Satın alırken bulaşık makinesi nasıl kontrol edilir

Satın alırken bulaşık makinenizi kontrol edinBir bulaşık makinesini ilk kez satın alırken, çoğu, ünitenin durumunu ve teknik özelliklerini nasıl doğru bir şekilde değerlendireceğini anlamıyor. Ev aletleri mağazalarının danışmanlarına tamamen güvenmemelisiniz, çünkü ilk öncelikleri samimi bir seçim arzusundan ziyade ekipman satışıdır. Bir bulaşık makinesi satın alırken nasıl kontrol edilir, tüm gereksinimleri ve istekleri karşılayacağından emin olun ve daha fazla açıklayacağız.

Kontrol etmeye nereden başlamalı?

Prizde ihtiyacınız olan bulaşık makinesini dikkatlice düşünün. Alıcı, numunenin üretici tarafından beyan edilen tüm özellikleri karşıladığından emin olmalıdır. Tüm ana teknik parametreleri bildikten, cihazın işlevselliğini inceledikten, edinmenin pratik uygulamasını değerlendirdikten sonra, gerekli boyut birimini seçmek son derece önemlidir. Kullanıcı, bulaşık makinesinin mutfakta ne kadar yer olduğunu ve makinede ne tür bulaşıkların temizleneceğini bilir.

Daha sonra, makinenin gövdesini ve ayrıca iç çamaşır odasını çizikler, ezikler, yongalar ve diğer mekanik hasarlar için dikkate almalısınız. Herhangi bir kusur yoksa, bulaşık makinesi sepetlerinizi incelemeye devam edin.

Sepetleri kontrol edin

Standart bulaşık makinesi ekipmanı 2 sepet gerektirir. Aşağıdaki bölüm daha fazla kapasiteye sahiptir ve tencere, tabak, tava ve diğer büyük eşyalar için kullanılır. Üst kısım, küçük tabaklar, kupalar, kürekler vb. Gibi küçük tabakların yüklenmesi için tasarlanmıştır ve iki tutucuya takılırlarsa içindeki bardaklar temizlenebilir. Ayrı bulaşık makinesi modelleri, kaşık, çatal ve bıçak yıkamak için kullanılan üçüncü bir küçük kase ile donatılmıştır.

Sepetlerin ve kabın tasarımı, bulaşıklarınızın kalitesini büyük ölçüde etkiler. Alttaki tankın katlanan yuvaları olması harikadır. Böyle bir ekleme, çeşitli boyutlardaki bulaşık sepetinin “ayarlanmasını” mümkün kılacaktır. Düzgün bir şekilde yüklenmiş kaplar, tüm kirleticilerin mükemmel bir şekilde bertaraf edilmesini sağlayacaktır.

Üç kapla donatılmış bulaşık makinelerini tercih etmek daha iyidir.

Ayrı bir çatal bıçak sepeti harika bir ektir. Birçok kullanıcının incelemesine dayanarak, bu teknoloji, özel ayrı bir konteynere yüklendiklerinde bıçakları, kaşıkları ve çatalları daha iyi temizler. Ayrıca, kalan saksıların yüzeyinin keskin bıçaklarla veya çatal uçlarının çizilme olasılığı sıfıra indirilecektir. Üçüncü kapta, örneğin bebek malzemeleri gibi küçük eşyaların yüklenmesi de uygundur.Bulaşık makinesi sepetini kontrol edin

Üst sepeti ayarlama yeteneği öneren modelleri seçmek daha iyidir. Bu nedenle, montaj yüksekliğini değiştirerek, büyük şeyleri yıkamak için alt kabı artırmak mümkün olacaktır.

Bulaşık makinesinin içindeki plastik parça sayısı azaltılmalıdır. Agresif deterjanların etkisi altındaki plastik, özelliklerini hızla kaybeder, incelir, bozulur, bu da kaçınılmaz olarak parçaların arızalanmasına yol açar. Sepet, klips ve metal bağlantı parçalarının yapıldığı modellere dikkat etmek daha iyidir.

Yeni teknolojiyle sepetlerin girip çıkmakta özgür olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun. Tüm kapları, alt kaldırma kilitlerini vb. Dışarı çekin. Hareket serbestse, sepetler engelsiz “hareket eder”. Bulaşık makinesi kapağı sıkıca ve kolayca kapatılmalıdır. İşi sizden çaba gerektiriyorsa, fabrika evliliği vardır.

Tüm sepetlerin yerine oturduğunu kontrol edin. Üst pervane kabın üzerine monte edildiğinden, su besleyen nozüle tamamen bitişik olması zorunludur.Mandalın yapraklarına baktığınızdan emin olun, çıkıntı / içbükeylik veya diğer kusurlar olmamalıdır.

Bir gruba bakıyoruz

Bulaşık makinesi kullanmanın rahatlığı için, ek aksesuarlarla donatılmış yeni bir cihaz seçmek daha iyidir. Cihazla ne kadar çok “şey” ilişkilendirilirse, ünitenin kullanımı o kadar ilginç ve rahat olur. Hangi yararlı eklentilerden bahsediyoruz?

