Süpürgelik Çeşitleri Tip ve Profil

Süpürgelikler, bir evin tüm detaylarının tam olarak nasıl entegre edildiğinin, tam olarak nasıl kaydolduklarının, tam olarak nasıl birleştiklerinin ve sadece hangi birleştirici unsurların bulunduğunu gösterir.

Stilistik olarak, ikamet yeriniz çok yönlü olabilir, ancak güncellenmiş bir süpürgelik, evinizin tüm yapısal bileşenlerini yetersiz ve gelişmiş bir yöntemle birbirine getirir.

 • alüminyum süpürgelik koçtaş,
 • aluminyum supurgelik,
 • alüminyum süpürgelik birim fiyat,
 • 10 cm alüminyum süpürgelik fiyatı,
 • alüminyum süpürgelik fiyatları,
 • arfen süpürgelik,
 • epoksi süpürgelik,
 • dolap altı süpürgelik,

Temel ve benzersiz bir bereketli tasarıma sahip modern süpürgelik, tüm bireysel stil görünümlerini ve bütçelerini – özellikle de kendi tarzınızı – barındırır.

Modern süpürgelik detay çalışmaları önemsiz görünebilir, aksi takdirde tamamen önemsiz olabilir, ancak iyi ticarete maruz kalan konutla ilgili olduğunda kesinlikle çok önemlidir.

Sadece mobilya çarpmalarına ve sıyrıklara karşı koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ayak sürtünmesi de, süpürgenin işlevi aslında yüzyıllar boyunca neredeyse hiç değişmedi.

Bununla birlikte, göz temyizi açısından, modern süpürgelik daha fazla yükseltme olamazdı. Pratik ama imkânsız, ikametinizin genel izleniminde sadece doğru markayı bırakan modern süpürgelik, aynı derecede modern erkeğin algılamasını örneklendirir.

Süpürgelik ürünler, masif ahşaptan orta kalınlıkta lif levhaya kadar, hemen hemen her şeyden oluşabilir, uygun boya teklif edilir ve ayrıca işin zamanında kırılmasını önlemekle ilgilidir.

Dil ve oluk süpürgelik, düz bir taban görünümü sağlarken, aktif olarak daha büyük süpürgelikler bir iç yüksekliği ve oranı yükselterek dikkate değer bir görünürlük oluşturur. Nihayetinde hangi stili seçerseniz seçin, bu modern süpürgelik fikirleri konutunuzun dilinde son sözdür.

alüminyum süpürgelik koçtaş,
aluminyum supurgelik,
alüminyum süpürgelik birim fiyat,
10 cm alüminyum süpürgelik fiyatı,
alüminyum süpürgelik fiyatları,
arfen süpürgelik,
epoksi süpürgelik,
dolap altı süpürgelik,
alüminyum süpürgelik koçtaş,
aluminyum supurgelik,
alüminyum süpürgelik birim fiyat,
10 cm alüminyum süpürgelik fiyatı,
alüminyum süpürgelik fiyatları,
arfen süpürgelik,
epoksi süpürgelik,
dolap altı süpürgelik,

Süpürgelik Çeşitleri

Süpürgelik stilleri bazı ürünlerde sunulmaktadır. Her bir malzemenin faydaları olduğu kadar olumsuz yanları da vardır, tabii ki maliyeti farklıdır. Bütçenizi hazırlayabilmeniz için tam olarak ne tür bir süpürgelik aradığınızı bilmelisiniz.

Eski moda

Antika süpürgelikler, eskiden olduğu kadar etkili olmamasına rağmen bugün hala kullanılmaktadır.

Eski moda bir süpürgelik normalde 4 veya 6 inç genişliğindedir ve istek veya köknardan inşa edilmiştir. Tipik olarak süpürgelik bloğu, kapıların yanında duran 1x4x6 inçlik dikey bir blok ile birlikte kullanılır.

Artıları:

 • Evinize Viktorya tarzı bir stil sağlayabilir.

Eksileri:

 • Biraz pahalı olabilir.

kompozitler

Kompozit süpürgelik stilleri genellikle kereste talaşı, testere tozu ve ayrıca yapıştırıcıdan oluşur. Ahşap gibi görünmüyorlar, ancak ahşap duvarlara göre çok daha iyi esniyorlar. Hızlı bir şekilde bükülebilmenin yanı sıra, ahşap duvarlara kıyasla aynı şekilde daha ucuzdur. Hem de en ekonomik olanlarıdır.

İpucu: Kompozit süpürgelikleri yeniden boyamak istediğinizde çok daha iyi bir sonuç elde etmek için, macun veya yama gibi tırnak dolgu maddesi kullanarak tırnak açıklıklarının yakınındaki kusurları kapatmayı deneyin. Ardından bunları akrilik bir kılavuzla yeniden astarlayın. Bundan sonra, onları nazikçe zımparalayın ve dağınık katmanı temizleyin.

