Sütlü farklı kahve türleri

O Sütlü kahve İspanyol evlerinde en çok tüketilen içeceklerden biridir. O mu mükemmel arkadaş evimizin oturma odasında kahvaltı, masaüstü veya keyifli bir toplantı için. Kökeni on yedinci yüzyıla kadar uzanmaktadır, ancak Amerikalı yazar William Dean Howells, İtalyan topraklarındaki yolculuğunu anlattığı kitaplarından birinde ona adını verdiği on dokuzuncu yüzyılın sonuna kadar popüler hale gelmemişti.

Sütlü kahve o kadar popüler bir içecektir ki, dünyanın hemen hemen her yerinde bulunabilir. Ancak, bunu iyi yapmak için çeşitli türlerini ve bunları nasıl düzgün bir şekilde hazırlayacağınızı bilmek gerekir. Öyleyse… hadi başlayalım!

Daha önce hiç olmadığı gibi sütlü kahvenin tadını çıkarın

Günümüzde sütlü basit bir kahveden daha fazlasını hazırlamak çok normal. Son yıllarda, café latte, latte macchiato, cappucino veya flat white gibi bazı gerçekten harika latte çeşitleri popüler hale geldi.

İçin onları doğru şekilde hazırla İki şeye ihtiyacınız var: mutfakta yılların deneyimi veya uygun bir kahve makinesi. Dürüst olmak gerekirse, bir iyi kahve makinesi lezzetli bir kahvenin tadını çıkarmak istiyorsanız çok önemlidir.

Eğer istersen aroma ve lezzete tamamen saygı gösterin sütlü kahve içiyorsanız, ürünlerimizden birini tercih etmenizi öneririz. dahili süper otomatik kahve makineleri, kesinlikle her şeyle ilgilenen, hatta kahve çekirdeklerini öğüten!

Bunlar akıllı kahve makineleri seçeneği sayesinde cep telefonundan veya tabletten de kullanılabilirler Home Connect. Örneğin, geniş kahve yelpazesinden seçim yapabilir ve bunları bir düğmeye dokunarak hazırlayabilir, uygulamanın CoffeeWorld işlevi ile en sevdiğiniz çeşitleri kaydedebilir veya hatta normal misafirinizin kahve tercihlerinin bir listesini oluşturabilir ve bir tane hazırlatabilirsiniz. diğerinin arkasında.

Her zaman olduğu gibi kahve yapmak istiyorsanız, seçeneğiniz damla kahve makineleri. Bosch olarak, birkaç yeni özelliği bir araya getirdik. otomatik kireç çözme o la sıcaklık düzenlemesi lezzetli sonuçlar elde etmek için.

Sütlü iyi bir kahvenin tadına varmaktan hoşlanıyorsanız, ancak hazırlamak için vaktiniz yoksa, en iyisi bir tane tercih etmenizdir. çoklu içecek makinesi Tassimo. Bunlar kapsül kahve makineleri Birkaç saniye içinde sütlü kahve hazırlayıp, söz konusu kahvenin türünü otomatik olarak algılayıp buna göre hazırlayabilirler.

Bu kapsüllerin sırlarından biri, kahve makinesinin hangi sıcaklıkta kullanacağınızı veya her bir kahve türünü hazırlamak için ne kadar suya ihtiyacınız olduğunu anlamak için yorumladığı bir barkoda sahip olan T-Disklerinin hassasiyetidir. Bu şekilde, her içecek için optimal aromalar ve tatlar korunur.

Kahvenizi sütlü hazırlarken kullandığınız kahve makinesi ne olursa olsun, hepsinin Espressoya dayanıyorlar. Çeşitli sütlü kahve türlerini hazırlamak için de kullanılır sıcak köpüklü süt. Bazı latte türleri diğerlerinden nasıl farklıdır? Aşağıda görüyoruz.

Kapuçino nedir?

Cappuccino, İtalya’dan gelen ve genellikle sadece sabahları alınan sütlü geleneksel bir kahve türüdür. Uydurulmuş espresso, köpüklü süt ve sıkı süt köpüğü, eşit parçalar halinde (her birinin üçte biri).

Bir cappuccino yudumlayarak damağınız etkileyici sıkı süt köpüğünü ve sütlü espressonun zengin lezzetini tatmaya hazırlayacaktır. Merak etmek gerekirse, cappuccino içindeki süt köpüğünün iyi yapıldığında bir çay kaşığı ağırlığını desteklemesi gerektiğini belirtin.

Düz beyaz ne giyer?

Düz bir beyaz hazırlamak için sınırlı doble (aynı miktarda kahve ile yapılan, suyun yarısını çekerek yapılan kısa duble espresso), süt köpüğü cappuccino’dan daha pürüzsüz.

onun lezzet daha fazlası yoğun cappuccino’dan daha. Köpüklü sütünüze bir ince süt mikro köpük tabakası, sıcak sütün geri kalanıyla iyice karıştırılır. Bu katmanda hava kabarcıkları olmaması önemlidir.

Latte nedir?

Latte kahve, sütlü bir kahve türüdür cappuccino’dan daha büyük. Hazırlamak için iki atış espresso ve üçte iki köpüklü süt kullanmak gerekir, bunlara köpük eklemek gerekir.

Köpüklü sütü hazırladıktan sonra ideal olan sıcak sütle karıştırmaktır. Fazla hava da köpükten çıkarılmalıdır, bu da sürahiye birkaç kez hafifçe vurarak yapılabilir.

Latte macchiato’da ne var?

Café latte macchiato, temelde hazırlandığı şekilde café latte’den farklıdır. Latte’ye bu sırayla espresso ve süt eklenirken, latte macchiato köpüklü süte espresso eklenir, yavaşça, üç güzel latte tabakası elde ediyor: sıcak süt, espresso ve üstte lezzetli bir süt köpüğü.

Hangi latte türüne karar verdiğinizden bağımsız olarak, önemli olan, nasıl ve nerede tadını çıkaracağınızdır. Ne tür fikirler üretebilirsiniz? Onları yorumlarda bırak!

Yazar hakkında

'src =