TAVAN ALÇIPAN MODELLERİ


Günümüzde, işyerinde, ofisimizde, kalabalık yerlerde, evimizin salonunda, kendi salonumuzda başımızı kaldırdığımızda göz zevkimize ve estetik hissimize hitap eden tavanları görmek istediğimizi itiraf etmeliyiz. odamızda, hayatlarımızda belirli bir zaman geçirdiğimiz her yerde. Bu arada, bulunduğumuz yerde çok fazla gürültü ve gürültü olmasını ve yerin dış ortamın sıcaklığından çok etkilenmesini istemiyoruz.

  • asma tavan modelleri,
  • şık alçı tavan modelleri,
  • modern asma tavan modelleri,
  • salon asma tavan modelleri ,
  • oturma odası asma tavan modelleri,


Bunun için çok fazla malzeme kullanılsa bile, en çok tercih edilen tavan alçı levhadır. Tavan alçıpan modelinin çok kullanılmasının nedeni, alçıpanın ph özelliği ile bakterilere, yangın ve patlama gibi durumlara karşı dirençli olmasıdır. (tavan alçıpan yaklaşık otuz dakika yangına dayanıklıdır), depreme ve titreşime dayanıklıdır, gözenekli yapısı ile ses ve ısı yalıtımında çok başarılıdır, yapısında su parçacıkları bulunan neme karşı dayanıklıdır ve temiz havaya neden olmaz ve montaj işi kolaydır.


Yangına dayanıklı alçıpan, suya dayanıklı alçıpan, akustik alçıpan vb.Gibi birçok tavan alçıpan modeli vardır. Peki, tavan alçı panelinin boyutları nelerdir, birlikte bakalım. Tavanın inşası için kullanılacak alçıpanın kalınlığı, duvara ve uygulanacak işleme bağlı olarak değişebilir, ancak alçıpanın kalınlığının genellikle altı ila on sekiz milimetre arasında olduğunu biliyoruz. Söylediğimiz gibi, alçıpanın boyutları isteklere göre değiştirilebilir. Bu nedenle, kullandığımız tavan alçıpanın genişliği yüz yirmi veya yüz yirmi beş santimetre olabilir. Aynı şekilde, alçıpanın uzunluğu için birçok seçenek vardır.

Ancak genel olarak, iki yüz ve dört yüz elli santimetre arasındaki bir uzunluk uygun görünmektedir. Tavan alçıpan model levhalarının kenarlarına uygulanacak yüzeye göre, künt, pahalı, yarım yuvarlak veya oluklu yarım yuvarlak formundadır. Standart boyutlardan farklı boyutlarda yapılmış tavan alçıpanı, bu özelliklerin avantajlarıyla uygulanacağı duvara olağanüstü bir uyum sağlar.
ASMA TAVAN MALZEMELERİ
Günümüz dünyasında hala birçok asma tavan malzemesi kullanılmaktadır. Bununla birlikte, asma tavan malzemeleri arasında diğerlerinden öne çıkan bazı malzeme türleri vardır. Bahsettiğimiz bu malzemeler metal ve taş yünü gibi malzemelerdir. Bugünün iç tasarımları için fikrimi sorarsanız, metal asma tavanlar mükemmel bir parçadır. Genellikle otuz ila altmış santimetre arasında üretilir. Metaller tavanlara neredeyse istenilen herhangi bir yükseklikte uygulanabilir. Özellikle, bu özellik onu diğer asma tavan malzemelerinden ayırır. Söylediğimiz gibi, genellikle asma tavan malzemelerinin en çok tercih edilen en yaygın metal türleri aşağıdaki gibidir. Lay-on, Lay-in ve klipsli. Taşyünü genellikle asma tavan malzemeleri arasında en ekonomik olanlardan biridir. Isı yalıtımı sağlar, terlemez, depreme dayanıklıdır. Aydınlatma sağlanmasında yardımcıdır.

ALÇIPAN ASMA TAVAN MODELLERİ

Dışarıdan eve geldin, çok yorgunsun, yorgunsun, üstelik ruhun dinlenmeye aç. Evinde oturdun, bacaklarını uzatıp koltuğa ulaştın ve tavana baktın. Düz, banal tavan ve aynı vasatlık ve sadelikte odayı aydınlatmasına rağmen odayı koyulaştıran sıkıcı bir lamba … Başka bir şey yok. Her gün aynı sinir bozucu ve ruh hali bunaltıcı tavana bakmaktan sıkılmadınız mı? Dekoratif, şık elit ve modern bir evde kalmanız mı gerekiyor? Buraya geliyoruz. Bu makale tam olarak bu can sıkıntısı ve cesaret arasında değişiklik yapmayı göze alamayan okuyucularım içindir, ancak değişikliği herkes kadar hak ediyor.
Şık ve göz alıcı alçıpan asma tavan modelleri sadece evinizi bir saray yavrusu yapmakla kalmaz, aynı zamanda evinizde geniş ve huzurlu bir ortam yaratır. Renklerin bile derin bir anlamı ve etkisi olduğu gibi, alçıpan asma tavan adına bu modellerin insan üzerinde de bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Evinizde yapacağınız alçıpan asma tavan modellerindeki bu değişiklik sizi kesinlikle huzur ve rahat hissettirecek. Alçıpan asma tavan ile süslediğiniz tavana bakıyorsunuz. Bir yandan, modelin detaylarından süzülen ışıklar, bu modelle uyumlu renk ve göze çarpan muhteşem bir model. Muhteşem bir görüntü değil mi? Evinizi alçıpan asma tavan modelleri ile cennetle kaplı düşünürsek, abartılmayacağız.

Bir cevap yazın