Artıları:

 • Ekonomiktir.
 • Boyalı ve renksiz olabilir.

Eksileri:

 • Sert ağaçtan daha zayıftır. Bu nedenle, yüklerken genellikle dikkatli olmazsanız, bölünür veya bölünürsünüz.
 • Ahşap duvarlar kadar yoğun olmadığı göz önüne alındığında, kurulum boyunca daha da fazla çivi kullanmanız gerekiyor.
 • Doğru bir şekilde başaramazsanız merkezde sarkmaya karşı hassastır.

Plastik

Plastik süpürgelikler tıpkı vinil duvarlar gibidir. Renklendirilmesi ve şekillendirilmesi basittir. Ancak, ahşap duvarlar kadar basit değildir. Plastiğin kitlesel olarak üretildiği göz önüne alındığında, vinil veya ahşap süpürgeye kıyasla çok daha ucuzdur. Yine de bazı dezavantajları var.

İpucu: Taksiteyi hafifletmek ve ayrıca plastik süpürgeliklerin kırılmasını önlemek için her tırnak deliğini önceden delin.

Artıları:

 • Plastik duvarlar uzun ömürlü olduğu kadar daha ucuzdur.
 • Onlar küf gibi çürümeye eğilimli değildir.

Eksileri:

 • Plastik süpürgelikler o kadar esnek değildir. Onları duvarın konturuna uymaya zorlarsanız uygun şekilde kırılabilirler.
 • Zayıf olduklarından, kaos yaratmadan onları kaldırmak boş vaattir.
 • Kaygan yüzey alanı, fırça izlerini bırakmadan lateks boyayı çok iyi uygulayamaz.
 • Çevre dostu değillerdir.

Parke

Ahşap duvar stilleri en yaygın süpürgeliklerden biridir. Diğer çeşitli duvarlara kıyasla çok daha pahalı olmasına bakılmaksızın, birçok mülk sahibi, evlerinin iç dekorasyonunun lüksünü vurgulayabileceğinden, bunu kullanmayı tercih ediyor.

Ayrıca, ahşap süpürgenin lekelenmesi çok kolaydır ve mevcut kalıp kuyusuna sığar. Bununla birlikte, sert kelime oranları ahşap türlerine bağlı olarak çeşitlidir. Temel olarak, parke süpürgelik meşe ağacından yapılır. Ve olağanüstü bir yüksek kaliteye sahiptir.

İpucu: Ahşap zeminlerinizle aynı renk ve türe sahip ahşap süpürgelik satın almak daha iyi olacaktır.

Artıları:

 • Ahşap süpürgelik asla evinize şık bir görünüm veremez.
 • Kurulum ekonomik yanı sıra kolay. Sadece birkaç cihaza ihtiyacı var ve herkes bunu yapabilir.
 • Lekelenmek gerçekten çok basit.

Eksileri:

 • Sizi bir kol ve bir bacağınızı geride bırakır.
 • Kolayca boyanamaz çünkü boyayı emer.
 • Sıyırıklar tarafından kolayca zarar görebilir.

Popüler Süpürgelik Kalıp Malzemesi

Görünüm ve harcama ile ilgili olduğunda, kalıplama öğesi form kadar eşittir.

Her öğenin avantajları ve dezavantajları vardır, aynı zamanda sizin için en iyisi, evinizi düşünmeye bağlı olacaktır.

1. Orta Yoğunlukta Sunta (MDF)

Ev geliştirme dünyasında oldukça mevcut bir gelişme olan MDF, ahşap liflerinden, malzemeden ve diğer çeşitli ürünlerden oluşur.

Üreticiler hızlı bir şekilde çeşitli formların bir seçimine dönüştürebilir, aynı zamanda anahtarlanmış ve aynı zamanda boya için ayarlanmış olarak gelir. Kesilmesi inanılmaz derecede basittir, çünkü dokusu o odundan çok daha sabittir.

Bir bütçe planına girer ve yine de triminizi boyamaya hazırlanırsanız, MDF harika bir seçenek olabilir. İtibar arıyorsanız veya döşemenizi zemin kaplamanıza veya evinizdeki diğer çeşitli kalıplara uyacak şekilde karartırsanız, ahşaba yapışmanız gerekir.

