Tepsiyi fırına ne kadar yükseğe koyarım

Kaç kez bir hamuru yedin Bisküvi ve tepsiyi ne kadar yükseğe koyacağınızı bilmiyordunuz. fırın? Ya da belki tarifini takip etsen bile graten anneninki gibi sana uymuyor. Tarifin doğru çıkması için ne pişireceğinize bağlı olarak tepsileri fırına yerleştirmek çok önemlidir.

Bosch fırınları için aksesuarlar

İçinde fırınlarımız, Aksesuarlar yerleştirilebilir 5 yükseklik farklıdır ve her aksesuar belirli bir pişirme için uygundur:

En yaygın yemekleri pişirmek için hangi yükseklikte.

İçinde #cookingwithBosch Ne kadar yüksek olduğunu bilmeniz için evlerimizde en çok pişirilen tarifleri seçtik. fırın herkes için doğru olanıdır. Sıcaklık ve süre ayarlarının, koyduğunuz yiyecek miktarına göre değiştiğini unutmayın.

en iyi fırın bosch

  • Bisküvi: Mükemmel sonuç için kalıbı, önerilen 170-180ºC sıcaklıkta ikinci yükseklikte ızgaraya yerleştirin.
  • Hamur işleri ve kurabiyeler: kızartmak ve gevrek hale getirmek için düz bir fırın tepsisinde, yağlı kağıt üzerinde 3 ° C ile 130-140 ° C arasında pişirin.
  • Elmalı turta: ideal, 170-180ºC’de derin bir tepsi kullanmak ve üçüncü yüksekliğe yerleştirmektir.
  • kek: 150-160ºC 3. seviyede ve düz fırın tepsisinde. Kalıba koyduğunuzda şeker serpmeyi unutmayın! En iyi pasta şeflerinin numarasıdır.
  • Tava: 1 kg ekmeği pişirmek için 3. seviyede ve 200-210ºC arasında bulunan düz fırın tepsisinin kullanılması tavsiye edilir.
  • Dana rosto: kapalı bir kapta ve ızgarada, fırının ikinci yüksekliğinde önerilen 200-210ºC sıcaklıkta.
  • Pişmiş balık gibi altın veya levrek: çok amaçlı derin tepsiyi kullanın ve 180-190ºC sıcaklıkta ikinci kata koyun.
  • İnce tabanlı dondurulmuş pizzalar: Fırının ikinci yüksekliğinde 200-220ºC’de ızgara kullanarak pişirin. En iyi İtalyan restoranı gibi görünecek!

Bosch fırınınız varsa profesyonel 3D veya 4D ısıtma (modele bağlı olarak), sıcak havanın dağılımı fırın boşluğu boyunca homojen olduğu için aynı anda 3 veya 4 seviyede yemek pişirebilirsiniz. Böylelikle hangi seviyede olursa olsun her şey pişirilir ve ayrıca fırının yaptığı havanın dağılımı sayesinde koku kirliliği olmaz.

Artık fırında en çok pişirdiğiniz yemekleri ne kadar yükseğe yerleştireceğinizi bildiğinize göre sıra sizde. Bize en iyi pişirme hilelerinizi söyleyin!

Yazar hakkında

'src =