Sebepler – LG çamaşır makinesinin kendisi döner

LG çamaşır makinesinin kendisi çıkıyorAlGi çamaşır makinelerinin sahipleri, olağandışı bir cihaz arızası, yani otomatik cihaz değiştirme yaşayabilir. Güç kablosu şebekeye bağlıysa, makine periyodik olarak bir karşılama melodisi söylemeye başlayacak ve kontrol panelini vurgulayacaktır. Ayrıca cihaz bekleme moduna geçer ve beş dakika sonra kapanır.

Bazı kullanıcılar, ekipmanın çalışmasında böyle bir “tuhaflıktan” korkmazlar. Ekipmanı kullanımdan sonra devre dışı bırakmayı tercih ederler ve arızanın özünü anlamazlar. Bununla birlikte, LG çamaşır makinesinin neden kendisinin açıldığını anlamaya değer ve bunun ana nedeni budur.

Firmware’e dokunmalı mıyım?

Bu konuyla ilgili çeşitli forumları incelemeye başlarsanız, çamaşır makinesinin otomatik olarak başlatılmasının “bozuk” aygıt yazılımı tarafından tetiklendiğini iddia eden “ev ustaları” göreceksiniz. İnternet uzmanları, ana konsolun yetkin bir flaşı ile sorunun kendi kendine çözüleceğinden emin.

Kontrol panelini değiştirmeye değer miBu görüş yanlış. Çamaşır makinesi programının tam bakım imkanı olsa bile kendi başına periyodik olarak çalışabilir. Bunu doğrulamak için bir dizi deney yaptım.

İşlemcileri test edin Benzer bir sorunu olan iki LG yıkayıcıyı onarın ve sistemin yanıp sönmesinin çalışmadığından emin olun. Ancak uzmanlar çamaşır makinesinin ana kontrol ünitesini değiştirdiğinde arıza giderildi. Ancak arızayla yalnızca yeni, pahalı bir modül kurarak başa çıkmak mümkün mü? Durumdan çıkmanın başka yolları var mı?

Suçlama düğmesi

Aslında her iki durumda da arızanın nedeni, cihazın ağ düğmesiydi. Açma / kapama anahtarından kontrol ünitesine giden kontaklar bazen yanlış çalışıyor. Deneyin bir parçası olarak, düğme önce incelendi, ancak uzmanlar herhangi bir kusur fark etmedi. Belki her şey fabrika evliliğidir?

Evlilik konusuna üretici tarafından izin verildiği durumlarda, otomatik makineler için çok çeşitli düşük kaliteli bileşenlerden bahsetmek mantıklıdır. Bu durumda, marka genellikle tüm kusurlu pulları dolaşımdan çeker ve masrafları kendisine ait olmak üzere tamir eder. Ancak medya bu büyük önlemlerden kesinlikle haberdar olacak ve hiçbir bilgi olmadığı için ustalarımız çöküşün temel nedenini kendileri keşfetmeye karar verdiler.

İnceleme sonuçlarına göre, uzmanlar bir karara vardı: Ağ anahtarının kontakları, giren nem nedeniyle temel çalışma kapasitelerini yitirdikleri için çamaşır makinesi kendi kendine açılıyor. Üniteyi açıp kapatmaktan sorumlu teller, yoğunlaşmaya karşı çok hassastır ve bileşik tarafından yeterince izole edilmezse, besleme kontaklarının hasar görmesi beklenebilir.

Bu nedenle, ağ düğmesini değiştirirseniz veya bir alkol solüsyonu kullanırsanız, yıkayıcı otomatik başlatması ile ilgilenilebilir. Açıklanan prosedürler geçicidir ve arızanın meydana gelmeyeceğini garanti etmez. Sorunun sonsuza dek unutulması için, anahtarın ve konektörün su geçirmez hale getirilmesi sorununu bir bileşik ile çözmelisiniz.