamış veya hasar görmüşse hasarlı kısımda çizgiler oluşur.

Ekrandaki Samsung TV yatay çizgilerini düzeltmenin yolları

Ekrandaki Samsung TV yatay çizgilerini düzeltmek için bu adım adım talimatları uygulamanız gerekir. Ayrıca, temel teknikler Samsung Smart TV’nin her modeli için geçerlidir. Aşağıdaki yöntemi kolayca deneyebilirsiniz:

Yöntem 1 – Çizgilerin sabit veya hareketli olduğundan emin olun

Öncelikle ekrandaki çizgilerin hareket edip etmediğini veya sabit olup olmadığını kontrol edin. Ekrandaki çizgiler hareket ediyorsa HDMI kablosu, DVD kablosu yanlış bağlanmış demektir.

Bu durumda lütfen HDMI kablosunu hem akıllı TV’den hem de hub’dan doğru şekilde çıkarın ve yeniden bağlayın. Bundan sonra, herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Ekrandaki çizgiler sabit ise LCD panel zarar görmüş demektir. Bu durumda, paneli yenisiyle değiştirmeniz gerekecektir.

Ancak panelde genellikle su hasarı, ekran çatlaması ve kapı kumanda arızası nedeniyle kalıcı çizgiler oluşur. LCD ekranı değiştirmek için en yakın Samsung Servis Merkezini ziyaret etmenizi öneririz . tv ekranında yatay çizgi oluşması,

Yöntem 2: Bir Görüntü Testi Gerçekleştirin

Görüntü Testi, bir ekran sorununu kendi kendine teşhis eden ve olumlu bir sonuç veren Samsung Smart TV’lerin bir özelliğidir. Bu özellik, Smart TV’nin ekran sorunlarını gidermesini sağlar. Görüntü testi, akıllı TV’nin görüntüyü destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için çok kullanışlıdır.

Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için TV’nizin 2018 ile 2022 arasında olması gerekiyor. Maalesef Samsung Smart Tv’nin önceki versiyonunda bu özellik yoktu. Ekrandaki Samsung TV yatay çizgilerini düzeltmek için talimatları izleyin:

 1. Smart Hub menüsünü açmak için TV uzaktan kumandasında ” Ana Sayfa ” düğmesine basın . Ayarlar’ı seçin .
 2. Destek sekmesine gidin ve ardından Cihazın Bakımı’nı seçin.

3. Cihaz şimdi bir Hızlı Tarama gerçekleştirecektir. Analizi çalıştırmak birkaç dakika sürebilir.
4. Bitirdiğinizde, aşağıdan Kendi Kendine Test’i seçin . 5. Resim Testi’ni
seçmek için kaydırma tuşunu kullanın ve ardından Tamam’ı seçin .

6. Şimdi bir hata arayın.

Yöntem 3 – Samsung TV’nizdeki bellenimi güncelleyin

Yukarıdaki yöntem Smart TV’nizde işe yaramazsa, Samsung TV’nin ekrandaki yatay çizgilerini düzeltin. Smart TV’nizi güncellemeyi denemelisiniz. Güncelleme daha fazla özellik ve hata düzeltmeleri getiriyor.

Örneğin, ürün yazılımı güncellemesi bu sorunu çözecektir. Ürün yazılımı güncellemesi ayrıca bir grafik birimi güncellemesi içerir. Bu şekilde ekranda beklenmedik çizgiler hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Samsung TV’nizdeki üretici yazılımını güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Smart Hub’ı başlatmak için TV uzaktan kumandasında « Ana Sayfa » düğmesine basın .
 2. Ayarlar’a gidin ve ardından Destek’i seçin .
 3. Yazılım Güncelleme’yi ve ardından Şimdi Güncelle’yi seçin .
 4. Güncelleme dosyasının indirilmesi şimdi başlayacaktır.
 5. Güncellemeyi yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
 6. Hatanın kaybolup kaybolmadığını kontrol edin.

Yöntem 4: Smart TV’nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın

Smart TV’niz zaten en son bellenimi çalıştırıyorsa. Ancak Samsung TV’nin ekrandaki yatay çizgileri, kaynağın bozuk olduğu veya grafik sürücüsünün bozuk olduğu anlamına gelir. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

Ayrıca fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi her şeyi kaldırır ve TV’yi varsayılan ayarlara döndürür. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce kullanıcı verilerinizi gelecek için yedeklemeniz zorunludur. Ardından bu talimatları izleyin.

 1. « Ana Sayfa «Ve ardından Ayarlar’ı seçin .
 2. Ortak’a gidin ve ardından Yeniden Başlat’ı seçin .
 3. 0.0.0.0 Varsayılan sıfırlama pinini kaydedin .
 4. Yeniden Başlat’ı ve ardından iyi’yi seçin .
 5. Sıfırlamayı tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 6. Tamamlandığında, TV’yi kurun ve ardından herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Son açıklamalar

Samsung TV’nin ekranındaki yatay çizgiler, donanım ve yazılım sorunlarından kaynaklanmaktadır. Örneğin hat sabit ise donanımsal bir problemdir. Aksi takdirde, bu sorun giderme teknikleri ile kolayca düzeltilebilecek çizgiler hareket eder.

Ancak, en önemli kısım HDMI kablosunun takılmasıdır. Büyük kullanıcılar, yanlış yerleştirilmiş HDMI kablolarında görünen yatay çizgiler bildiriyor. Smart TV’niz bir soruna neden oluyorsa, bir görüntü testi denemelisiniz. Bu sorunu çözebilir.

Ancak bu özellik yalnızca yeni Samsung Smart TV’lerde kullanılabilir. Smart TV’nizin güncel olduğundan emin olmanız gerekir. Durum böyle değilse, bir hata alma olasılığınız daha yüksektir. Son olarak, yöntemlerden hiçbiri sorunu çözmeye yardımcı olmazsa. Ardından Smart TV’nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Devamını Okuyun: Samsung Smart TV HDMI ARC Çalışmıyor Sabit

Ekrandaki Samsung TV yatay çizgileri hakkında SSS

1. TV ekranındaki çizgiler ne anlama geliyor?

Cevap: TV ekranındaki çizgiler, giriş kablosunun yani HDMI’nın yanlış bağlandığı anlamına gelir. Ancak hatlar hareket ederse, kabloyu çıkarıp yeniden takın.2. TV ne kadar dayanmalı?

Cevap: Smart TV’nin ömrü yaklaşık 60.000 ila 100.000 saattir. Plazma TV’ler, LCD ve LED TV’lerden daha uzun ömürlüdür.3. TV ekranını çizgilerle düzeltebilir misiniz?

Cevap: Sadece ekrandan zarar görmüş veya çatlamış olan çizgiler tamir edilemez. Ancak yenisi ile değiştirilebilir. Diğer satırlar kolayca düzeltilebilir.4. TV ekranındaki yatay çizgilerin hareketine ne sebep olur?

Cevap: Televizyona bağlantı, televizyon ekranındaki yatay çizgilerin hareket etmesinin sebebidir. Ancak hatların hareket etmesini önlemek için HDMI kablosunu doğru takmaktır.5. Samsung TV’mde dikey çizgileri nasıl düzeltebilirim?

Cevap: Samsung TV’de dikey çizgileri, yatay çizgilerle aynı talimatları izleyerek düzeltebilirsiniz. Örneğin, HDMI kablosunu doğru şekilde çıkarın ve yeniden takın.6. Samsung TV’mde neden bir hat var?

Cevap: HDMI kabloları, PC, video vb. nedeniyle Samsung TV’lerde bir hat vardır. düzgün bağlanmamış. Kablonun akıllı hub’a ve TV’ye doğru şekilde takıldığından emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir resim göstermiyor Bu makale için geçerli olan Ürünler ve Kategoriler TV’...

Asperox sarı güç pas söker mi Asperox sarı güç pas söker mi

Eski metallerinize hayat verin ve parlayın. Asperox sarı güç pas söker mi HAYIR Bu pratik yöntemlerle pası nasıl çıkaracağınızı öğrenin...

Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme...

Kendi elinizle sürgülü bir kapı nasıl kurulur Bir evde veya apartman dairesinde alanın rasyonel kullanımı önemli ve akut bir konudur. O...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