Soğuk su içmenin veya havanın faydalarını biliyor musunuz?

Vücudumuz yetişkinlikte yaklaşık% 65 oranında sudan oluşur. Çocuklar söz konusu olduğunda, özellikle doğumda ve ilk yaşlarda% 75’tir. Bu seviyeleri korumak için, günde 2-3 litre su içmek çok önemlidir. Su ve Sağlık Araştırma Enstitüsüne göre 19-70 yaş arası kadınlar için günlük su alımı günlük 2,2 litre su, erkekler için ise tavsiye günde 3 litre olmalıdır. .

Bunu başarmak için, vücudumuzun emdiği meyve ve su bakımından zengin diğer yiyecekleri yemenin yanı sıra, sadece su içmek de gereklidir. Bu içtiğimiz su daha soğuk mu, ılık mı yoksa sıcak mı? Cevap çok basit, duruma bağlı olacaktır. Öğrenmek için okumaya devam edin.

Soğuk su içmek ne zaman daha iyidir?

Spor yaptıktan sonra uzmanlar soğuk su içmeyi tavsiye ediyor bize yardım ettiği için vücut ısımızı düzenlemekegzersiz nedeniyle normalden daha yüksek.

Buna karşılık kanın yüksek hızından yararlanarak daha hızlı su alacağız. Spor salonuna gidersen, yanında bir şişe al soğuk su ve her zaman birkaç tane var buzdolabında Egzersiz yaptıktan sonra eve geldiğinizde nemlendirmeye devam etmek. Kaybolursanız ve soğuk suyunuz yoksa ancak buzdolabınızda su ve buz dağıtıcı, endişelenme. Bardağı koyun, doldurun ve susuzluğunuz geçene kadar birkaç bardak için.

Spor salonundan sonra soğuk su içme tavsiyesi

Sıcak veya havadaki suyun faydaları nelerdir?

Ilık su doygunluğa ek olarak vücudun iç sıcaklığında bir değişikliğe neden olmazken, sindirimi destekleyen böbreklerin işleyişini artırır.

Öte yandan çorba içerken de su içtiğimizi unutamayız. Böylece, soğuk algınlığımız olduğunda, sıcak içecekler burun mukozasının hızını artırmamıza yardımcı olur, atılmasını kolaylaştırır ve durumumuzu iyileştirir.

Daha ileri, sıcak su metabolizmamızı hızlandırır ve vücudumuzdan toksinleri ve diğer maddeleri temizleme sürecinde bize yardımcı olur.

Zamanın suyu, soğuk ya da sıcak, yapmamız gereken şey günde önerilen litre su tüketin sağlığımız üzerinde olumlu etkileri olacağı için. Refahımızı artıracak ve daha iyi hissedeceğiz.

Yazar hakkında

'src =