Taşyünü Tavan Siyah Levha Modelleri

TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN SES YALITIMI

Asma tavan kullanımı oldukça geniş bir alana sahip bir sistemdir. Çeşitli faydaları ve kullanım kolaylıkları bulunmaktadır.Taşyünü tavan modelleri Görsel olarak göze hitap eden asma tavanlar, kolay bir kullanıma sahiptir. Temiz kalırlar ve bakteri bulundurmazlar. Akustik Taşyünü Asma Tavan Hafif yapıları sayesinde kolay kurulum imkânı sundukları gibi sökülmeleri de oldukça kolaydır. Bu sayede yaşanabilecek aksaklıklar da zorluk yaşatmazlar. Çünkü asma tavanlar kullanım alanları gereği inşaat sırasında düzenlenen ünitelerin yani havalandırma, ışık sistemi, ses düzeneği gibi yapıların kablolarını kapatmakta yardımcı olurlar. O yüzden kullanım kolaylığı oldukça önemli bir özellik olarak söylenebilir.

Taşyünü malzemesinden oluşan asma tavanlar ise insan yaşamını tehdit etmeyen sağlıklı bir yapıya sahiplerdir. %75, %95 ve hatta %100’e kadar çıkan oranlardaki neme karşı oldukça dayanıklıdırlar.Taşyünü Asma Tavan malzemesi Gerektiği zamanlarda isteğe göre boyanabilmektedirler. Yangın gibi bir durumda ısıya karşı dayanıklılık gösterebilmektedirler. Diğer normal tavanlara göre ısıyı daha fazla yansıtırlar ve bu sayede enerji tasarrufunda da yardımcı olurlar. Tavan ve paneller arasında bulunan mesafe sayesinde ısı dengelenebilmektedir.

Bu özelliklerin yanı sıra en dikkat çekici özelliklerden birisi de ses yalıtımıdır. Taşyünü asma tavan ses yalıtımı konusunda oldukça iyi bir hizmet sunmaktadır. Yapısı gereği taşyünü asma tavan ses yalıtımı için en çok tercih edilen malzeme olmaktadır. Çünkü dışarıdan gelecek olan sesleri bastırmakta, içeride oluşan sesleri de dışarıya çok fazla çıkmasına engel olmaktadır. Bu yapısı sayesinde taşyünü asma tavan ses yalıtımı için yüksek sesli işler yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca çok ses olan bölgelerde oturan kişilerinde bu sayede daha sessiz bir ortamda bulunması sağlanabilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Siyah

Pek çok avantaj sağlayan taşyünü asma tavan siyah olarak da tercih edilebilir. Genellikle ortama ekstra ışık veren taşyünü asma tavan siyah olarak kullanıldığı zaman farklı bir tasarım örneği de olabilmektedir. Taşyünü asma tavan siyah ren olarak tercih edildiği zaman farklı tasarımı sayesinde kullanıldığı mekânda hemen göze çarpar ve farklılığı anında anlaşılır. Daha farklı tasarımlar oluşturulmak istenilen mekânlarda taşyünü asma tavan siyah olarak kullanılabilir. Bu sayede diğer asma tavan tasarımlarında farklı olarak taşyünü asma tavan siyah yapıldığında değişiklik katmış olursunuz. Farklılığı seven kişilerin öncelikli tercihi taşyünü asma tavan siyah olabilir. Taşyünü asma tavan siyah olarak kullanıldığında hiçbir özelliğini kaybetmemekte, hala insan sağlığına yararlı olmaktadır.Taşyünü Asma Tavan boyanırmı

Taşyünü Levha Asma Tavan

Yapıların dış cephe çalışmalarında sıvalı mantolama işleri yapıldığı zaman uygulamak için yüksek yoğunlukta üretilmiş olan taşyünü levha kullanılmaktadır.Taşyünü Asma Tavan malzemesi Yapısı gereği ısı, ses ve yangın durumlarında yalıtımı ve koruması oldukça yüksektir. Bu yüzden dış cephelerde sıva altına kullanılır.

Asma tavanlarda yapıldıkları mekânlarda güvenlik ve görüntü açısından kullanımı sıklıkla tercih edilse de bir yandan da ısı, ses ve yangın yalıtımı konusunda oldukça başarılı sonuçlar vermektedirler. Asma tavanlar yapılan ısı, ses ve yangın dayanıklılık testlerinden başarıyla geçerek insan sağlığı ve güvenliği açısından öncelikli tercih sebebi olmaktadır. Bu kadar çok avantajı sayesinde yeni yapılan binalarından büyük bir çoğunluğunda tercih edilip, kullanılmaktadır. Taşyünü Asma Tavan nasıl yapılır

Sonuç olarak taşyünü levha asma tavan işlemi birleştirildiği zaman oldukça yüksek bir performans sağlamaktadırlar. Isı, ses ve yangın yalıtımı konusunda güvenli bir kullanım imkanı sağlayan taşyünü levha asma tavan hem güvenlik hem de görsel açıdan mekanlara rahatlık katmaktadırlar. Her asma tavan gibi taşyünü levha asma tavan da kullanımı kolay, montajı rahat ve sökülmesi de zor olmayan bir malzemedir. Taşyünü levha asma tavan sistemi tavanlarda oluşan görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için öncelikle terci edilen bir yöntemdir. Isı yalıtımı konusundaki yapıları sayesinde taşyünü levha asma tavan sistemleri bulunduğunuz mekanın soğuk olmamasını sağlayacaktır. Armstrong Taşyünü Asma Tavan Fiyatları Yapılacak olan tavan sistemi mekanın içerisindeki sıcaklık dengesini koruyarak hava ne kadar soğuk olursa olsun dışarıdaki soğuğu dışarıda tutup, içerideki sıcağı da sabit tutarak ortamdaki ısı dengesini bozmamaya yardımcı olur. Bu yüzden ofislerde, okullarda, sinema ve tiyatro gibi toplu kullanım alanlarında ortamın ısısının dengesini korumak için kullanılması oldukça faydalıdır. Taşyünü levha asma tavan sistemleri pek çok açıdan bakıldığında kullanımı en mantıklı olan tavan sistemidir.

Kaynak: https://www.dek-mar.com.tr/tr/m/asma-tavan-sistemleri/tas-yunu-asma-tavan.html
Kaynak:https://www.dekormimari.com/tasyunu-asma-tavan-modelleri/

Bir cevap yazın