Spor ayakkabılarınızı nasıl yıkayıp kurutabilirsiniz?

Kabul edelim: koşmak tüm öfke ve burada kalıcı. Ve dışarıda spor yapmak gibisi yoktur! İster stajyer ister uzman olsun koşmaya koyulan herkes, doğru spor ayakkabısını seçmenin önemli olduğunu bilir.

Spor yapmak zaten bir alışkanlık haline geldiğinde, genellikle bir soru ortaya çıkar: Bir spor ayakkabı nasıl yıkanır? Bu yazıda spor ayakkabıların nasıl yıkanacağını açıklayacağız. çamaşır makinesi, ayakkabı bağcığı nasıl yıkanır ve kuru ayakkabılar nasıl kurulur. Bizimle gelebilir misin

Spor ayakkabı çamaşır makinesinde nasıl yıkanır

Birçok insan, spor ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkanmasının gerekli olmadığına inanıyor. Sık yapılmamaları gerekse de ideal olan, çok fazla kir biriktiği zamanlarda veya yılda en az 1 veya 2 kez yıkamaktır. Neden? Kolay: Her spor seansından sonra ayaklarınızdaki ter birikir ve zamanla atılmazsa, kötü bir kokuya neden olabilir. Ek olarak, kir kumaşın kalitesine de zarar verebilir ve bu da zarar görebilir.

Ayakkabıları çamaşır makinenize koymadan önce, kanalizasyona gitmelerini önlemek için bağcıkları çıkarmanız gerekir. Ayrıca şablonların çıkarılması ve böylece deforme olmalarının veya kırılmasının önlenmesi gerekir. İdeal olarak, kullanmalısınız ayakkabı yıkama çantası, ayakkabıya zarar vermemek için.

İdeal olan, spor ayakkabılarını tek başına yıkamaktır, ancak çok kirli değilse diğer kıyafetlerle birlikte de yıkanabilir. Elbette, bu durumda tamburu çok fazla yüklememenizi tavsiye ederiz, aksi takdirde temizlik tam olarak etkili olmayacaktır. Ek olarak, bulduğunuz tüm görünür kir izlerini de temizlemelisiniz: çamur, tabana yapışmış sakız, çim parçaları vb. Bu şekilde temizlik çok daha etkili olacaktır. Ve çamaşır makinesi filtresinde makinede sorunlara neden olabilecek kalıntıların kalmasını engeller …

Çamaşır makinenizde ayakkabı yıkamak için en iyi program, düşük devirlerle ayakkabının deforme olmasını engelleyen yün programıdır. Her durumda, kullandığınız program kısa olmalı, soğuk su ve ayakkabıların çamaşır makinesinin tamburuna birçok kez çarpmasını önlemek için gereken minimum süre kadar sıkılmalıdır.

Ayakkabı bağcığı nasıl yıkanır

Ayakkabı bağlarını çıkardıktan sonra, mümkün olduğunca fazla kiri çıkarmak için fırçalamalısınız. Bu şekilde kumaşa gömülü olabilecek toz parçacıklarını ortadan kaldırabileceksiniz. Bunun için bir giysi fırçası veya hatta bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

Ayakkabı bağcıklarını çamaşır makinesinde yıkamak için ağa yerleştirip deterjan katarak sıcak su programında yıkamalısınız. Ayrıca ılık su ve deterjan kullanarak elde yıkayabilir, birkaç saat ıslatıp ara sıra karıştırabilirsiniz.

Ayakkabılar kurutulabilir mi?

Spor ayakkabılarını yıkamaya karar verenlerin sıkça sorduğu bir diğer soru da ayakkabıların ayakkabılarda kurutulup kurulamayacağıdır. kurutma makinesi. Cevap, şüphesiz, evet. İdeal olan, onları açık havada ve doğrudan güneş ışığı olmadan kurutmak olsa da, kurutmak için acele ediyorsanız, spor ayakkabıları kurutucuya koyabilirsiniz.

Tabii bunun için onları korumak gerekiyor. Bizim kullanarak yapabilirsiniz narin giysiler için sepetveya kurutma işlemi sırasında çarpma ve hasarı önlemek için file torba. Daha sonra, hassas giysiler için düşük sıcaklıkta yumuşak bir döngü seçmelisiniz. Veya kurutucunun içerdiği özel “Sepet kurutma” programı. Bu programı ve aksesuarları içeren ve içermeyen ancak aksesuar olarak satın alınabilen ve “Sıcak zamanlamalı” gibi hassas bir kurutma programıyla birleştirilebilen modeller vardır.

Yazar hakkında

'src =