Satın alırken çamaşır makinesi nasıl kontrol edilir

Satın alma sırasında çamaşır makinesi muayenesiÇamaşır makinesinin eksiksiz bir incelemesi, cihazın ev aletlerine bağlanmasını, suyun doğrudan kurutulması ve boşaltılması işleminin teşhis edilmesini, tamburun döndürülmesini, kontrol panelinin çalışabilirliğini vb. İçerir. Ancak bu işlem, mağazadaki cihaz ile yapılamaz ve teslimat ayarlandıktan sonra bile ünite basit çalışacak şekilde yapılandırılmayacak, postacı yaklaşık bir saat kabul eyleminde imzanızı beklemeyecektir. Ancak bu, çamaşır makinesinin ön incelemesini yapmaya bile çalışmadan körü körüne imzalamanız gerektiği anlamına gelmez.

Satın alma ve teslimat ile yeni bir yıkayıcı kontrol edin. Ana yöntem görsel teşhis olacaktır. Ekipmanı mağazanın teslimat noktasında veya teslimat sırasında alan alıcı, cihazı her yönden incelemeli, düğmelere, kasaya vb. Dokunmalıdır. Algısal yöntem, servis merkezinin daha sonra garanti olmaksızın iletişime geçebileceği eksiklikleri hemen belirleyecektir.

Görsel inceleme ve şarj cihazları

Cihazın görünümü, cips, ezik, ezik gövdesi üzerindeki varlığı büyük önem taşır. Bu tür kusurlar varsa ve büyük miktarlarda, ekipman satın almamak daha iyidir. Muayeneden sonra ve görünür kusurlar tespit edilmezse, şanzıman cıvatalarını incelemeye devam etmek gerekir.

Kargo vidaları takılmalıdır, bağlantı elemanlarının olmaması durumunda hiçbir durumda malları kabul etmeyin.

Cihazın alıcıya kurulumunu kolaylaştırmak için ücretsiz bir promosyonun parçası olarak vidaların çıkarıldığından emin olan uzmanların açıklamalarını dinlemeyin. Bu düpedüz bir yalan. Şanzıman bağlantı elemanları, yalnızca yıkayıcı hareket ettirildiğinde tanka ve tambura zarar gelmesini önledikleri için yerinde olmalıdır.Taşıyıcı cıvatalarının tam olarak bir noktada takıldığından emin olun

Mevcut olması gereken bağlantı elemanlarının sayısı, herhangi bir çamaşır makinesinin talimatlarında bulunabilir. Kullanım kılavuzunda standart vida sayısı, konumları ve alıcıya teslim edildikten sonra öğelerin nasıl çıkarılacağı listelenir.

Taşıma sırasında cihazın güvenliğini sağlayan cıvatalar tamamen ve eşit şekilde sıkılmalı ancak hiç eğilmemelidir. Bu nedenle, vidanın merkezden saptığını görürseniz, makineye sert bir şekilde vurulmuş ve bunun sonucunda tank yana doğru hareket etmiştir. Tabii ki, büyük olasılıkla, tankın yer değiştirmesi çamaşır makinesinin çalışabilirliğini etkilemeyecek, ancak yeni ekipman satın almak riske değmez. Tank plastik ise, şoktan yüzeyde çatlaklar oluşabilir ve bu da cihaz kullanılırken acil durum sızıntılarına yol açar.

Bu nedenle doğum sırasında şanzıman cıvatalarına dikkat etmek çok önemlidir. Her kilide bakın; Etraflarında herhangi bir iz veya çizik olmamalıdır. Herhangi bir işaret varsa, muhtemelen vidalar çıkarılmıştır. Çamaşır makinesinin böyle bir versiyonunu reddetmek daha iyidir, çünkü araba tamir edilmiş olabilir.

Bacaklara dikkat edin

Bacakların deforme olmadığını kontrol edin.Çamaşır makinesinin herhangi bir modeli, kilitli dört ayakla donatılmıştır. Her birini kontrol edin. Bacaklar, kusursuz ve düz olmalıdır. Kasanın köşesinde, tabanın yakınında, herhangi bir ezik veya talaş olmamalıdır.

Bu tür kusurlar, ekipman yere çarptığında ortaya çıkar ve bu, ekipman yüklendiğinde veya boşaltıldığında olabilir. Deforme olan bacaklar makinenin üniteyi eşit şekilde hizalamasına izin vermeyecektir, bu da yıkama kalitesinin bozulmasına, tamburda dengesizliğe, makineden aşırı gürültüye, karşı ağırlıkların kırılmasına vb. Neden olacaktır..

Dağıtıcıyı kontrol edin

Toz haznesini çekerek kontrol edinToz alıcısı herhangi bir cihazda mevcuttur. Çamaşır deterjanı, saç kremi, parlatıcı ve diğer ürünler bir dağıtıcıya dökülmelidir. Tepsi çıkarılabilir, bu da öğeyi temizleme kolaylığı sağlar.Bazı modellerde, çıkarmak için düğmeye basmanız gerekir ve diğerlerinde – toz kabını kendinize doğru sıkıca çekin.

Merdivenlerde hasar olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, tepsinin çıkarıldığı kapağa baktığınızdan ve kokularını içinize çektiğinizden emin olun. Genellikle içeriden hafif algılanabilen bir plastik koku veya nem duyulmalıdır. Deterjan net bir şekilde koktuğunda, makinenin kullanılması çok muhtemeldir, bu nedenle, elbette, bu durumda satın almayı manuel olarak yapmazsanız, böyle bir satın almayı reddetmek daha iyidir.

