Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Seyahat odalarının içeriği ve onlara en önemli tavsiyeler

Seyahat odaları ve çeşitli biçimleri Seyahat odaları, alan ne kadar dar olursa olsun, seçenek ve fikirlerin çeşitliliği sorun değil, evdeki vazgeçilemeyen en önemli mobilya parçalarından biridir. Bu, kalelerde ve büyük kır evlerinde yaşayan üst sınıf insanların büyük salonlarda yemek yedikleri ve çok işlevli odaların evin sakinlerinin çoğunu barındırabildiği Orta Çağ’a kadar uzandığı için geliştirildi. Sadece […]

31 Aralık 2020 - 7:29 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi. A+A-

Seyahat odalarının içeriği ve onlara en önemli tavsiyeler

Seyahat odaları ve çeşitli biçimleri

Seyahat odaları, alan ne kadar dar olursa olsun, seçenek ve fikirlerin çeşitliliği sorun değil, evdeki vazgeçilemeyen en önemli mobilya parçalarından biridir. Bu, kalelerde ve büyük kır evlerinde yaşayan üst sınıf insanların büyük salonlarda yemek yedikleri ve çok işlevli odaların evin sakinlerinin çoğunu barındırabildiği Orta Çağ’a kadar uzandığı için geliştirildi.

Sadece bu değil, aynı zamanda modern evlerimize de yayıldı, çünkü seyahat odaları yemek, ziyafet ve çeşitli aile yemekleri için ayrılmış, aile toplantıları, misafir ağırlama ve ziyaretler için bir yer.

Bu nedenle mobilya, masa, sandalye ve kabinin ana parçalarını seçerken zarafet dokunuşlarıyla öne çıkmaları gerektiğinden dikkatli olmamız gerekiyor.

Ve önce gezinin odalarının içeriğini bilmeliyiz

Tablo

Masa, herhangi bir yolculuğun ana parçasıdır ve bunun üzerine diğer tüm bileşenler ve lüksler inşa edilir, bu nedenle gezinin şekli, ister dairesel ister dikdörtgen, ister biçimsel veya aile olsun, şeklin başarılı olması için bazı yardımcı faktörlere ihtiyaç duyar, örneğin, dairesel bir masa, sandalyeler için özel bir şekle ihtiyaç duyar. Dikdörtgen masa ve benzeri ile eşleşir.

Sandalyeler

Her gezinin kimliğini, tasarım desenini, renklerini, içindeki yazıları ve döşenme ve döşemeyi ifade eden kendi sandalyeleri vardır.Bundan yapılan malzemeler bile aynı gezi için tasarlanan setin geri kalanıyla aynı olmalıdır.

Büfe

Seyahat odalarında, özellikle küçük bir alanı olanlarda, odanın geniş alanını hissederek ışığı odanın her tarafına yansıtmak için pencerenin karşısına bir ayna veya ışığı koyabileceğiniz güzel bir numara.

Niş

Yolculuğun tasarımındaki Mısır ikonu ve gezi kitindeki en gösterişli parçadır ve içeride ne olduğunu göstermek için cam kapılarla kaplıdır ve genellikle ayırt edici bir sergileme biçimine sahiptir ve herhangi bir durumda kullanılamayacak en iyi tabak, bardak ve antika koleksiyonlarını sergilemek için göz kamaştırıcı ışıklara sahip olabilir. Ancak Mısır kültüründe favori olmaya devam ediyor

Seyahat, seçilen masanın şekline ve bu şekillere göre belirlenen farklı formlara sahiptir.

Yuvarlak masa

Masa genellikle küçük boyuttadır ve etrafı da küçük sandalyelerdir ve yemek odasının diğer tüm parçaları küçüktür ve genellikle dar olan veya sürekli resmi misafir kabul etmeyi sevmeyen evler için mükemmel bir seçimdir, yuvarlak masa daha tanıdık ve protokoldeki resmi resepsiyondan uzaktır. .