  1. Küçük mutfak eşyaları için tutucu. Genellikle, ek temizlik elemanlarına yapıştırabileceğiniz çeşitli boyut ve şekillerde kancalarla temsil edilirler;
  2. Bardak yıkamak için raf. 4 uzun bardağa özel tasarım asılabilir. Ekleme, yıkama sırasında kırılgan bulaşıkların güvenliği konusunda endişelenmenize izin vermez;
  3. Biberonlar için bir yuva. Genç ebeveynler için çok gerekli bir şey, yüksek kaliteli temizlik için bebek aksesuarlarını kovana güvenli bir şekilde asmanıza izin veriyor;
  4. Fırın tepsilerini yıkamak için başlık. Standart bir püskürtücüye bağlı özel bir nozuldur. Bulaşık dağını olabildiğince temiz yıkamasına yardımcı olmak kolaydır.Bulaşık makinesi ekipmanları

Bulaşık makinenizin modeline bağlı olarak, bir ya da iki ekstra setle yetersiz düzeyde çalışabilir. Minimal setli bulaşık makinesini seviyorsanız endişelenmeyin, ihtiyacınız olan tutacakları çiftlikte kendiniz satın alabilirsiniz.

Hareketli elemanları inceliyoruz

Bulaşık makinesinin durumunun kontrol edilmesi, pervanelerin veya yıkama solüsyonunun kabine girdiği öğelerin kontrol edilmesini içerir. Tam boy bulaşık makinelerinde, çarklar hem üst sepetin altında hem de altında mevcuttur. Kompakt modeller yalnızca alt sprinkler ile donatılmıştır.

Çalışma sırasında iticiler döner. Elemanlardaki delikler bir açıyla yapılır ve sprinklerden yüksek hızda su akışı onu tahrik eder. Pervanede bir arıza olduğunda, yüksek basınç altında kırılma riski çok yüksektir. Bu nedenle, elemanda çatlak ve talaş olup olmadığını dikkatlice inceleyin. Fıskiyeler yuvadan kolayca çıkarılır, bu nedenle doğum sırasında durumlarını değerlendirmek veya mağazada ön inceleme yapmak zor olmayacaktır. Savunmaları kaldırmanıza yardımcı olması için bir danışman isteyin.Fıskiyeleri dikkatlice inceleyin

Doğrulama prosedürü, kullanımda olan bilinmeyen marka makineler veya bulaşık makineleri için zorunludur. Bu gibi durumlarda, orijinal sprinklerler daha önce onarılmış düşük kaliteli parçalarla değiştirilebilir.

Makine güvenli olmalı

Hemen hemen tüm modern bulaşık makineleri bir acil kaçak fonksiyonu ile donatılmıştır. Bu teknoloji, bu tür ekipmanlar için ana güvenlik sistemlerinden biridir. Koruma, muhafazanın ve tüm hortumların korunması dahil olmak üzere eksiksiz veya kısmi olabilir ve yalnızca muhafazayı kapsayacak şekilde genişletilebilir.

Kısmi korumalı bir bulaşık makinesi satın alırken, cihazı kullanmadan önce tüm fabrika hortumlarını çift hortumla değiştirmek daha iyidir, bu da sızıntı riskini azaltır.

Bir sonraki işlev, cihazı çocukların müdahalesine karşı korumaktır. Mekanizma kontrol panelinin bloke edilmesinde ifade edilir. Küçük çocuklarınız varsa, bu seçenekle bir model seçtiğinizden emin olun. İşteyken yanlışlıkla arabanın kapısını açan bir çocuk ciddi yanıklara neden olabilir.

Elektrik güvenlik sistemi, ekipmanı kullanırken elektrik çarpması olasılığını azaltır. Eklenti, yalnızca cihaz doğru şekilde bağlandığında çalışır ve cihazı kurmak için tüm kuralları dikkate alır.

Getirdikten sonra kontrol et

Bulaşık makinesini “içte ve dışta” incelemiş olsanız bile, teslimat sırasında sık sık kontroller gerekecektir. Ekipmanın taşınması sırasında ekipmanın hasar görme olasılığı yüksektir. Bu nedenle, zemine kaldırırken veya bulaşık makinesini hareket ettirirken, vinçler üniteyi yanlışlıkla duvara çarpabilir, “iç kısımları sallayabilir” ve boşuna yere yerleştirebilir.

Kuryenin varlığında, makinenin gövdesini, iç bölmeyi ve aksesuarlarını dikkatlice inceleyin.

Vicdansız satıcılar bazen ekipman için ödeme yaptıktan ve size eksik bir set gönderdikten sonra makine ekipmanını değiştirir. Tutarsızlık bulursanız, kabul belgesini doldurmayın, talepte bulunun ve yükleyiciler ile mağazaya götürün. Bulaşık makinesinde herhangi bir kusur bulursanız belgeleri imzalamayın.