Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Çakıl Taş rengi nasıl bir renktir

taş rengi nasıl bir renktir, Taş rengi nasıl bir renktir, Taş rengi boya, Çakıl taşı rengi ile ilgili yorumlar, Filli Boya çakıl taşı Rengi, Kül bulutu çakıl taşı rengi, Polisan çakıl taşı rengi kodu, Dyo çakıl taşı rengi, Sünger taşı rengi, TAŞ RENGİ, EVİNİZİ BOYAMAK VE DEKORE ETMEK İÇİN MÜKEMMEL BİR RENK taş rengi boya, […]

31 Ocak 2021 - 11:31 'de eklendi ve 966 kez görüntülendi. A+A-

Çakıl Taş rengi nasıl bir renktir

taş rengi nasıl bir renktir, Taş rengi nasıl bir renktir, Taş rengi boya, Çakıl taşı rengi ile ilgili yorumlar, Filli Boya çakıl taşı Rengi, Kül bulutu çakıl taşı rengi, Polisan çakıl taşı rengi kodu, Dyo çakıl taşı rengi, Sünger taşı rengi,

TAŞ RENGİ, EVİNİZİ BOYAMAK VE DEKORE ETMEK İÇİN MÜKEMMEL BİR RENK

taş rengi boya, taş rengi nasıl bir renktir , çakıl taşı ne renk, çakıl rengi, çakıltaşı rengi, çakıl taşı beyazı boya, taş rengi duvar boyası, çakıl taşı boya, çakıl taşı rengi, çakıl rengi duvar, çakıl taşı rengi boya kodu, taş gri duvar boyası, çakıl taşı renk, çakıl rengi boya, çakıl taşı boya rengi, çakıl taşı rengi nasıl bir renk, çakıltaşı rengi ,

Taş rengi son zamanlarda moda olan pek çok tondan biri olsa da bu konuda hatırlayabildiğim için bu rengin pratik olarak dekorasyonun öncülerinin ön saflarında yer aldığını söylemek gerekir.

Ve bu makalede göreceğimiz diğer şeylerin yanı sıra, taş rengi nötr bir renktir, çünkü harika bir gri tabana, mükemmel bir nötr renge sahiptir.

Bu nedenle, bu renk herhangi bir alanı boyamak için her zaman uygundur ve olacaktır. Buna ek olarak, saf griye göre daha sıcak olması, diğerlerinin yanı sıra sarı, kahverengi veya kırmızımsı pigmentasyona sahip olması ve onu yapan boyaların markasına bağlı olarak griden doğuştan gelen zarafete bağlı olarak daha sıcak olmasıdır sıcak bir nüans eklenir ve onu mekanlara en iyi uyum sağlayan en çok kullanılan renklerden biri yapar.

Bununla birlikte, hazırladığım bu yazıda bu renk hakkında daha fazla bilgi edineceğiz, burada var olan farklı taş rengi tonlarını (en belirgin olanları), taşı başka hangi renklerle birleştirebileceğimizi göreceğiz. duvarlarda ve dekorasyonda, Taşı kendimiz nasıl renklendireceğiz, yapması çok kolay bir renk olduğu gibi, farklı boya firmalarından bazı taş renklerini ve taş grisine boyanmış duvarları olan mekanların fotoğraflarını da görmenin yanı sıra.

Evinizi dekore etmek mi yoksa duvarları taş rengiyle mi boyamak istiyorsunuz? Benimle kalın ve bu renkle ilgili her şeyi keşfedin ve doğru yapın. Farklı tonlarla başlıyoruz ve daha çok bölüm görüyoruz.

TAŞ RENGİNİN FARKLI TONLARI

Diğerleri gibi, bu rengin birçok tonu vardır. Ama temelde onları dört gruba ayırabiliriz:

 • Açık tonlarda taş rengi
 • Orta tonlarda taş rengi
 • Güçlü tonlarda taş rengi
 • Daha doygun taş rengi

Her tonu görelim:

AÇIK TONLARDA TAŞ RENGİ

Bu aralık hakkında söylenecek çok az şey var. Açık tonlardaki taş renkleri yumuşak ve parlaktır, büyük bir parlaklık değerine sahiptir ve başlangıçta diğer tüm dekoratif unsurlar ve renklerle birleştirmenin yanı sıra, şarj olmadıkları ve koyulaşmadıkları için onlarla herhangi bir alanı boyayabildik. boyamak için odada olabilir.

Bu çizgilerin üzerinde The Room Studio tarafından tasarlanmış, oldukça yumuşak bir taş grisi tonunun uygulandığı, gördüğünüz gibi parlak ve her türlü kombinasyonu kabul eden bir oturma odası görüyoruz.