Dikdörtgen masa

Daha resmidir ve evdeki mevcut alana göre boyutları değişebilir ve görevliye göre sandalyelerin farklı derecelerde koordine edildiği birden fazla yolu vardır.

Kare masa

Yemek odasında görebileceğiniz en modern tasarımlardan biri, böylece bileşenlerinin her parçası dengeli ve masanın modernist tarzıyla uyumlu olacak, böylece sandalyeleri desen eksikliği veya cesur renklerin kullanımı gibi daha modern bir şekilde bulabilirsiniz.

Ancak oda seçerken izlemeniz gereken ipuçları var, örneğin

1- Yemek odası salona açık ise tarzının ve mobilyalarında kullanılan malzemelerin doğal bir uzantısı gibi görünmelidir. Bej, kahverengi ve gri tonlar gibi nötrler bu alandaki en iyisidir.

2- Mevcut mekana uygun mobilyalar, bulunması gereken boşluklar dikkate alınarak, hareketi sağlayan ve oturanı rahatsız etmeyecek şekilde seçilmelidir. Bu bağlamda, her bir sandalyenin yanları olduğunda arasındaki mesafenin 15 cm olarak ayarlanması şartıyla, her bir sandalyenin arkasına en az 70 santimetre, kenarsız ise sandalyeler arasında 60 santimetre talep etmelisiniz.

3- Kolsuz sandalye veya mama sandalyesi kullanarak, özellikle diğer odalara açık ise bu odaya eğlenceli bir hava katabilirsiniz.

4- Sandalyelerin rahat olmasına dikkat edin, kumaş koltuklar içeriyorsa genel mobilya ve dekora uygun olanları tercih etmelisiniz.

5 – Genç ve yaşlılar için tehlike oluşturduğundan keskin köşeli yemek masaları ile cam cepheli masalar sıkıca takılmamış masalardan kaçının.

6- Doğal ahşaptan yapılmış ve “vinil” ahşap kaplama ile kaplanmış yemek masaları çok hassastır, bu nedenle doğrudan güneş ışığına maruz kalan bir yere yerleştirmekten kaçının ve üzerine sıvı dökülürse zarar görmemesi için yüzeylerini hızlıca temizlemelisiniz.

7- Oturarak yemek yerken gerekli konforu sağlamak için masa yüksekliği oturanlara uyacak şekilde ortalama 80 santimetre olmalıdır.

8- Modern yemek odanıza güzellik katmak için kırmızı, turuncu ve sarı gibi sıcak renkler kullanın ve bu renklerin iştah açmaya yardımcı olduğuna dikkat edin. Kremsi sarı ile altın, topraksı turuncu, pembe ile parlak kırmızı gibi rengi ve gölgesini kullanın, çünkü bu renkler masada uzun süre oturmayı teşvik eder.

9- Mümkün olduğunca iyi durumda tutmak için odanın mobilyalarının temizliği ve bakımı konusunda tam olarak bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

10- Modern yemek odalarında, daha klasik stile uyduğu için brokar ipek yatak örtüleri ve aksesuar olarak işlemeli “organza” kullanmaktan uzak durun, ancak rengarenk mumlar, çiçek aranjmanları ve meyve tabakları getirebilirsiniz.

11- Daha fazla boyut yaratmak ve ona canlılık hissi vermek için yemek odasına aynalar ve camlar ekleyin.

12- Keskin “aksesuarları” doğrudan yemek masasının yüzeyine koymayınız, aksi takdirde temizliği için hareket ettirirken çizilme veya çatlamaya neden olabilir.

13- Yemek masasının üzerinde doğrudan aydınlatmadan kaçınmak istiyorsanız, seyahat aletleri için cam dolapların içine veya seyahat odalarının köşelerinden birinde büyük bir bitki havzasının arkasına gizlenmiş olanlar gibi hafif dokunuşlar ekleyin.

14- Yemek masanıza ferahlatıcı bir buket çiçek koymanız güzel, böylece mis kokulu bir koku ve güzel, ferahlatıcı bir görünüm elde edersiniz.