2. Ahşap Süpürgelik Stilleri

Meşe en çok tercih edilen döşeme tipleridir, ancak konutunuzdaki her türlü ahşaba uygun döşeme bulabilirsiniz. Satın almadan önce sürekli olarak trim’e bir göz atın, çünkü ahşap bükülmeye duyarlı olabilir.

alüminyum süpürgelik koçtaş,
aluminyum supurgelik,
alüminyum süpürgelik birim fiyat,
10 cm alüminyum süpürgelik fiyatı,
alüminyum süpürgelik fiyatları,
arfen süpürgelik,
epoksi süpürgelik,
dolap altı süpürgelik,
alüminyum süpürgelik koçtaş,
aluminyum supurgelik,
alüminyum süpürgelik birim fiyat,
10 cm alüminyum süpürgelik fiyatı,
alüminyum süpürgelik fiyatları,
arfen süpürgelik,
epoksi süpürgelik,
dolap altı süpürgelik,

Mevcut kalıplamaya uyacak şekilde boyayı boyayacaksanız, ahşap en iyi seçimdir. Herhangi bir eve premium bir görünüm kazandırır.

3. Çam Süpürgelik Stilleri

Bir başka harcama planı ürünü olan, trim için olağanüstü bir seçim yapan uygun fiyatlı bir yumuşak ağaçtır. Bir parça yıllık kalıplama elde etmeden önce, tüm öğenin bileşenini anlamsız hale getirebilecek çarpıtma veya çatlaklar için iyice inceleyin.

Çam ucuz bir döşeme oluşturur ve ayrıca boya olacaksanız inanılmaz bir alternatiftir. Daha ana bir görünüm tercih ediyorsanız, lekeli istiyorum döşeme aslında en iyi seçim değildir.

Eviniz İçin Doğru Süpürgeliklerin Seçilmesi

En iyi süpürgelikleri seçmek zor olabilir. Muhtemelen bazılarınız her türlü süpürgelik tasarımının evinizin içine sığacağını varsayar. Aslında, süpürgelik satın almadan önce bazı şeyleri düşünmelisiniz.

Tüm süpürgelik döşemesini veya sadece bazı parçalarını değiştirme olasılığınız olup olmadığını göz önünde bulundurun.

Ne tür bir süpürgelik döşeme ve kalıplama kullanacağınıza karar verin. Malzeme harcama planınızı etkiler ve bu nedenle ürünün başlangıç ​​için karar vermesi gerekir.

Belirli malzemeler belirli alanlar için uygun olmadığından, yeni süpürgenin kesinlikle monte edileceği alanı düşünmek isteyebilirsiniz.

İster çağdaş ister geleneksel olsun, ikamet yerinizin tarzına karar verin.

İpucu: Vinil süpürgelik, ıslak zeminlere dayanabildiği için tuvaletlere çok iyi uyuyor. Ancak
oturma odanıza vinil süpürgelik kurmak iyi bir fikir değildir . MDF süpürgelik veya parke süpürgelik kesinlikle daha iyi olacaktır.

Artıları:

 • Vinil süpürgelik, parke süpürgelikten daha ucuzdur ve çok daha esnektir.
 • Plastik süpürgeliklerin kurulumu çok kolaydır. Bunu değiştirmek bile sadece bir cinch.

Eksileri:

 • Vinil süpürgelik kalıp getirme eğilimindedir.
 • Boyanamaz.

Süpürgelik Stilleri ve Profilleri

1. Vinil Süpürgelik Stilleri

Vinil kaplı MDF, çok daha fazla tercih edilen süpürgelik ürünlerinden sadece biridir. Sadece diğer süpürgelikler gibi hafifletilebilir, azaltılabilir ve kurulabilir.

Ayrıca vinil kaplı süpürgelik, genellikle evlerde veya çözümlerde kullanılan tüm profillere gelir.

2. Düz Süpürgelik Stilleri

Gereksinim MDF süpürgelik gerçekten temel olabilir. Tercih edilen hesap modellerinin her birine basit MDF süpürgelik oluşturulur ve ayrıca boyanabilir veya boyanabilir.

Boya genel olarak basit bir MDF süpürgelik üzerinde kullanılır ve rengin vurgulanması için herhangi bir tane deseni olmadığı göz önünde bulundurulur.

3. Büyük Trim Profilleri

Duvarlar çok çeşitli hesaplarda veya şekillerde mevcuttur ve sayısız yapımcı birçok seçenek sunar.

Bölgesel ev mağazanızda, geniş bir trim hesabı yelpazesi keşfedeceksiniz, ancak seçimlere bağlı kalmak ev sahibi ve ev müteahhitleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

4. Geri Profilli Süpürgelik

MDF süpürgelik kalıplamanın gerçekte adapte ettiği önemli bir teknik, arka profilli veya arkadan kesilmiş süpürgeliktir.

Sırt kesimi, tamamlanmış süpürgeyi kazıklı bir etki kullanarak diğer çeşitli kalıpların ortasına sığar.

