Süpürmek mi yoksa vakumlamak mı daha iyi?

Ev temizliği hakkında konuştuğumuzda klasik sorulardan biridir. Elektrikli süpürge mi yoksa süpürge mi? Bu tür ödünleşmelerde sık sık olduğu gibi, bir gelenek teknolojiyle rekabet ettiğinde ortaya çıkan önyargılar, yanlış inançlar ve diğer fenomenler de devreye girer.

Fakat elektrikli süpürgeler zaten sahipler çok fazla tarih Bizimle seksen yıldan sonra tasarımı ve işlevselliği uzun bir yol kat etti. Başlangıçta hantal ve ağır bir cihaz olarak başlayan, taşınması ve idare edilmesi zor olan şey, bugün kompakt, hafif, sessiz ve verimli cihaz. Süpürmek mi, vakumlamak mı? Bosch olarak, tozsuz bir ev elde etmek için elektrikli süpürgenin neden en iyi müttefikiniz olduğunu size anlatıyoruz.

Hız.

Temiz bir evde yaşamak bizi daha rahat hissettiriyor. Kabul edelim, ev işi eğlenceli olmasa da çok gerekli. Tozu ortadan kaldırmak bunlardan biridir ve her odanın her köşesine ulaştığı için, onu olabildiğince çabuk ortadan kaldırmak her zaman bir avantajdır. Bu yalnızca tarafından sağlanır Elektrikli süpürge, geçtiği her yerde kiri emebilir.

Süpürge ile aynı alan üzerinde birkaç hareket yapmanız gerekirken, elektrikli süpürge ile sadece bir geçişe ihtiyacınız vardır. Yani, ilerledikçe ve hızlı bir şekilde kirden kurtulursunuz.

bosch-pet-vakum

Etkililik.

Süpürgenin gerçekten görünmez toz parçacıklarını yakalayabileceğini düşünüyor musunuz? Tüy, ekmek kırıntıları ve diğer büyük döküntülerle ilgili bir sorununuz olmayabilir, ancak süpürgenin kılları küçük lekeleri yakalamada zorlanır.

Ancak elektrikli süpürgede emme kapasitesi. Bu, önüne konan kirleri alıp tamamen temiz bir alan bırakır.

Ek olarak, Bosch elektrikli süpürgelerin performansı, uygun fırçalara sahip oldukları için süreci daha da iyileştirir. her tür zemin için ve maksimum performans ve temizlik sağlayan sistemler. Hatta evcil hayvanlar için!

Tüyleri süpürmek için en iyi süpürge

Evde alerji varsa, bir saniye tereddüt etmeyin: süpürmek çok daha iyidir. Süpürge tozu ve akarlarını odaların içinde kaldırıp hareket ettirirken, elektrikli süpürge onu tamamen emer. Ek olarak, HEPA filtreleri. Yüksek performanslıdırlar ve toz partiküllerini (% 99,95’e kadar) tutarlar, böylece eve dönmezler, havayı tamamen temizlerler.

Ergonomi.

satın-vakum-süpürge-bosh

Süpürgeyi hareket ettirmek için yapmanız gereken kol hareketi, süpürmeden daha fazla çaba gerektirir. Yıllar önce elektrikli süpürgenin pratik olmadığı doğrudur, ancak kablosuz elektrikli süpürgeler Radikal bir değişiklik oldu.

Bu modeller dikeydir, bu nedenle bunları elle kolayca tutabilirsiniz; Hafiftirler (3 kg) ve kabloları yoktur, böylece evin içinde bağımsız ve rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz. Ayrıca kullanabilirsiniz Aksesuarlar köşelere ve yüksek yerlere ulaşmanızı sağlayan, vakumlu kanepelere, arabaya … Kapsamlı bir ev temizliği, çok kolay ve hızlı bir iş haline geliyor.

Kuşkusuz, süpürmenin süpürmeden daha iyi olup olmadığı konusundaki sorunuza zaten cevap verdik. Şimdi hangi vakumun satın alınacağını bulma zamanı. Bosch olarak sizi bırakıyoruz bu rehber böylece her kullanıcının ihtiyaç duyduğu modeli bulabilirsiniz. Sizinkini keşfedin!

Yazar hakkında

'src =