Trend Koltuk Takımı Renkleri

Trend Koltuk Takımı Renkleri Nedir?
Trend, o anın, o yılın o zamanın modası anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. Herkeste gördüğümüz renk tonları, her yerde görünen saç stilleri ve hemen hemen tüm yeni evlerde yapılan dekorasyon stilleri o yılın trendini ve o dönemin yansımasını yansıtıyor. Tahmin edebileceğimiz gibi, trendler moda kadar hızlı değişebilir. Moda, trendlerden daha belirgin olmakla birlikte, trenlerden daha genel bir stil yansıtıyor. Örneğin, çan etekleri bu yılın trendi, çan etekleri modaya uygun ve pilili çan etekleri modaya uygun olabilir. Başka bir deyişle, eğilimler biraz daha dar ve daha dar olan konuları kapsar. Ev dekorasyonunda da trendler var. Modern ve yenilikçi bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız, bu trendleri yakından takip edebilir ve modası geçmeden güncel kalabilirsiniz. Söylediğimiz gibi, her yılın trendleri değişiyor, ancak bu yılki ev dekor trendleri sadelik, minimalist yaklaşımlar ve mat gölgeler içeriyor. Bu makalede, hangi moda koltuk takımının hangi renkleri, hangi renk tonlarının mobilya ve aksesuarlarla kullanılabileceği gibi soruları cevaplayacağız. Koltuk takımları salonlarda veya oturma odalarında kullanılır, ancak mutfaklarda ve yatak odalarında çok büyük evlerde koltuk veya koltuk takımı görmek mümkündür.

Yükselen bir renk olarak gri tonları

Gri renk tonu siyah ve beyazın karışımıdır. Bu sebeple, siyahın çok koyu rengini veya beyazın göz kamaştırıcı parlaklığını taşımaz. İpuçlarını sevmeyenler için, ortada duranlar, ancak aynı zamanda biraz uzakta olanlar için, gri tonlar mükemmel bir seçimdir. Gri koltuk takımları yeni nesil ev dekorasyonlarındaki en gözde koltuklardır. Griyi, siyah gibi koyu renklerle, ayrıca hardal sarısı, turkuaz ve camgöbeği gibi canlı renk tonlarıyla birleştirebilirsiniz.

Perde koltuk renk eşleştirme
Perdenin kol rengine nasıl uyması gerektiği sorusu farklı odalara göre farklı şekillerde sorulabilir. Örneğin, perde renginin mutfak dekorasyonları için mutfak dolapları ile nasıl eşleşmesi gerektiği veya perde renginin yatak odası süslemeleri için ayarlanan yatak odası ile nasıl uyuşması gerektiği. Aynı şekilde, bir diğer önemli renk eşlemesi de çiftlerle halılar arasındadır. Evin dekorasyonu kolay olsa da, hatırlanması gereken en önemli şey renk uyumuna dikkat etmektir. Odadaki hiçbir şey, odanın geri kalanının renk tonlarıyla aşırı derecede uyumlu olmamalıdır. Herhangi bir aksesuar dışında tüm dekorasyonun mükemmel bir renk uyumunda olması yeterli değildir. Daha sonra sorun yaşamak istemiyorsanız, tüm aksesuarların uyumluluğuna dikkat etmeniz gerekir.

Herhangi bir oda dekorasyonunda, temel altı rengin ötesine geçmemelisiniz. Bu altı rengin üçü de birincil renk, diğerleri de yan renk olmalıdır. Kırmızı ve canlı yeşil gibi güçlü tonlar kullanmak istiyorsanız, ton sayısını azaltmanız gerekebilir. Kırmızı, çok güçlü bir renk tonu olduğundan, onu diğer renklerle birleştirmek zordur. Pastel renkler, perde ve koltuk takımları için en kolay renklerdir. Klasik krem ​​ve bej koltuk takımları, hemen her renkte perdelerle eşleştirilebilir. Salon koltuklarının seçiminde bej ve krem ​​renkler gibi renk tonlarının sıkça kullanılmasının ana sebeplerinden biri, her renk tonuyla uyumlu olmasıdır. Camgöbeği ve turkuaz renkler kadar güzel, diğer renklerle eşleşmesi çok zordur. Beyaz perdeler genellikle arka plan perdeleri veya tül perdeler olarak tercih edilir. Beyaz perdeleri, tüm hafif koltuk armatürleriyle kolayca kullanabilirsiniz. Perdeleri krem, beyaz, kum bej veya kahverengi gibi renk tonlarında da kullanabilirsiniz. Yeşil koltuk takımları ve mavi perdeler gibi iki güçlü renk tonunu birleştirerek oda dekorasyonlarında sıkıntılı bir atmosfer yaratmamaya özen gösterebilirsiniz.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu Aydınlatma Örnekleri

Ev dekorasyonunda özel bir yere sahip olan salon dekorasyonları, hem mobilya seçiminde hem de aydınlatma seçeneklerinde özel dikkat gerektiren bir dekorasyon alanı haline geliyor. Tüm misafirlerimizin gördükleri anda etkilenmesini istediğimiz eşsiz salonlarımız ve herkesin aklında ne kadar şık ve etkileyici. Herkesin tarzı hasta, bazıları orijinal, bazıları süslü, bazıları gösterişli.

