TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN NERELERDE KULLANILIR?

Asma tavan; şuan da sürekli olarak kullanılmakta olan betonarme adı verilen veyahut da beton zemin değil de çelik zemin olan konstrüksiyon ya da ahşap iskelet sistemi ile mekanik ve elektrik imalatlara da çok rahat kullanılacak şekilde montaj boşluğu da sağlamakta olan bir sistemdir asma tavan sistemi.Taşyünü tavan metrekare Fiyatı Birçok avantajı bulunmakta olan asma tavan sistemi de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Yangın koruyuculuğundan ısı yalıtımına kadar birçok alanda kolaylık ve de fayda sağlamaktadır. Hem de bunu sağlar iken de oldukça dekoratif bir görünüm de sağlanmış olmaktadır. Taşyünü tavan modelleri,Yani hem uygun bir maliyet sağlanabilecek ve de bu uygun maliyet ile bulunulmakta olan ortama bir şıklık katılacak hem de birçok avantajın da sahibi olunacaktır.

Taşyünü asma tavan nerede kullanılır
Bunlar; mağazalar, hastaneler, bürolar, binalar vb. birçok alanda

Ses yalıtımı sağlar
• Isı kaybını engeller
• Montajı kolaydır
• Ağırlık yapmaz hafiftir
• Temizlenebilir ve silinebilir
• Bakteri üretmez

Özellikleri;

Bu kadar avantajı olan ve de şıklık gibi önemli bir unsurun da kazanımını sağlayan asma tavan da ebatlarına göre, üretiminde kullanılan ürüne göre, montaj şekline göre çeşitlilik göstermektedir. Taşyünü Asma Tavan malzemesi,Bunları sınıflamak gerekir ise alçıpan asma tavan, Vektörel asma tasan, Karolam asma tavan ve de Taşyünü asma tavan olarak 4 gruba ayırabiliriz.

Alçıpan asma tavan dünya düzeni standartlarına uymuş olduğu için yoğunluklu olarak fazlaca kullanılan bir türdür. Genellik ile beyaz renk olarak uygulanmaktadır ancak istenir ise diğer bambaşka olan renkler de mevcut durumdadır.Taşyünü Asma Tavan nasıl yapılır,

 Vektörel asma tavan ise daha çok oda hacmi ile alakalı olan türdür. Şöyle ki Vektörel asma tavan ile odanın iç hacmi daralmadan, küçülmeden tavan yüksekliğini en estetik olacak şekilde düşürtmektir amaç.Taşyünü Asma Tavan özellikleri,

Karolam asma tavan; aralarında nemi en az tutan tür olarak bilinmektedir. Böylelik ile küf oluşmaz, rutubet oluşumu söz konusu dahi olmaz.

Taşyünü asma tavan; aralarında canlı sağlığını pozitif yönde en çok, en fazla etkilemekte olan tür olarak bilinmektedir. Bunun nedeni ise temel üretim maddesini bazal taşı oluşturmuş olması durumudur. Bazal taşı oldukça ince olacak şekilde küçültülür ve de yüzde 54 gibi büyük bir oranda kullanılır. Geri kalan üretim yüzdeleri ise yüzde 36 kimyasal oluşumlar olur iken yüzde 10 gibi oldukça ufak olan bir oran ise geri dönüşüm maddelerinden oluşmaktadır.  Bu geri dönüşüm maddeleri 3000 derecede eritilerek sıvı hale getirilir ve bu sıvı halde iken Taşyünü asma tavan üretiminde kullanılır.  Bu Taşyünü asma tavan nerelerde kullanılır? sorununa da gelecek olur isek genellik olarak çatı katlarında kullanılmakta, tercih etmekte olduğunu bilmekteyiz ki burada yoğunluklu olarak kullanılmasının da birçok geçerli, mantıklı olacak cevabı da bulunmaktadır. Taşyünü asma tavan avantajlaTaşyünü Asma Tavan Paneli,rı açıklandığında bunun sebebi çok daha iyi bir şekilde anlaşılacaktır.

Taşyünü Asma Tavan Malzemesi

Taşyünü asma tavan; nem tutmaz, ısı ve ışık yalıtımı sayesinde oldukça kâr elde edilir enerji tasarrufu sağlar, tüm bunların yanı sıra nem tutmadığı için bakteri oluşumu söz konusu değildir rutubet oluşmaz. Yangın gibi oldukça önemli olan unsurları önler engeller. Montajı gereği birçok tesisat ürününü saklama, gizleme imkânı sağlar ayrıca da bunu yapar iken oldukça dekoratif bir görünüm de sağlanmış olmaktadır. Ve de çatı katlarında nem ve su çekimi oldukça fazla olacağı için rutubet oluşumu olmaması adına Taşyünü asma tavan kullanılmaktadır. Aynı zamanda bazal taşı üretimi mevzu bahis olduğu için canlı sağlığı da oldukça korunmuş olmaktadır. Taşyünü asma tavan safriyat da oldukça kolay ve de rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kullanıcı açısından her bakımdan tercih edilmesi öngörülmekte olan bir türdür.

Taşyünü Asma Tavan Satış

Taşyünü asma tavan satış fiyatları ise oldukça makul bir fiyata olmaktadır. Kalitesine, ebatına göre de değişiklik göstermektedir. En asgarî fiyatı ise 9 lira olarak bilinmektedir. Ancak ek olarak istenen ürünler, ürünlerin kalite seviyeleri vb unsurların varlığı ile bu maliyet artış göstermektedir. Ancak diğer tavan uygulamalarına göre hem çok da uygun olmaktadır hem de daha fazla fayda elde edilmektedir. Genellikle beyaz renk tercih edilmektedir ancak istenir ise bambaşka renkler de, desenler de kullanılabilmektedir. Bu tamamı ile kullanıcının tercihine kalmıştır.  Böylelikle uygun fiyata hem güzel avantajlar elde edilmekte hem de alanda büyük bir şıklık sağlanmaktadır.

Kaynak:https://www.dekormimari.com/tasyunu-asma-tavan-modelleri/

Kaynak:https://www.dek-mar.com.tr/tr/m/makaleler/alcipan-tavan-nerede-kullanilir.html

Bir cevap yazın