Tatilde çamaşır yıkamak için ipuçları

Çamaşır yıkamanın tatilde aklınıza gelen son şeylerden biri olduğunu biliyoruz. Ne de olsa normaldir, bunlar rahatlamanız ve günlük yaşamın sorumluluklarını unutmaya çalışmanız için günlerdir. kimse kirli kıyafetlerle gitmeyi sevmez, sahilde veya kamp alanında bile değil.

Ve bu bazen, çamaşır makinesini valizinize almayı sevmez miydiniz? Ek olarak, gezginlerin ihtiyaç duyduklarından daha fazla giysi taşımaları giderek yaygınlaşmaktadır. paketlemek, yani tatil kıyafetlerinizi temiz tutmak, daha az bagaj taşımanıza yardımcı olur… Ya da bir sürü hediyelik eşya ile geri gelmek için daha fazla alana sahip olun!

Giysilerinizi tatilde yıkamak için püf noktaları

Geziyi ne kadar iyi planlamış olursanız olun, ya da yeterince kıyafetiniz olduğunu düşünseniz bile, Sizi evin dışında çamaşır yıkamak zorunda bırakacak öngörülemeyen olayların ortaya çıkması mümkündür.. Bilirsiniz, gömleğinize düşen küçük bir dondurma, valizde açılan ve her şeyi lekeleyen bir şişe jel … O korkunç an gelirse, işte size bazı ipuçları.

İyi bir fikir valizinize daima bir leke çıkarıcı ve sıvı sabun içeren bir şişe ekleyin. Neredeyse hiç yer kaplamazlar ve sizi birden fazla sorundan kurtarabilirler. Yıkamadan önce lekeyi hızla tedavi etmenize yardımcı olurlar ve hatta umarım tamamen yok olmasını sağlarlar. Onları çantanıza koymayı unutursanız endişelenmeyin çünkü onları bulunduğunuz mağazalarda mutlaka bulacaksınız.

Seyahatinizde size eşlik edecek kıyafetleri seçtiğinizde karar verin fazla kırışmayan ve çabuk kuruyan kumaşlardan yapılmış hafif giysiler. Bu şekilde nem kaybetmeleri için kısa bir süre asmanız gerekecek ve ayrıca yıkarsanız, giymeden önce ütülemenize gerek kalmayacak.

Eğer bir otelde kalıyorsanız çamaşırhane hizmeti olup olmadığını sor. Birçoğu, misafirlerine sunar ve reklamını yapmaz ve bazı durumlarda bildirilmese de fiyata dahildir. En zorlu lekelerde size yardımcı olabileceklerini bilmek her zaman güzel olsa da, onlara ihtiyacınız olmayabilir bile.

Tatilinizi bir apartman dairesinde geçirirseniz, içinde çamaşır makinesi olabilir. Bu iyi bir haber çünkü Yaz aylarında sık sık havlu veya mayo yıkamanın yanı sıra çamaşır yıkama da yapabilirsiniz., yolculuk sırasında daha az bagaj taşımanıza izin verecek bir şey.

Ve eğer o kadar şanslı değilseniz ve acilen kıyafetlerinizi yıkamanız gerekiyorsa, bunu elle yapmanız gerekebilir. Sorun değil, sana da yardımcı olabiliriz.

Evden uzakta el yıkama

O an geldi, asla yüzleşmeyi tercih etmeyecektin: bir giysiyi elde yıkamalısın. Korkmayın, bu yüzlerce yıldır bu şekilde yapılıyor, Doğru yaparsanız, plaja inmek için favori gömleğiniz tehlikede değil.

Giysilerinizi mümkün olan minimum süreyi kullanarak temiz bırakmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

Başlamak için ideal olanın sahip olmak olduğunu unutmayın. iki farklı alan (lavabo, küvet, lavabo …), biri yıkamak, diğeri durulamak için. Değilse, her seferinde suyu her zaman değiştirebilirsiniz. Daha ileri, her ikisinin de temiz olduğundan emin ol veya giysideki lekeleri çıkarmak yerine daha kirli hale getirirsiniz. Mantıklı görünüyor, ancak bazen bir hata size bir oyun oynayabilir.

Eğer varsa zor lekeboya çikolata gibi Yıkamadan önce leke çıkarıcı uygulayın ve olası tüm kalıntıları çıkarmak için dikkatlice ovalayın.. Daha sonra, giysilerin çekmemesi için her iki kabı da soğuk veya ılık suyla doldurun ve biraz sıvı deterjanla yaklaşık on dakika bekletin.

Şimdi yıkama işleminin kendisi başlıyor, kıyafetleri çevirmeye, hareket ettirmeye ve en kirli bölgeleri biraz daha deterjanla ovmaya gidin. Birkaç dakika sonra kıyafetleri ikinci boşluğa taşıyın ve sabunu çıkarmak için durulayın. Kaplardaki suyu her seferinde yenileyerek işlemi iki veya üç kez tekrarlayın.ve sonra 5 dakika daha ıslatmalarına izin verin.

İşin bittiğinde fazla suyu boşalt, yere ya da masaya bir havlu ser ve elbiseleri üzerine koy. Birikmiş suyu çıkarmak için kendi üzerine yuvarlayın. Bu yapıldıktan sonra, daha hızlı kurumaları için giysilerinizi pencerenin yakınına asın..

İşte bu kadar, giysilerinizi elle yıkayarak temiz ve kuru hale getirebildiniz. Çok karmaşık değil, ancak tüm süreci öğrendikten sonra, kendinize değer veriyor musunuz? çamaşır makinesi zaten sen kurutma makinesi?

Yazar hakkında

'src =