Hadi devam et.

ORTA TONLARDA TAŞ RENGİ

Taş renklerinin orta tonları tahmin edebileceğiniz gibi biraz daha yüksek ve yumuşak tonlardan daha fazla varlığa sahip.

Yine de her alan için uygundurlar, çünkü biraz daha güçlü olsalar da yine de sakin ve parlaktırlar.

Yukarıda, mutfakta tam hareketle taş rengi orta tonu görebiliriz. Hala parlak, ancak duvarlar artık daha büyük bir rol üstleniyor.

Karanlık olanlara bakalım.

KOYU TONLARDA TAŞ RENGİ

Bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz bu yatak odası, duvarlarında iki ton taş rengini birleştiriyor. Başlıkta vurgu, koyu taş tonu ve diğerlerinde hafif taş tonu.

Gördüğünüz gibi, koyu taş tonları çok fazla varlığı olan renklerdir ve her zaman onları diğer parlak tonlarla birleştirip koyu olanı vurgu olarak bırakmak daha iyidir.

Bu tonlarla hala nötr olsalar da, diğer renklerden farklı olarak bir alanı daha koyu hale getirebilirsiniz.

Doymuş olanlara bakalım.

DOYGUN TONLARDA TAŞ RENGİ

Gördüğünüz gibi, taş rengi neredeyse tamamen nötr olan gri bir tondur. Ancak biraz daha fazla doygunluğa sahip olan ve griden biraz daha uzaklaşan, biraz daha “ışıltılı” renkler olan taş renkleri de vardır.

Yatak odasında bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz, ne demek istediğimin açık bir örneğidir. Hala orta / koyu bir taş gölge, ama artık o kadar gri değil. Bunun yerine, kahverengi alt tonlar daha çok öne çıkıyor.

Bu durumda tonlar kahverengidir, ancak başta da söylediğim gibi, kahverengi yerine sarımsı veya kırmızımsı tonların öne çıktığı diğer doymuş taş tonlarını bulabiliriz.

Daha önce de söylediğim gibi başka tonlar da var, ancak bunlarla doğru tonunuzu seçmeniz için size rehberlik edecek kadar çok şey olduğunu gördük.

Yani, yumuşak ve hafif bir şey istiyorsanız, yumuşak bir toprak tonu seçin; Daha belirgin bir şey istiyorsanız, orta bir taş tonu arayın; karanlık bir şey arıyorsanız, o zaman biraz taş tonuna ihtiyacınız var; ve daha renkli bir şey istiyorsanız, daha doygun bir toprak tonuna ihtiyacınız var.

Artık aranacak ton konusunda az çok net olduğunuza göre, size taş renginin duvarlarda ve dekorasyonda hangi renkleri birleştirdiğini göstereceğim, böylece onu doğru şekilde birleştirebilirsiniz.

DUVAR VE DEKORASYONDA TAŞ RENGİ İLE BİRLEŞEN RENKLER

Okuyorsanız, o taşın nötr bir gölge olduğunu gördünüz, değil mi? Bu, başka herhangi bir renkle birleştiği anlamına gelir.

Doğal olarak, bazı renklerle ortaya çıkan kombinasyon diğerlerinden daha iyi görünür veya daha iyi giyinir. Ve şimdi göreceğimiz olanlar bunlar. Taşı birleştirebileceğiniz en iyi renkler.

Orta bir taş tonu gördüğümüz tek bir resim çektim ve sonra geri kalan duvarların rengini değiştirdim, hangi renkle birleştiğine bağlı olarak mekanın nasıl değiştiğini görüyorum.

TAŞ VE BEJ RENGİ

Taş rengini kombinlemek istiyorsanız çok başarılı bir kombinasyon. Bej, aynı zamanda sıcak ve dingin olduğu için bu renkle harikalar yaratır.

TAŞ VE SARI RENK

Sarıyı sevebilir veya sevmeyebilirsiniz, ancak taş ve sarı gibi grinin tonları en iyi kombinasyonlardan biridir. Tabii beğenmezseniz uygulamazsınız ama işte duvarlarda taşla en iyi birleşen renklerden biri. Başka bir görelim.

TAŞ VE MAVİ RENK

Taze tonlu bir mekan arıyorsanız mavi, soğuk bir renk olduğu için renginiz, taş rengi ile harika bir şekilde birleşiyor. Ama sadece açık maviler değil, hayır.

TAŞ RENGİ VE KOYU MAVİLER

Bu renk kombinasyonu daha zarif ve sade değil mi? Yine de gördüğünüz gibi, maviler taş grisi ile harika bir uyum sergiliyor.