Tahliye ve giriş hortumunu inceliyoruz

Giriş hortumunu kontrol edinAyrıca, haberleşmeye bağlantı için hortumları da kontrol etmelisiniz. Depodan harcanan sıvının pompalanması için çamaşır makinesinin arka duvarına takılan ve pompaya bağlanan tahliye borusuna özel dikkat gösterilmesi gerekmektedir. Tahliye hortumu ince bir polimerden yapılmıştır, bu nedenle kolayca zarar görebilir. Drenaj tüpünün oluklu yüzeyindeki tek bir kusuru gözden kaçırmamaya çalışın.

Giriş hortumu üretici tarafından önceden takılı değildir, ancak tamamen ekipmanla donatılmıştır – ya ayrı bir pakette ya da yıkama tamburunda. Hortumu bir kaynağa veya pencereye getirerek ürünü parlak ışıkta kontrol edebilirsiniz. En küçük çatlaklar ve çatlaklar dahil herhangi bir hasarı aramanız gerekir. Çalışma sırasında giriş borusu sabit basınç altında olacaktır, bu nedenle eksik bir kusur hortumun yırtılmasına ve suyun odaya boşaltılmasına neden olabilir.

Ambarına bakalım

Her çamaşır makinesinin önemli bir bileşeni tamburdur. Boşluğunda yüklenen çamaşırlar yıkanır. Namlu yüzeyinde, sıvının içeride dolaşmasını sağlamak için çalışan çok sayıda delik göreceksiniz. Bu boşluklar preslendikten sonra elde edilir. Deliklerin dış sınırları yırtık ve çok keskindir. Bazı durumlarda, basıldığında keskin kenar içeride gizlenmeyebilir, ancak solacak ve yıkanan giysilerle doğrudan temas halinde olacaktır. Bu “bağlantı” nın bir sonucu olarak, hiç şüphesiz işler değersiz hale gelirdi. Teslimatta böyle bir üretim hatası olmadığının bilinmesi önemlidir.

Ayrıca, tankın önündeki ve arkasındaki kaynak bölgesinde metalin “tümsekleri” mevcut olabilir. Bu, temizlenen yıkamanın kalitesini kesinlikle etkileyecektir. Silindir kontrolü çok basittir – naylon çorapları alın ve tüm yüzey boyunca çekin. Hassas kumaş herhangi bir “ucu” yakalar. Hiçbir ipucu yoksa silinen şeylere verilen zararın yapılmayacağı anlamına gelir.

Üniteyi, motoru ve pompayı inceleyin

Kullanılan ekipmanın ve yeni arabaların kısmi testi, cihazları su temini ve kanalizasyon şebekelerine bağlamadan gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, ön teşhisler ticaret katında ve çamaşır makinesinin posta ile teslim edilmesinin ardından mevcut olacaktır.

Çamaşır makinesi kışın alıcının dairesine teslim edilirse, cihazın ağda derhal çalıştırılması yasaktır;

Hafızalı yıkayıcının her modelinin standart bir sıkma programı vardır. Bu seçenek, çamaşır makinesinin ev aletlerine bağlanmasını gerektirmez, sadece güç kablosunun şebekeye bağlanmasını gerektirir. Konum başlatılırsa, tahliye pompası çalışmaya başlayacak ve aynı zamanda silindir belirtilen hızda dönecektir. Döndürmeyi açarak, kullanıcı bundan memnun kalacak

  • Pompa düzgün çalışıyor;
  • Kontrol paneli çalışır;
  • Makine yüksek hızlarda titremiyor ve “zıplamıyor”;
  • Silindir iyi dengelenmiştir.

Mağaza yöneticileri veya teslimat görevlileri bu tür teşhisten hoşlanmayabilir. Ancak, alıcı, mal girişi sürecini imzalamadan veya parayı yazar kasaya aktarmadan önce ekipmanı çalıştırma hakkına sahiptir. Yani, Spin’i başlatmaktan korkmayın.

Motorun ve drenaj pompasının düzgün çalışması için kullanılan ekipmanın kontrol edilmesi zorunlu olmalıdır çünkü genellikle bu durumda para transferinden sonra satıcının alıcıya karşı herhangi bir sorumluluğu yoktur. Yeni ekipman satın alınırsa, bu hasar garanti kapsamına girer. Ancak, ekipmanın bu şekilde “mağazadan” teşhis edilmesi hala gerekli değildir.

Elden satın alırken, satıcıya gitmek ve arabayı hemen incelemek daha iyidir, çünkü çoğu zaman cihaz su kaynağından ve kanalizasyondan ayrılmaz. Bu durumda, çamaşır makinesinin tüm fonksiyonlarını kontrol etmek mümkündür: tanktaki su miktarı, kontrol panelini çalıştırma imkanı, atık sıvının hızlı drenajı, sıkma döngüsü sırasında yüksek devirlerde çalışma, vb.

Bir ev aletleri mağazasından araba satın alırken, cihazın çalışmasını geciktirmeyin. Cihazı en kısa sürede kullanmaya başlamanız tavsiye edilir. Ayrıca, tarif edilen hemen hemen tüm modlarda yıkamayı “durdurmak” için ünitenin mümkün olduğunca test edilmesi önerilir. Bu tür eylemler, fabrika kusurlarını hızlı bir şekilde tespit etmeye ve çamaşır makinesini zamanında servis merkezine aktarmaya yardımcı olacaktır.