Tassimo kahve makinenizdeki kırmızı ışık yandığında ne olur?

Eğer kırmızı ışık senin üzerinde kahve makinesi Tassimo sakin ol, gergin olma. Sizi küçük hatalar veya olaylar konusunda uyaran, kolayca çözülebilen ışıklı bir göstergedir. Bu yazıda bazılarının neler olduğunu açıklayacağız. küçük problemler neden olabilecek yaygın nedenler Tassimo kahve makineleri kırmızı ışık.

Tassimo kahve makinesindeki kırmızı ışık ne anlama geliyor?

Tassimo kahve makinelerinde üç gösterge ışığı: bir bardak, su musluğu ve kırmızı ışık şeklinde. Üçü de yanıyorsa, bu, kahve makinesinin doğru şekilde başlamadığı veya kapsülün yanlış yerleştirildiği anlamına gelir.

Varsa kırmızı ışık fincan şeklindeki gösterge kapanmazsa, bunun nedeni Tassimo makinesinin metni okuyamaması olabilir. Barkod Kapsülden ve bu nedenle en sevdiğiniz içeceği hazırlamak için gerekli bilgilere erişemezsiniz. Durumunuz buysa, okuyucuyu ve kapsülü temizlemenizi ve bu sorunu çözmediyse kapsülü yenisiyle değiştirmenizi öneririz.

Eğer su musluğu şeklinde kırmızı ışıkbir uyarıdır ki su tankı boş hale geldi. İçeride yaklaşık 3 santimetre su kaldığında yanacaktır. Bu, tankın yeni suyla doldurulmasıyla çözülebilir. Depo doluysa ve yine de kırmızı ışık sönmüyorsa, Tassimo kahve makinesinin doğru şekilde bağlandığını veya su seviyesi ölçerin tıkanmış gibi bir sorunu olup olmadığını kontrol edin.

Keşke kırmızı gösterge yanıp sönüyor Tassimo kahve makineniz – hiçbir şekilde – kahve makinesinin kirecinin temizlenmesi gerektiğinin bir işareti olmayacaktır. Kireç çözdünüz ve hala bu kırmızı ışık yanıp sönüyorsa, kireç çözme işleminin tamamlandığından emin olmak için işlemi tekrarlamanızı öneririz.

En çok tavsiye edilen Tassimo kahve makinenizin kirecini giderin Yılda 4 kez, ancak bu, yaptığınız kullanıma bağlı olarak değişir. Bu işlemin tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürer ve kahve makinesinin kullanım ömrünü uzatmak için gereklidir, çünkü günlük kullanım sonucunda kireç, kalsiyum ve içinde bulunabilecek diğer kalıntıları ortadan kaldırmayı başarır.

Bu videoda Tassimo kahve makinenizin kirecini nasıl doğru şekilde temizleyeceğinizi açıklıyoruz:

Başınıza gelebilecek başka bir şey de Tassimo kahve makinenizdeki tüm ışıkların aynı anda yanmasıdır. Bu, kahve makinesi kireç çözerken olur, bu yüzden sorun olmamalıdır.

Ancak, eğer tüm ışıklar kırmızı yanıp sönüyor aynı anda, kahve makinesinde büyük olasılıkla bir güç kaynağı sorunu vardır. Bu durumda, elektrik akımını kesmenizi ve birkaç dakika beklemenizi öneririz, çünkü büyük olasılıkla aşırı ısınmıştır.

Son olarak, Tassimo kahve makinenizdeki kırmızı ışık yanıp sönüyorsa ve bu ipuçlarından herhangi birini uygulayarak kapatmayı başaramadıysanız, en iyisi Bosch Resmi Servisi ile iletişime geçin teknik yardım için.

Bir Tassimo kahve makinesi edinin

Her gün daha fazla aile, bir kahve makinesi Tassimo mutfağınızda. Bitkisel çaylar veya sıcak çikolata da dahil olmak üzere çeşitli türlerde 40’a kadar sıcak içecek hazırlamanıza izin verdiği için sadece kahve severler için değil, giderek daha önemli bir cihazdır. Bu, saniyeler içinde tek bir kapsülle sıcak içecekler hazırlamanıza izin veren gerçek bir çoklu içecek makinesidir.

Ayrıca Intellibrew teknolojisi sayesinde bazı sıcak içeceklerin lezzetinin diğerlerine geçmesini engelleyen çeşitli güvenlik ve temizleme sistemlerini de bünyesinde barındırır. Ayrıca, tüm Tassimo kahve makineleri, bir düğmeye basarak içecek hazırlamanıza olanak tanıyacak şekilde kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Eğer istersen Tassimo Kahve Makinesi Online Satın Alınır |Tek yapmanız gereken web sitemize girmek ve ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmek. Her zevke ve ihtiyaca uygun Tassimo kahve makinelerimiz var! İdeal modelinizi seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, bize bir yorum bırakabilir veya sosyal ağlardaki profillerimiz aracılığıyla bize sorabilirsiniz, size memnuniyetle yardımcı olacağız.

Yazar hakkında

'src =