Seyahat odalarındaki açık renkler Seyahat odaları Seyahat odaları ve içerikleri 06 750x430

Odanın odalarında açık renkler

Yuvarlak Masa Oda Oda Oda Oda ve İçeriği 59b182a62e2aa 750x430

Yuvarlak masa

Seyahat odaları, seyahat odaları ve içerikleri için koltukların renklerinde çeşitlilik 2015 05 21 15 57 02 2008 2 Glassbox Hauteur amb pdf ht 750x430

Yemek odası sandalyelerinin renklerinde çeşitlilik

Seyahat odalarının klasik klasik dekorasyonu Seyahat odaları Seyahat odaları ve içerikleri AD132 744R 840 841 750x430

Yemek odaları için klasik klasik dekor

Seyahat odalarının renkleri dekor, seyahat odaları, amanda odaları ve içerikleri ile uyumludur.

Seyahat odalarının renkleri dekorla uyumludur

Modern Seyahat Odaları Seyahat Odaları Seyahat Odaları ve İçerikleri Beyaz mermer lale yemek masası ve beyaz lale koltukları ile güzel yemek odası tasarım fikirleri ayrıca strafor fincan küre sarkıt da çizgili renkli halı 750x430

Modern seyahat odaları

Dikdörtgen yemek odası yemek odası yemek odası yemek odası ve içindekiler siyah ahşap yemek odası takımı masa ve şaşırtıcı masa siyah yemek masası seti 750x430

Yemek odaları için dikdörtgen masa

Seyahat odalarının içindekiler Yemek odaları ve içindekiler klasik yemek masası 750x430

Seyahat odalarının içeriği

Genel dekor seyahat odaları, seyahat odaları, seyahat odaları ve içerikleri ile uyumludur, Elegant Modern Yemek Masaları 88, İç Dekor Ev ve Modern Yemek Masaları ile 750x430

Genel dekorasyon seyahat odalarıyla uyumludur

Seyahat odalarında, seyahat odalarında, seyahat odalarında ve içeriklerinde cesur renkler, HEDEF renkli 750x430

Seyahat odalarında cesur renkler

Kabin ahşabı Kabin odası Kabin odası ve içeriği Hilal Konsol 1 750x430

Ahşap gezi odaları

Seyahat odaları, seyahat odaları, odalar ve içerikleri ovalnyj stol na kuhne1 750x430

Tatil odası dekorasyonu

Dikdörtgen seyahat odaları Seyahat odaları Seyahat odaları ve içerikleri pic 1398763353139369397138812163916sze1000 750x430

Dikdörtgen odalar

Tatil odası dekorasyonu Seyahat odaları Seyahat odaları ve içerikleri resimgoster 2751717406 750x430

Tatil odası dekorasyonu

Seyahat odası büyüklüğü odanın büyüklüğü ile orantılıdır Seyahat odası ve içeriği 430 x 750 767

Oda alanla koordineli

Mobikan, dekorasyon dünyasında her zaman en iyi rehber olmanızı diler ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mobilya Dekorasyon Fikirleri Mobilya Dekorasyon Fikirleri

Antika mobilyaların cazibesini gösterin ve bir tarz elde edin Herhangi bir dekor parçasına zamanın patinasını veren bu büyülü hale ile ...

Sürgülü plastik banyo perdeleri Sürgülü plastik banyo perdeleri

Diğer odalar gibi banyo da uygun şekilde tasarlanmalıdır. Rahat ve doğal olarak temiz bir ortamda duş almanın çok daha keyifli olduğunu...

Dairenin iç kısmındaki beyaz perdeler Dairenin iç kısmındaki beyaz perdeler

Aydınlık odalar ve hatta büyük pencere açıklıkları bulunanlar için sadece beyaz perdeler kullanmanız gerekir. Odaya daha fazla ışığın g...

fotoğraflar, görünümler, iç mekandaki örnekler fotoğraflar, görünümler, iç mekandaki ör...

Pek çok insan, kroşe kancası, lambrequin ve diğer şeylerle asılan perdeler için olağan seçeneklerden bıktı. Kural olarak, oturma odalar...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