Samsung çamaşır makinesinden üst kapak nasıl çıkarılır

Üst kapağı Samsung yıkayıcıdan çıkarınBir Samsung yıkayıcıyı tamir etmek için, çoğu durumda, ünitenin üst kapağını çıkarmanız gerekecektir. Bu, ilk olarak, altındaki bazı önemli ayrıntılara erişmek için ve ikinci olarak, çamaşır makinesinden diğer öğeleri, örneğin ön duvar muhafazasını ücretsiz olarak çıkarmak için gerekli olacaktır. Bu nedenle, makinenin kalan parçalarına erişmek ve gerekli tüm teşhis ve onarım işlerini yapmak için üst kapağın bir Samsung yıkayıcısından nasıl çıkarılacağını tartışacağız.

Davanın arkasına erişimi açıyoruz

İşin hazırlık aşaması, çamaşır makinesinin arkasına yaklaşmanıza izin veren prosedürlerle başlar. Bunun nedeni, üst kapağı arkada tutan vidaların varlığından kaynaklanmaktadır ve vidaları sökmek için kasanın bu kısmına serbestçe erişmeniz gerekir.

Cihazın sabit olması durumunda, onu duvardan uzaklaştırıp biraz çevirmek için herhangi bir özel problem olmamalıdır. Başka bir şey, çamaşır makinesinin mutfağa yapıldığı zamandır. Bu durum, işin hazırlık aşamasını biraz karmaşıklaştıracaktır, çünkü tüm hortumları ev içi iletişimden çıkardıktan sonra cihazı mobilyadan çıkarmanız gerekir. Devre dışı bırakma aşağıdaki gibidir:Üst kapağı çıkarmadan önce Samsung Daktiloyu çıkarın

 • AGR bağlantısını kesin;
 • Silindire su sağlamakla sorumlu olan valfi kapatın;
 • Giriş hortumunu ayırın;
 • Kelepçeyi hafifçe gevşetin ve drenaj hortumunu kanalizasyon borusundan yavaşça ayırın.

Kabine, mobilyaya veya zemine zarar vermemek için çamaşır makinesini yavaşça ve dikkatlice çekin. Samsung çamaşır makinenizi kurcalamaya birkaç yer bezi koymak ideal olacaktır ve taşınırken üniteden sızabilecek suyu emecektir.

Adım adım talimatlar

Kasanın üst kapağını çıkarmak hiç de zor değil. Temel olarak, bir cihazın arkasına yaklaşmak son derece zordur ve çoğu zaman bunu gerektirir. Samsung yıkayıcının üstünü çıkarma algoritması aşağıdaki gibi olacaktır:

 • Uygun boyutta bir yıldız tornavida hazırlayın;
 • Arkadaki ünitenin etrafında dolaşın, üst duvarı tutan vidaları bulun;
  Önce vidaları sökün
 • Vidaları birer birer gevşetin ve bir kenara koyun. Dikkatli olun, vidaların altında küçük pullar olabilir, kaybolmadıklarından emin olun;
 • Kapağı çıkarmaya devam edin ve bunu yapmak için yıkayıcıya göre geri kaydırın, ardından dikkatlice kaldırın.
  Arka kapağı kaydırın

Gördüğünüz gibi, adım adım talimatlar çok basit. Ancak üst kapağın geri hareket etmediği bir durum olabilir. Açıklama basit: kilitleme elemanlarında biraz “sıkışmış”. Bu sorunu birkaç dakika içinde halledebilirsiniz.

İlk önce, SMA’nın tepesine bakın ve onu görsel olarak ikiye bölün ve tüm vücuda hayali bir çizgi geçmelidir. Ortadaki üst kapağa, ardından sağ ve sol tarafa hafifçe bastırdıktan sonra. Kapağı tekrar hareket ettirmeyi deneyin, hareket etmezse yukarıdaki prosedürleri daha fazla kuvvetle tekrar uygulayın.

Önemli! Çamaşır makinesine ağır nesnelerle vurmayın, darbeleri muhafazaya zarar verebilir ve ünitenin görünümünü azaltabilir.

Arka üst kapağı takmak için aynı adımları tersten tekrarlamalısınız. Yaklaşık 5 veya 7 cm’lik hafif bir kayma ile yerinde tutun. Ardından, her iki elinizin yardımıyla parçayı ileri, kontrol paneline doğru itmeye başlayın. Muhafaza kapağı oluklara girdiğinde, kendine özgü bir ses duyacaksınız, ardından biraz daha ileri itilmesi gerekecek ve böylece sonunda yerine oturacaktır. Geriye sadece montaj cıvatalarını sıkmak, cihazı yardımcı programlara ve elektrik hatlarına bağlamak için kalır.