Şeker çamaşır makinesi patlamaz – nedenleri ve ne yapacağı

Tatlı yıkayıcı ovalamıyorBirkaç yıldır çalışan bir çamaşır makinesi her an zarar görebilir. Bu arızanın belirtileri çok farklıdır, örneğin Candy çamaşır makinesi yıkandıktan sonra çamaşırları yıkamaz. Bu durumda sen ne yapardın? İlk olarak paniğe kapılmayın ve ikinci olarak, bu hataya neyin sebep olabileceğini kontrol edin. Bu makale size bu konuda yardımcı olacaktır.

Başarısızlık veya hata?

Makinede dönme eksikliği sorunu ile karşı karşıya kalan tüm kullanıcı hataları öncelikle ortadan kaldırılmalıdır. Bunu söylemek için, cihazın gerçekten bozuk olduğundan emin olun. Gerçek şu ki, sağlanmayan veya düşük hızlarda dönen bir mod seçilirse çamaşırlar hala ıslak olacaktır. Sonunda, araba gerçekten iyi basmayı bırakmış gibi geliyor.

Makine ovulmamış

Ek olarak, bazı kullanıcılar dönüşü kapatır ve ardından açmayı unutur. Çamaşır makinesini yıkamamanın diğer bir yaygın nedeni, çamaşırların yanlış dağıtılmasıdır. Bu, çamaşırlar tambur içinde çok küçük olduğunda veya organze perdeler gibi çok hafif, ancak çok hafif olduğunda meydana gelir.

Bu durumda, makinenin asılı olup olmadığını, prensip olarak, sıkma işlevini ayrı ayrı açıp, pamuklu çamaşırları, örneğin havluları namluya yerleştirerek kontrol etmeniz gerekir.

Yetersiz sirkülasyonun nedeni veya yokluğu tahliye filtresinin tıkanması olabilir. Cihazın alt kısmında bulunan bu filtreyi söküp durulamanız yeterlidir. Parçayı gevşetin, delikten akan suya hazır olun ve böylece iyi bir büyük bez hazırlayın ve düz kabı değiştirin.

Tipik arızalar

Herhangi bir koşulda yıkayıcı, ayrı sıkma işlevi tetiklenene kadar dönmezse, cihazın bir kısmının kırılması mümkündür. Çoğu zaman, Candy çamaşır makineleri başarısız olur:

  • Drenaj pompası
  • Kontrol ünitesi (daha doğrusu, ünite kontrol ünitesi);
  • taşosensör.

Bu parçalardan herhangi birinin arızalanması, makinenin çalışmasını engeller, sıkma yapılmaz. Hasarları onarmak ve onarmak için, zaman ve alet stoklamanız gerekir. Her şeyden önce, multimetreye ek olarak pense ve tornavidalara ihtiyacınız olacak.

keşif

Sorun giderme en iyi şekilde bir pompayla başlamaktır. Alttan çıkarılır ve ticari Candy arabalarına takılır. Bunu yapmak için ekipmanı yan tarafına koyun. Ayrıca kelepçeleri tutan tüm teller ve borular pompadan ayrılır.

Bilginize! Memeler pompadan ayrıldıktan sonra sert olmayan bir fırça ile aynı anda yıkanabilir. Böylece onu sadece kir ve mukustan temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda hoş olmayan bir kokuya da sahip olacaksınız.

Çıkarılan pompadan önce kapağı çıkarın ve pervanenin performansını kontrol edin. Saç ve döküntü yoksa, iyi dolaşıyor, ardından pompanın elektrik kısmını kontrol etmeye devam ediyorlar. Bir multimetre alın, segmentin direncini kontrol edin. Biterse, o zaman tek bir seçenek vardır – eski pompa yerine yeni bir pompa satın almak ve kurmak.

Şeker Pompasının Değiştirilmesi

Pompadan sonra takometreyi kontrol edin. Bir motora kurulur, bu nedenle doğrulama prosedürü haklı çıkar. Bunu yapmak için, sadece arkadaki kasa servis kapağını açın veya tüm arka kapağı çıkarın. Tankın altında, takometrenin bulunduğu motoru göreceksiniz. Çıkarılmadan önce tahrik kayışı önce kasnaktan ve motordan çıkarılmalı, ardından motor gevşetilmeli ve makineden çıkarılmalıdır.

Şimdi kabloları sensörden ayırın ve normalde 60 ohm olması gereken direnci ölçün. Sensörü tutan cıvataya dikkat edin. Sönmemelidir, aksi takdirde hız sensörü “buggy” olacaktır. Bu parçanın değiştirilmesi hakkında makalede yazılmıştır. Çamaşır makinesinde takometre.

Önemli! Motor sensörü, çamaşır makinesine çamaşır yüklendiğini algılar. Bu nedenle, “ev asistanınızı” asla aşırı yüklemeyin, iç çamaşırlar daha kötüye gerilir ve parçaların aşınması artar.

Takometre değişimi

Candy çamaşır makinesinin belki de en sorunlu kısmı konsol. Bu, çamaşır makinesinin elektronik kısmıdır, özellikle de karşılaşmazsanız ve tamamen normal bir insansanız, doğrulanması kolay değildir. Durum buysa, o zaman ustayla hemen iletişime geçmek ve bu işi ona emanet etmek daha iyidir, aksi takdirde büyük bir masrafa dönüşen sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Candy Kontrol Paneli

Hatta elektronik konusunda bilgiliyseniz ve baskılı devre kartlarıyla uğraşmanız gerekiyorsa, sırayla göreceğiniz tüm denetleyiciler için çok bölümlü bir denetleyicinin yardımıyla dikkatli bir şekilde çalışmaya bakın. Bunlardan biri rotasyondan sorumludur. Elbette önceden ünite şemasını indirebilir ve hangi parçanın neyin sorumlu olduğunu görebilirsiniz, ancak ‘prick yöntemi’ ile arızaları kontrol etmek çok daha kolaydır. Doğru, bu yalnızca denetleyici gerçekten arızalıysa işe yarar, yolda veya diğer yarı iletken bileşenlerde bir sorun varsa, o zaman devreye kesin olarak ihtiyaç duyulacaktır.

Özetlemek gerekirse, eğer çamaşır makinesi çalıştı ve çalıştıysa, o zaman “bam” – basmayı bırakmaya karar verirsiniz, o zaman hemen sorunun nedenini aramanız gerekir. Zaman içinde bulunmayan bir hatanın ek sorunlara yol açtığını unutmamak önemlidir. Arızalı çamaşır makinesi ne kadar uzun süre çalışırsa, onarım daha sonra o kadar pahalı olacaktır.