Temizliği bir oyuna dönüştürmek için 4 harika numara

Geçmek için Elektrikli süpürge, yer çamaşır makineleri, fırçalama … Temizlik görevleri genellikle yorucu olabilir. Her şeyden önce, evimizdeki her gün aynı yüzeyleri veya odaları temizlemek söz konusu olduğunda. Bu görevi nasıl daha eğlenceli hale getirebiliriz? Çok kolay! Tüm ailenin katıldığı bir oyuna dönüştürüyor. İşte sizi tanıtıyoruz Temizliği bir keyif anına dönüştürmek için dört numara. Onları başlatmak için ne bekliyorsunuz?

Renkleri oynayan çocuklarla evi temiz tutmak

Çocuklu bir ev, neşe dolu, oyuncaklar, çizimler ve el sanatlarıyla dolu bir evdir. Odalarında düzeni sağlamak için, onlar için özel olarak tasarlanmış bir oyun oluşturarak onları ev işlerine dahil etmekten daha iyi bir şey olamaz. İyi bir fikir renkleri oynamak.

Küçüklerinize gökkuşağının renklerini öğretin ve onları sizinle oynamaya davet edin oyuncaklarını renklere göre sırala. Her renk için bir bölge oluşturun ve onlarla öğrenmenin tadını çıkarın. Renkleri bildiklerinde, odalarına iki sepet kıyafet koyun. biri beyaz giysiler için diğeri renkli giysiler için. Onlara bu iki alternatifi birbirinden ayırmayı ve giysilerini yıkamayı öğretin. Oyunun tadını çıkaracaklar ve kıyafetleri zaten ayrılmış ve yıkamaya hazır olacaksınız. çamaşır makinesi.

Temizliği işaretliyor muyuz?

Bu günlerde blogda hakkında konuştuk bir temizlik planı nasıl oluşturulur ve görevleri aile üyeleri arasında dağıtın. Önerilerimizi uyguladıysanız, bu planı bir oyuna dönüştürmek için daha ileri gitmenizi öneririz.

Oynamak, görevlerin her birinin tamamlanması için bir zaman sınırı belirlemeniz gerekecek. Tahmini süre dolduğunda geri kalan aile üyeleri temizlenmiş odayı ziyaret edecekler. Jüri görevi yapmak, her kişi temizliğin nasıl yapıldığına değer verecektir.

Artık temizlik planını bir oyuna nasıl dönüştüreceğinizi bildiğinize göre, yalnızca kazanan için bir ödül düşünebilirsiniz. Bu … bir sonraki temizlik turuna katılmıyor olabilir! Nasıl olur? Bir mola kazandınız!

Müzik patlatıyor, temizleme zamanı

Temizlik yaparken her zaman işe yarayan bir püf noktası, arka planda eğlenceli müziklerle güne eşlik etmektir. Temizlerken söylemeye davet ettiğiniz bilinen şarkılardan oluşan bir çalma listesi oluşturma fırsatını değerlendirin. Elbette birisi Elektrikli süpürge mikrofon olarak. Bu bir temizlik klasiğidir!

Fırın ödülü hazırlarken temizleyin

Kapsamlı bir temizlik günü yaparsanız, bitkin düşebilirsiniz. Kendinizi tüm görevi yapmaya teşvik etmek için iyi bir numara, sonunda bir ödülün olmasıdır. Kullanabilirsiniz fırın hazırlamak için. Evi lezzetli bir aroma ile dolduran bir şey düşünün. kurabiye, tava, Bisküvi, … Herkes bir şeyler atıştırmak için oturup temizliği bitirmeyi dört gözle bekleyecek! Ayrıca fırınınızı Home Connect’e bağladıysanız, evin her yerinden kontrol edebilirsiniz!

Ve sen, temizlik günlerini nasıl canlandırıyorsun? Ev temizliğinin eğlenceli bir aktivite olması için bize numaralarınızı söyleyin. Evde kendinizi nasıl organize ettiğinizi bilmek için sabırsızlanıyoruz.

Yazar hakkında

'src =