Kişisel tarzımız ev dekorasyonlarımızda da kendini açıkça göstermektedir. Modern oturma odası dekorasyonu aydınlatması dekorasyonun sadece bir parçası değil, aynı zamanda tarzımızı daha iyi yansıtma şansını da veriyor. İstediğimiz detayları ileri sürdüğümüz ve istediğimiz detayları gizleyebileceğimiz ve en sevdiğimiz renk tonlarının baskısı altında aydınlatma yaratan bu sistemler, belki de birçok insan için beklenenden daha fazlasını sunmaktadır. Aydınlatma sistemlerini kendi odalarınıza kuracağınız için, bunları oturma odası için ayrı, oturma odası için ayrı ve mutfak için ayrı olarak düşünmeniz gerekir.

Galerimizde en modern ve yenilikçi salonlar için ışıklandırma örnekleri görebilirsiniz. Bu örnekleri kendi salonlarınızda uygulayabilirsiniz. Ancak unutmayın, gördüğünüz örneklerdeki salonların fiziksel özellikleri, salonlarınızın fiziksel özelliklerine benzer olmalıdır;

Modern oturma odası dekorasyonu ilk kural, yumuşak ve yansıtıcı aydınlatma sistemleri

Doğrudan ışık kaynağından gelen ışığın yorucu olduğu kanıtlanmıştır ve doğrudan kaynaktan gelen ışığın beyaz ve tonları ciddi bir baş ağrısıdır. Evlerimizde doğrudan ışık kullanmaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Oda içerisinde bölümler oluşturabilir ve bu bölümlerin özelliklerine göre farklı aydınlatma alanları yapabiliriz. Örneğin, kitap okumak için kullandığımız koltuğun etrafındaki ışıkları okumak ve yemek için kullandığımız alanda daha aydınlık bir aydınlatma en mantıklı çözümlerden biri olabilir. Daha önce paylaştığımız en şık salon aydınlatma modelleri hakkındaki makalemizi incelemeyi unutmayın. Bu iki içeriğin örneklerini, hangi uygulamanın tarzınıza uyduğunu karşılaştırabilirsiniz.

Yeni Bir Tarz, Siyah Kanepe Dekorasyonu

Koltuk takımlarının ana kullanım alanları salonlar ve oturma odalarıydı. Yükselen bir eğilim olan ev pişirme konsepti, mutfakları salonlardan daha çok kullanılan sosyal bir alan haline getirmiştir. Mutfaklar çok yoğun kullanıldığında, mutfakların alanı doğal olarak genişletildi. Küçük evlerde metrekarelerin yetersizliği, açık mutfak konseptlerini salon ve mutfakları birleştirerek bir araya getirdi. Böylece, ev ne kadar küçük olursa olsun, ana sosyal alanlar, mutfak ve oturma odası birleşmesiyle yaratılmıştır. Doğal olarak, bu açık mutfak konseptleri oturma odası dekorasyonlarını derinden etkiledi. Misafirlerimizden misafirlere salonlarımızda açılan kapılar sürekli açık kalmaya başladı. Bu şekilde, krem ​​tonlarının bej tonları kovaladığı günler ve beyaz rengin bir tonunu hazırlayan keyifli bir oturma odası ortamı geride kaldı. Bu temiz ve nezih süslemeler siyah ağırlıklı koyu gri koltuklarla değiştirilmiştir. Siyah kanepe dekorasyonu ile ilgili en iyi bilgiyi yeni bir tarz olarak hazırladık. Buna ek olarak, eğer siyah koltuk takımı olacaksa, odayı boğar, eğer caydırıcı gibi karar vermişseniz, sizi en baştan uyaralım, çünkü olay sadece koltukların rengi değil, bir bütün olarak algılanır. Odaya yerleştirilen diğer malzemeler koltukların renk tonlarını çok iyi dengeleyebilir. Bakalım nasıl?

Siyah koltuklar ve doğru aydınlatma, mükemmel dekorasyon

Koltuklarınızın siyah olması, duvarlardaki ışıkların soğurulacağı anlamına gelmez. Gri tonlar bir zamanlar en kötü tonlardan biri olarak kabul edilirken, günümüz dekorasyonlarında en popüler tonlardan biri olarak kabul edildi. Galerimizde sizi bekleyen tüm soru örneklerinin yer aldığı halılar gibi hangi renk tonlarını seçmelisiniz, hangi aydınlatma tarzını bu odayı ferah kılan siyah bir kanepe dekorasyonu ile dengeleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın