Tuvalette duvar dekorasyonu – 70 tasarım fotoğrafı, malzeme, onarım fikirleri

Hazırlık çalışmaları

Odanın en çekici iç mekanını elde etmek için, geleneksel bir yerde duran tuvalet setinde modern bir gömme rezervuar satın almanız gerekecektir (duvara monte edilmeyecekseniz).

Sıva veya diğer bitirme işleri için duvarları hazırlarken, yalnızca tahliye düğmesini kamuya açık alanda bırakarak duvarda gizlemek mümkün olacaktır.

Hazırlık çalışması aşamasında, yoğuşma oluşumunu önlemek için astarın ve yükselticinin yalıtımına dikkat etmeli, ayrıca davlumbazı takmalısınız.

Kanalizasyon yükselticisinin yalıtımı

Yükseltici ve boruların yalıtımı, özel yalıtım malzemeleri kullanılarak veya daha az etkili olmayacak şekilde, boruların etrafına mümkün olduğunca sıkı bir şekilde sarılması ve yukarıdan sıradan bir bantla kapatılması gereken geleneksel bir dolgu polyester kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Davlumbaz iki şekilde bağlanabilir:

 • teli lamba teli ile paralel olarak bağlayın, davlumbaz tuvaletteki ışıkla aynı anda açılacaktır;
 • kabloyu anahtarın ikinci düğmesine (anahtar iki düğmeli ise) bağlayın; bu, ışığı ve kaputu birbirinden bağımsız olarak açıp kapatmaya izin verir.

Bağlanan elektrik kablosu havalandırma bacası açıklığına getirilerek davlumbaza bağlanmalıdır. Kurulumdan önce, davlumbaz gövdesinin havalandırma deliğine serbestçe oturduğundan emin olmanız gerekir, yoksa bir zımba ile genişletmeniz gerekir.

Son olarak, delik çevresi etrafına bir montaj sızdırmazlık köpüğü tabakası uygulamak ve davlumbaz gövdesini ön ızgaranın duvarına dayanana kadar içine sokmak gerekir.

Köpük, aşağıdaki amaçlar için uygulanır:

 • genişlerken, kaput gövdesini her taraftan sıkıca ve eşit bir şekilde sıkıştırarak sağlam bir şekilde bağlanmasını sağlar;
 • Yandan hava emilmesini önleyen bir sızdırmazlık maddesi görevi görür.

Her şey nasıl görünüyor

Halihazırda uygulanmış mevcut örnekler üzerine inşa etmeden kendi tasarım seçeneğinizi geliştirmek zordur. Aşağıdaki fotoğrafta sunulan tuvaletteki duvarların gerçekleştirilen dekorasyonudur ve kendinize ilginç gelen örnekleri bulursanız evinizde gösterilen tüm seçenekleri çoğaltabilirsiniz. Hiçbir şeyden hoşlanmıyorsanız, her zaman isteklerinize en uygun tasarımı İnternet’te arayabilirsiniz – o kadar çok resim ve fotoğraf vardır ki hiçbir makale bunları içeremez.

duvar dekorasyonu

Hazırlık çalışmaları tamamlandığında bitirmeye başlayabilirsiniz.

Her şey tercihlere ve finansal yeteneklere bağlıdır, ancak yine de olası seçeneklerin her birini tanımlamaya çalışacağız. Doğal olarak, kaplama malzemelerinden bahsediyoruz.

Komplekste tuvaleti kendi ellerinizle dekore etmek, duvarlar, zemin ve tavan gibi unsurların rafine edilmesi üzerine çalışmayı gerektirir..

İş, tavanı bitirmekle değil, duvarlarla başlamalıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, birkaç olası kapsam seçeneği vardır.

Yani:

 1. Seramik karolar en yaygın yöntemdir, çok pratiktir, görsel olarak çekici, ancak en pahalı ve karmaşık kurulumdur.
 2. PVC plakalar veya plastik kaplama, fiyat / pratiklik / çekicilik açısından en iyi yoldur ve uygulaması kolaydır.
 3. Duvar kağıdı en ucuz ve en kolay uygulanabilen seçenektir, ancak banyo ve tuvaletteki duvarları dekore etmek için çok pratik değildir.
 4. Kombine – fayanslı seçenek gibi, oldukça sık uygulanır ve ayrıca bitirme maliyetini değiştirmenize izin verir. Aşağıdaki kombinasyonlar mümkündür: alt döşeme / üst plastik veya duvar kağıdı, alt PVC / üst duvar kağıdı. Üst ve alt arasındaki sınırın seviyesi, sanatçı tarafından bağımsız olarak seçilir.

