Taşyünü Asma Tavan Metraj Hesaplama

Taş Yünü Asma Tavan Metraj Hesaplama Metraj bir nesnenin metre olarak uzunluğudur. İnşaatı meydana getiren yapı elemanlarının yapılması için kullanılacak malzeme ve yapılacak işlerin tespit edilmesi amacıyla taş yünü asma tavan metraj hesaplama yapılır. Taşyünü asma tavan metraj hesaplama için her yapı elemanının ayrı ayrı ölçülmesi ve bu ölçümlerin miktarlarının kaleme alınmasıdır. TaşYünü Asma Tavan Metraj Hesaplama 10m2 hesap üzerinden hesaplamayı anlatacağım. Bunun için 28 adet Taş Yünü plaka. 28 adet Alçılam plaka. Ana taşıyıcıdan (3600 mm olan) 2 boy. Tali taşıyıcıdan (1200 mm olan) 14 boy. Tali taşıyıcıdan (600 mm olan) 14 boy. Kenar L profilinden 2 adet. Askı teli (100mm) 14 adet. Çift yaylı maşa 7 adet. Çelik dübel 7 adet. Dübelli Vida 0 adet. Taşyünü asma tavan metraj hesaplama 50m2 hesaplamada dübelli vida 1 adet olarak gözükür. Yani özetle taş yünü asma tavan metraj hesaplama m2 cinsinden yapıldığı için önce malzeme m2’sini girmek gereklidir, ardından malzeme kullanım sayıları, boyları ortaya çıkacaktır. Kaynak:https://www.dekormimari.com/asma-tavan-dekorasyon/

TAŞ YÜNÜ ASMA TAVAN MAKİNESİ

Taşyünü asma tavan makinesi, taş yünü içerisinde %54 miktarında bazalt taşı bulundurmaktadır. %36 miktarında ise kimyasal ürünler bulunduran taşyünü asmatavan kalan %10’luk dilimde geri dönüşümü yapılan ürünleri barındırır.  Öncelikle bu ürünler 3000 derece sıcaklıkta sıvı hale gelene kadar eritiliyor ardından bu sıvılar kalıplara alınıyor ve basınca maruz bırakılıyor. Bu da taşyünü asma tavan makinesi nasıl üretim yapıyor onu anlatıyor.

Taşyünü asma tavan makine, üretimi asma tavanplakaları dekoratif amaçlarla kullanılır. Ayrıca aydınlatmayı da en iyi şekilde sunarak ekonomik olarak bir tasarruf ettirmesi söz konusudur. Genel olarak ofisler, hastaneler, eğitim kurumları, eğlence merkezleri gibi yerlerde tercih edilir. Alüminyum ve galvanizli sac kullanılarak üretilir. Taşyünü asma tavan makinesi çeşitleri; Gizli taşıyıcılı (Clip-İn), Sarkmalı (Lay-İn) olarak ayrılır.

 Üretim hattı makineleri rulo açıcı, doğrultucu, perforasyon presi, delme kalıp seti, boy kesme kalıp seti, transfer konveyörü, doğrultma ve kalibre, otomasyon sistemi olarak sıralanır. Özetle bunları anlatacak olursak;

Rulo Açıcı:

– Rulonun dış çapı 1200 mm, rulonun iç çapı 480-520mm

-Kapasitesi 5000 kg kadar.

-Malzeme kalınlığı 3000 mm rulo genişliği 700mm olup motor redüktör kullanan.

Doğrultucu:

– 2 adet besleme merdanesi, 12 adet alt kısım, 11 adet üst kısım doğrultma merdanesi

-Servomotor beslemeli

Perforasyon Presi:

– 100 ton kapasitesi bulunur, H tipi 8 yüzeyden kızaklı konstrüksiyon vardır. Kaynak yapılmış, kaynak sonrası gerilimi alınmış, yüzeyleri hassas işlenmiş gövde işlemleri.

-350 stroke/ dakikada

-Hava kavrama ve fren kombinasyonu, elektrik motoru 15w gücünde.

Delme Kalıp Seti:

-2 sıra zımbaları olan ve 1.2379 soğuk iş takım çeliğinden yapılması. 60 ile 62 HRC sertlikte.

Boy Kesme Kalıp Seti:

-Delikleri önceden delinmiş plakanın boy kesimi için eksantrik pres çıkışına bağlanması.

Transfer Konveyörü:

-Plakanın hareket eden sistem üzerinde doğrultma ünitesine geçmesini sağlar.

Doğrultma:

– Delik delme denilen işlem sonrası yüzeyin ütüsünü yapan sistem.

Otomasyon Sistemi:

-Tüm hattın senkronize çalışmasını sağlayan sistemdir. Manuel olarak ya da otomatik olarak çalışma seçenekleri vardır. Elektrik beslemesi 30kW, 380V ve 3 faz.

Taşyünü Asma tavan makine opsiyonel özellikleri:

Üretim hızı dakikada 20 metre olarak bilinir. Sac genişliği en üst düzey olarak 100mm’dir. Malzemenin cinsi ise paslanmaz alüminyum ve galvanizdir. Malzeme kalınlığı ise 3.50 mm üst sınırdır.

 İnsan yaşamına herhangi bir tehditte bulunmadığı ve sağlıklı olduğu için tercih edilen taşyünü asma tavan, işte bu taşyünü asma tavan makinesi sayesinde üretilir. %70, %95 ve %100 oranlarındaki neme dayanabilir. Yangın gibi durumlarda ateş dayanıklılığı sayesinde zayiatı en aza indirger. Tavan ve panel arasındaki mesafe sayesinde de ısı yalıtımı özelliği mevcuttur.

Taşyünü Asma Tavan Nerede Satılır?

Taşyünü asma tavan nerede satılır? Bu sorunun cevabı, iç yapı malzemeleri satıcıları, herhangi bir internet satış sitesi, global marketler, yapı tadilat şirketleri, dekorasyon mağazaları gibi yerlerde satışı mevcuttur. Ama birisi bana taşyünü asma tavan nerede satılır? Diye bir soru yöneltirse benim tavsiyem taşyünü asma tavan nerede satılır? Sorusuna cevap olarak hem satışını yapıp hem montajını yapan mağazalar olacaktır. Çünkü global alışveriş sitelerinden veya da yerel alışveriş sitelerinden sorgulatacağınız taşyünü asma tavan nerede satılır? Sorusuna

https://www.dekormimari.com/tasyunu-asma-tavan-modelleri/

Taşyünü Asma Tavan Sistemleri

ARMSTRONG, USG, AMF, ROCKFON Taşyünü Asma Tavan Sistemleri TIKLAYIN!

Bir cevap yazın