Tarifleriniz için Fırın Sıcaklığı

Kullanmaya alışkın değilseniz fırınHer yiyecek için doğru sıcaklığı seçmek zor bir iş olabilir. Tarifi biliyorsanız, en iyisi harfi harfine takip etmek ve fırın sıcaklığı belirtilen; aksi takdirde, her zaman doğru şekilde anlamak için bu kısa kılavuzu izlemenizi öneririz. Çoğu durumda yiyeceği koymadan önce fırının önceden ısıtılması gerektiğini unutmayın.

Farklı yiyecekler için fırın sıcaklığı

Kızartmalar

Kızartma için 8 serisi fırın simgeleriNasıl iyi bir barbekü yap? En iyi seçenek, işlevi seçmektir Sıcak havalı ızgara fırından. Vantilatör, sıcak havanın dolaşımını kolaylaştırır ve etiniz ve balığınız içeride mükemmel şekilde pişecektir. Eğer varsa % 100 buharlı fırın veya a buhar eklenmiş fırınayrıca şunu kullanmanızı öneririz: buhar girişi. Doğru nem miktarı sayesinde yiyecekler mükemmel noktasında dışı gevrek, içi sulu olacaktır!

Doğru fırın sıcaklığı, kavurduğunuz yemeğin türüne bağlıdır:

  • etler: 200ºC’yi seçin ve ısının daha iyi nüfuz etmesi için çapraz kesimler yapın. Etlerin pişirilmesi 1 saat ile 1 buçuk saat arasında olmalıdır.
  • Balık: 190-200ºC iyi bir balığı ızgara yapmak için yeterli olacaktır ve parçanın büyüklüğüne göre pişirilmesi yaklaşık 45 dakika sürecektir.

Güveçler ve güveçler

Güveç ve güveçler için ideal fırın sıcaklığı

Bu tür yemeklerin daha yavaş ve daha yumuşak bir şekilde pişirilmesi gerekir. Bir fırın kabı kullanın ve 150 1C’de yaklaşık 1 buçuk saat bekletin. İle yapabilirsin Sıcak hava veya ile Alt ve üst ısı.

Cupcakes ve muffin

Fırında kekler ve kekler.

Pişirme kesin bir bilimdir ve birçok farklı tarif hazırlayabilirsiniz, bu nedenle fırın sıcaklığını tam olarak ayarlamanızı tavsiye ederiz. Ancak şüphe duyduğunuzda 180ºC senin için kapkek, kek Ö kapkek. Fırının en iyi işlevi, Sıcak havaHamuru yumuşak ve kabarık hale getiren ısıyı eşit bir şekilde dağıtan.

Cupcakes ve muffin üst ve alt ısıya ihtiyaç duyarSulu kaplamalı kekleri geleneksel şekilde, yani Alt ve üst ısı, aynı sıcaklıkta.

Seri 8 fırınlarımızdan birine sahipseniz sensör PerfectBake, daha iyi. Bu sensör, fırın boşluğundaki nem derecesini ölçer ve fırının doğru zamanda kendi kendine kapanmasını sağlar. Böylece hamur her zaman mükemmel olacak!

Unutmayın ki sıcaklığın pişirmeyi büyük ölçüde etkilediği kapkek ve kekler. Çok yüksek olursa, hamur çok büyüyecek ve kırılacaktır. Aksine çok alçak ise yeterince yapılamayacak ve merkezden batacaktır.

Pizza

Çıtır bir pizza için sıcaklık

Pizza, gevrek olması gereken ince bir hamurdan yapılır. Bu nedenle, daha yüksek bir sıcaklığa ihtiyacınız var. Genel olarak, pizza pişirirseniz pizzanız mükemmel olur. 220ºC sıcak hava ve alttan ısı ile. Fırınınız varsa Pizza işlevikullanmaktan çekinmeyin.

Beze ve kurabiyeler

Beze ve kurabiye yapmak için fırın sıcaklığı

Bu tür tatlılar, içlerinin yanmaması ve iyi sonuç vermemesi için çok nazik bir pişirme gerektirir. Size biraz tavsiye ederiz 120ºCDoğru sıcaklık, büyük ölçüde örneğin pişireceğiniz kurabiye türüne bağlı olsa da. Elinizde tarif varsa, çok daha iyi.

Isıtma moduna gelince, ideal olan işlevdir Sıcak hava, bu da sana izin verecek aynı anda birden fazla seviyede pişirin. Örneğin birkaç kurabiye tepsisi hazırlamak istiyorsanız mükemmeldir.

Yiyecekleri kurutun

Fırında kurutun

Yapabileceğini biliyor muydun kurutulmuş meyveler, sebzeler ve hatta et ve balık? Bunun için çok düşük sıcaklıklarda çalışabilen bir fırına ihtiyacınız var. Yiyecekleri kuruturken çok ince dilimler halinde kesin ve üzerine koyun. 80ºC gevrek olduklarını görene kadar en az bir saat boyunca. Bizim Seri 8 fırınlarseçmeniz yeterli olacaktır. Dehidrat işlevi.

Buhar

Bosch buharlı fırın ile buharda pişirme

Gıdaları tamamen buharla pişirebilirsiniz. % 100 buharlı fırın. Bu tür pişirme sebzeler, balıklar için idealdir. Deniz ürünleri… Yine de et, makarna, pilav ve hatta bazı tatlıları pişirebilirsiniz. Buharla pişirmek sıcaklık 100ºC’nin altında olmalıdırBu, gıdanın besinlerini, rengini ve dokusunu neredeyse bozulmadan tutar. Steam, daha sağlıklı pişirme yöntemiYağ içermediği ve aynı zamanda çok yönlü olduğu ve tüm orijinal lezzeti ile yemek yemenize izin verdiği için.

Yemek pişirmek için uygun sıcaklık

Belki de tüm bu bilgilerin hatırlanması zor görünüyor … Gerçek şu ki, her yiyeceği pişirmek için uygun fırın sıcaklığı fırınınız varsa gerekli olmayacak yemek pişirme asistanı asistanı. Bununla birlikte, çok sayıda seçenekten yalnızca yiyecek türünü seçmeniz gerekecek ve fırın uygun ısıtma modunu, sıcaklığı ve hatta zamanı seçecektir. Daha kolay olabilir mi?

Yazar hakkında

'src =