TAŞ RENGİ VE BEYAZ

Tabii ki beyaz, taşla birleşen bu renkler listesinde eksik olamazdı, çünkü o nötral mükemmelliklerin bir diğeridir ve herkesle birleşir. Aydınlık bir alan arıyorsanız ancak biraz renk katmak istiyorsanız, yatak başı duvar taşını gri, kalan duvarları beyaza boyayabilirsiniz. Tabii ki, bu renkler biraz soğuk olabileceğinden, mekana sıcaklık katmak için denkleme odun veya bitkisel lifler gibi sıcak bir malzeme de ekleyin.

TAŞ VE GRİ RENK

Gereksiz görünebilir ve öyle. Bu kombinasyonu sizin düşünmeniz için koymadım, ama size düz, saf gri ve taş grisi arasındaki farkı göstermek için. Gördüğünüz gibi taş daha sıcak.

Diğer renkleri görelim.

TAŞ VE KAHVERENGİ RENK

Elbette kahverengiler , renkli taş gibi sıcak, sade ve zarif oldukları için çok iyi birleşiyor ve çok zarif mekanlar yaratıyor.

TAŞ RENGİ VE KOYU KAHVERENGİLER

Koyu kahverengiler ayrıca taşla harika görünür.

TAŞ VE TURUNCU RENK

Bir renk notası katmak istiyorsanız , taşla çok iyi birleşen turuncu gibi daha canlı ve enerjik renkleri kullanabilirsiniz .

TAŞ VE KIRMIZI RENK

Taşla birleştirebileceğiniz canlı ve güçlü renklerden bir diğeri: Kırmızı . Kırmızımsı tonlar ve grimsi tonlar her zaman çok iyi anlaşmıştır. Çok modern kombinasyonlar yaratırlar.

PEMBE VE TAŞ RENGİ

Kırmızı size aşırı geliyorsa duvarlarda pembe ve taşı birleştirmek isteyebilirsiniz . Bu daha ince bir kombinasyon ama aynı zamanda başarılı.

TAŞ VE PİŞMİŞ TOPRAK RENGİ

Pişmiş toprak rengi veya kiremit rengi çok moda olan ve bunu da onunla birleşerek moda olduğu gibi, bu kombinasyonu ile duvarlarını boya isteyebilirsiniz çünkü bu listede koymak istedim.

TAŞ RENGİ VE YEŞİL

İster bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi açık yeşil ister koyu yeşil olsun, aşağıda gördüğümüz gibi yeşil , taş rengi ile birleştirmek için kullanabileceğiniz bir diğer harika renktir.

Daha fazla renk eklemeye devam edebilirim, çünkü size söylediğim gibi, taş grisi hemen hemen tüm diğer renklerle iyi bir şekilde birleşiyor, ancak az önce gördüğümüz bunlar, en iyi yaptıkları şeyler.

Doğal olarak, yeşil, kırmızı veya birleştirmek istediğiniz başka bir rengin gölgesini hesaba katmanız gerektiğinden, bu o kadar basit değildir, ancak bunlar pratikte güvenli bir bahis.

Artık taş renginin farklı tonlarını, duvarlarınızı ve dekorasyonunuzu boyamak için kullanabileceğiniz renkleri gördüğümüze göre, bazı markaların bazı taş renklerini göreceğiz, böylece isterseniz satın alabilirsiniz. Dedikleri gibi, hazır bir atışta.

BOYA İZLERİNDEN TAŞLARI RENKLENDİRİR

BRUGUER TAŞ RENGİ

Dünyanın Renkleri yelpazesinde çok ilginç bazı taş tonları bulunan Azko Nobel’den Peru’dan gelen mektubunda en tanınmış resim firmalarından Bruguer ile başlıyoruz.

Gördüğünüz gibi, temelde daha önce bahsettiğim tonlar arasından seçim yapabiliriz: Ton, yumuşak, orta ve doğal, her biri diğerinden daha koyu. Buradan bu renkleri satın alabilir, bu renkleri görebilirsiniz.

TİTANLUX TAŞ RENGİ

En önemli resim firmalarından biri olan Titan’ın menüsünde çok miktarda taş tonu bulunuyor. Toplamda, aralarında yumuşak, orta ve koyu taş renklerinin yanı sıra diğer daha doygun tonları ve daha renkli bulabileceğimiz 59 ton var.

En popüler olanlardan biri de bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz taş grisidir . Yumuşak bir taş tonu. Gördüğümüz gibi, daha koyu bir şeye ihtiyacımız varsa, Titan’ın geniş bir ton yelpazesi var.