5. Süpürgelik Profilleri

Süpürgelik profilleri çeşitlidir, ancak aslında uzun yıllardır kullanılan bir dizi güvenilir tasarımla kalmaktadır. Süpürgelik, kapılar ve pencere döşeme için evinizin her yerinde kullanılır.

Darbeden oluşması için, bu duvarlar özel bir görünüm için birbirleriyle de istiflenebilir.

6. Düz Süpürgelik Kalıplama

Döşemenin arka kısmı, bükülmeye izin verecek ve düzenlemeye yardımcı olacak şekilde olukludur. Bu trim tarzının örneklerinin çoğu yaklaşık 5/8 inç kalınlığındadır; Bununla birlikte, kalınlık uygulamanıza bağlı olarak değişebilir.

Süpürgeye daha karmaşık bir görünüm sağlamak için bu basit döşemeyi olduğu gibi veya çok daha dekoratif bir kalıplama veya çeyrek turdan oluşan bir katmandan kullanın.

Bu tür süslemeler ayrıca yuvarlak veya basamaklı taban kalıplamaya da değerlenir ve ayrıca öğeye bağlı olarak önemli ölçüde farklılık gösterir.

Seviye bazlı kalıplama, diğer çeşitli seçeneklere kıyasla gerçekten çok daha çok yönlüdür. Taç kalıplama veya fantezi pencere ve kapı örnekleri olan veya olmayan hemen hemen tüm ev tarzlarında kullanabilirsiniz.

Buna ek olarak başka bir kaplama katmanlarsanız, Victoria gibi bina tasarımları ile iyi çalışmasını sağlayabilir ve ayrıca modern konutların konutlarından Artisan’dan her şeyde kendi başına mükemmel çalışır.

7. Üç Inç Yuvarlak veya Kademeli Süpürgelik

Küresel veya uçlu döşeme büyük olasılıkla keşfedeceğiniz en yaygın süpürgelik türlerinden biridir. Döşemenin üstü gerçekten çok dikkatli bir şekilde yuvarlak bir şekle veya dikkatlice basamaklı bir forma sahiptir ve duvar yüzeyine doğru incelmesine izin verir.

Gider, döşeme ve dükkanın ürününe bağlı olarak kesinlikle değişecektir; Bununla birlikte, bu keşfedeceğiniz en az maliyetli seçeneklerden biridir. Meşe bu hesap için her ayağı 1.60 $ ile ilgili yatırım yapmaya hazır olun.

Bu döşeme stili çok daha modern bir ev için en iyisidir. Döşemenin doğrudan tarihe düşmesini istiyorsanız, basitlik mükemmel bir seçimdir.

8. Heykel Taller Süpürgelik Kalıplama

Daha uzun süpürgelik kalıplama, en önemli estetik beyanı sağlayan başka bir alternatiftir.

Tipik olarak, süslemenin ön kenarı, estetik bir faiz oranı sağlamak ve aynı zamanda doğrudan duvara doğru incelmesine yardımcı olmak için taraklı veya uçlu detaylarla şekillendirilir.

Bu, tipik olarak, elde edebileceğiniz en pahalı döşeme kalıplama türüdür ve harcama, yüksekliğe, şekle ve öğeye bağlı olarak değişir.

Genellikle, uzun trim, geniş kapsama alanı olan konutlar için mükemmel bir seçimdir. Bu tarz bir tarz bir stil olumlaması yapar; eviniz daha basit olana girerse, zarif taç kalıpları ve diğer döşeme parçalarıyla entegre etmekten kesinlikle kaçınmalısınız.

9. Heykel Orta Yükseklik Süpürgelik Trim

Daha da fazla bir stil zımbası paketlemek istiyorsanız, tonda bir orta yükseklikte taban kalıbı seçmek harika bir yoldur. Bu tür bir döşeme tipik olarak yaklaşık 4 ila 5 ve aynı zamanda yarım inç yüksekliğinde ve genellikle yaklaşık 5/8 inç kalınlığındadır.

Döşemenin önde gelen bileşeni, normalde duvara doğru sivrilen tarak veya aktivitelerden oluşan dekoratif olarak oluşturulur.

Şekillendirmedeki ve yükseklikteki büyük değişiklik nedeniyle, bu tür bir düzeltme fiyatta önemli ölçüde değişebilir. Seçtiğiniz ürün kesinlikle bu tarz süslemenin ayak başına masrafında önemli bir fark yaratacaktır.

Bu tür bir döşeme, herhangi bir alanın kişiliğinden oluşan müthiş bir tekniktir. Her türlü taç kalıplama ile iyi bir şekilde kurulur, ancak yine de duvar yüzeyine veya zemin kaplamasına zıt bir renk tonu boyadığında veya rengini değiştirdiğinde fokal trim olarak iyidir.

Bir cevap yazın