Kiremit

Satın alma sırasında duvarları fayansla kaplama seçimini durduran, sakinleştirici bir etkiye sahip olan ve mütevazı bir odayı görsel olarak büyüten yumuşak açık tonları tercih edin. İyi bir çözüm, mavi veya yeşil tonlarının yanı sıra açık bej olan deniz motifleri olabilir.

Karoları döşemeden önce uygulanacak yüzeyin düz olduğundan emin olunuz.

Döşeme işlemi:

 1. Amaçlanan ilk kiremit tabakasının altına, sabit bir şekilde ahşap bir çıta takılmalı ve düzleştirilmelidir.
 2. Fayans yapıştırıcısını çözdürün ve önceden satın alınmış porsiyonlu bir mala kullanarak sıvalı duvar yüzeyine uygulayın. Bu mala, yapıştırıcı solüsyonunu eşit miktarda ve doğru miktarda uygulamanıza olanak sağlayan vazgeçilmez bir özelliktir.
  Fayans yapıştırıcısının uygulanması
 3. Karo, duvarın en kenarına ahşap bir şerit üzerine uygulanır ve üzerine tutturulmuş ahşap blok üzerine bir çekiçle hafifçe dövülür. Alt sıranın tamamı bu şekilde döşenir.

Tavsiye! Gerekirse, geleneksel bir silindir cam kesici kullanarak karoları istediğiniz boyuta yeniden boyutlandırabilirsiniz. Tek tek karolar arasındaki mesafe 4 mm’yi geçmemelidir ve karolar arasına yerleştirilen özel plastik haçlarla düzenlenir.

 1. Sonra bir sonraki sıra atılır.
 2. Tam kuruma 2 gün içinde gerçekleşir, ardından çaprazlar kaldırılır ve tam su geçirmezlik ve estetik sağlamak için derzler silikon dolgu ile muamele edilir.

Bununla birlikte, fayans kullanırken, yükselticiyi ve drenaj tankını gizlemenin çok sorunlu olacağı, bu nedenle işin genellikle alçı levha kaplama ve profil-alçıpan çerçevesinin yapımı ile başladığı unutulmamalıdır.

Plastik kaplama ve paneller

Fayanslara kıyasla PVC paneller veya astarların montajı çok daha kolaydır ve renk gereksinimleri kesinlikle aynıdır. PVC panellerin fıçı tahtasına göre avantajları, daha geniş alanları ve buna bağlı olarak daha az işçilik girdisidir.

20×30 mm kesitli daha önce yatay veya dikey olarak duvara (40-50 mm uzunluğunda dübel ve vida kullanılarak) ahşap bloklar üzerine montaj yapılır. Panellerin / astarın ahşaba sabitlenmesi, bir inşaat zımbasıyla yapılır. Köşeler özel plastik köşelerle rafine edilmiştir. Plastik paneller veya astar, tankı ve yükselticiyi gizlemeyi çok daha kolay hale getirir.

Kapılı raf

Duvar kağıdı


Daha az dayanıklı olduğu için duvar kağıdı kaplama daha az popülerdir. Ancak bunun kendi artıları vardır – duvar kağıdı fayanslardan veya diğer malzemelerden çok daha ucuz olduğu için odanın içini sık sık değiştirebilirsiniz.

Düzgün ve düzgün bir şekilde yapıştırılabilmeleri için bazı kurallara uyulması gerekir.

Duvar kağıdının ölçülmesi ve kesilmesi gerekiyor. Bir çizim varsa adımı dikkate alınır. Yanılmamak için şeritler hemen numaralandırılabilir.

 • Duvarda, tabakaların üst kenarının düzleştirileceği yatay bir çizgi işaretlenir.
 • Çıkartma alçıpanın üzerindeyse, yapıştırıcı yalnızca duvar kağıdı yaprağına uygulanmalıdır. Bu farklı bir yüzeyse, yapıştırıcıyı yalnızca duvar kağıdına değil aynı zamanda duvara da uygulamak en iyisidir. Duvar kağıdı tabakası tamamen tutkalla kaplanmalı, kenarları özellikle dikkatlice kaplanmıştır. Sonra sağ taraf dışarı doğru ikiye katlanır.
 • Sayfayı açıp duvara tuttuktan sonra, kenarını üst kenar boyunca tam olarak hizalamanız ve ütüyle sabitlemeniz gerekir. Ayrıca, ortada yumuşak bir bez yapılır ve daha sonra üstten başlayarak düzleştirilir, havayı dışarı atar ve fazla tutkal toplar.
 • Duvar kağıdı genellikle uçtan uca yapıştırılır, bu nedenle bir sonraki sayfa iki yönde dikkatlice ayarlanmalıdır – ilk sayfanın üst çizgisi ve kenarı.

Fazla budama, duvarlar tamamen kuruduktan sonra yapılabilir.

fotoğraf Galerisi

Makaleyi beğendin mi? Yandex.Zen kanalımıza abone olun