Başka birçok firma var ama bu iki firma hemen hemen her yapı ve dekorasyon mağazasında bulunabilir ve bence bu tonlarla ihtiyacınız olanı bulmanız için fazlasıyla yeterli. Dediğim gibi her marka boya, Jotun, Valentine, Montó vb. Her ne olursa olsun sizi ikna etmemesi durumunda kendi taş tonlarına sahip.

Yapılmış satın almak istemiyor ve kendin yapmak istiyorsan, aşağıda sana nasıl yapılacağını anlatacağım.

TAŞ GRİ RENGİ NASIL YAPILIR (YUMUŞAK, ORTA VE KOYU)

Neyse ki yapımı çok kolay bir renk. Hadi onu görelim.

Gereken süre:  10 dakika.

Taş grisi nasıl yapılır

 1. Gerekli malzemeler.Temel olarak beyaz boyaya ihtiyacınız var. Plastik, örneğin kapılar veya korkuluklar gibi metal veya ahşap yüzeyleri boyamaksa duvarları ve emayeyi boyamaksa.
  Ayrıca şu boyalara veya renklendiricilere ihtiyacınız var:
  Siyah boya, koyu sarı boya ve kahverengi boya.
  Plastik boya veya su bazlı emaye ile boyamaya karar verdiyseniz su bazlı boyaları veya örneğin hem su bazlı boyalar hem de sentetik emaye gibi yağ bazlı boyalar için kullanılan üniversal boyaları kullanabilirsiniz.
 2. Şimdi taş rengini elde etmek için boyaları karıştırmanın zamanı geldi.Beyaz boyanın üzerine koyulaşana kadar siyah boya ekleyip, istediğimiz tonda griye dönüştürüyoruz.
  Beyaz boyanın üzerine boya sürdükçe beyazın nasıl daha koyu bir griye dönüştüğünü göreceğiz.
  İhtiyacımız olan siyah ton miktarı, yalnızca taş grisi tonunun ne kadar koyu olmasını istediğimize bağlıdır.
 3. Diğer boyaları karıştırıyoruz.Siyahla istediğimiz tona ulaştıktan sonra, bize biraz sıcaklık bırakan gri rengi vermek için birkaç damla kahverengi boya eklemeliyiz.
  Bu durumda, ton miktarı aynı zamanda taş grisinin ne kadar kahverengi olmasını istediğimize de bağlıdır. Çok kahverengi istiyorsak, daha fazlasını ekleyeceğiz.
  Güvenli bir şekilde yapmak için, birkaç damla ekleyin, çok az ve hangi tonun çıktığını görmek için boyayı iyice karıştırın.
  Hala istenen tona ulaşmadıysa, birkaç damla daha ekleyin ve tekrar iyice karıştırın.
  İstenilen tona ulaşana kadar bunu yapın.
  Boyayı bir kez denediğinizde geri dönüşün olmadığını aklınızda bulundurmalısınız. Bu nedenle, çıkan tonu görmek için yavaş yavaş eklemek ve karıştırmak daha iyidir.
 4. Son boyayı koydukRengi bitirmek için, ortaya çıkan kurşun rengini “kaldırmak” için birkaç damla koyu sarı boya ekleyebiliriz.
  Bu adım isteğe bağlıdır, çünkü taş grisi böyle, kurşuni, ağırdır. Ama biraz daha “canlı” veya “kıvılcım” olmasını istiyorsanız, birkaç damla koyu sarı boyası ekleyebilirsiniz.

BİR Taş rengi nasıl bir renktir

Daha önce de söylediğim gibi neyse ki yapımı çok basit bir renk ve boyalar sayesinde istediğimiz taşı yapabiliyoruz. Daha koyu, daha açık, daha kahverengi, daha sarımsı, daha grimsi vb.

Bu arada bu rengi beğendiyseniz kemik rengini de görmenizi tavsiye ederim çünkü ilginizi çekebilir.

Ve artık tonları, onu birleştireceğiniz renkleri ve nasıl yapılacağını bildiğinize göre, evinizi onunla boyamaya cesaret edebilir misiniz? Herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağıma dair bir yorum bırakabileceğinizi zaten biliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkleri görseller

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin trendlerinde doğal malzemelere dönüş var. Ahşap, bambu, topraktan yapıl...

Dış cephe boya görselleri Dış cephe boya görselleri

Evlerin Dış ve Cephe Renkleri 2022 Evinizin dış cephe boya renkleri görseller dekore etmek için kullanabileceğiniz sonsuz çeşitlilikte ...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

Evinizin cephesini boyamak için 13 moda renk Renk hayattır dış cephe boya renkleri görseller Sadece bir mekanın tonalitesini değiştirer...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

2022 evler için dış cephe boyaları, evler için dış renkler İçindekiler Dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görseller...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