Samsung çamaşır makinesinde yedek kayış

Samsung kayış değişimiTahrik kayışının bir çamaşır makinesinde değiştirilmesi, orta karmaşıklığın onarımına bağlanabilir. Evde 500 ila 1000 ruble arasında tasarruf ederek yapılabilir.

Bu nedenle, kayışın bir Samsung çamaşır makinesinde nasıl değiştirileceğini açıklamaya karar verdik.

Değiştirme algoritması

Cihazı daha rahat bir şekilde yerleştirmek için önce arabayı elektrik şebekesinden ve iletişimden ayırmanız gerekir. Cihaz kendisine iade edilmelidir. Aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Arka kapağı tutan vidaları gevşetin ve çıkarın. Bazı modellerde arka kapak görünmeyebilir, ardından üst kapağı çıkarın, Ve tüm işin makinenin üstünden yapılması gerekecek.
 2. Düz bir tornavida alın ve bununla birlikte kayışı çıkarın.
 3. Kayışı kasnağın oluklarından hafifçe yana doğru çekin.
 4. Kayışı bir elinizle tutarken diğer elinizle kasnağı çevirin. Bu manipülasyonun bir sonucu olarak, kayış uçacak ve arabadan çekilebilir. Kayış darmadağınıksa ve bir kısmı motora sarılıysa, tüm parçaları çektiğinizden emin olun.
 5. Şimdi yeni bir kemer alın.

  Önemli! Megaden gibi 127 cm’lik bir kayış satın alın. Yüksek kaliteli kauçuktan yapılmıştır ve naylon eklere sahiptir.

 6. Kayışı, oluklar eşleşecek şekilde motor kasnağına yerleştirin. Kayışın rondelanın üst kısmından geçmesi gerekiyorsa, güçlü bir iplik veya eski bir kayış parçası kullanın. Yeni bir kayışa takın ve bir elinizle tutarak makinenin içine indirin ve diğer elinizle kayışı motora yerleştirin.
 7. Şimdi kayışı elinizle çekin ve diğer yandan bobinin yan oluklarına yerleştirin.
 8. Kayışa basarken kasnağı saat yönünde çevirin, kayış çalışacaktır.
  Tahrik kayışının değiştirilmesi
 9. Bobini çevirerek çalışmayı kontrol edin.
 10. Çamaşır makinesini monte ederek yıkama testini başlatın.

Kayış arızasının belirtileri

Samsung çamaşır makinesindeki kayış zayıf bir noktadır. Cihazı üç yıl çalıştırdıktan sonra yıpranır. Bunun nedeni, Samsung’un üç şeritli silikon kayışının Samsung cihazlarına takılmış olması, bu nedenle dayanıklılığı arzulanan çok şey bırakıyor. Kemerin aşağıdaki belirtilerden dolayı arızalı olduğunu anlayabilirsiniz:

 • Motorun nabız atışını duymanıza rağmen, tambur yıkayıcıda dönmüyor.
 • Silindirin küçük bir yükü ile motor dönemez, silindirin nasıl aktığını ve dönmeye başlamadığını, yani kayış gerildiğini görürsünüz;
 • Tambur tam yüklendiğinde dönmeyi durdurur, ancak yük küçük olduğunda iyi döner;
 • Bant kusurları sesleri karıştırarak tespit edilebilir, ancak bu, kayış uygulandığında ve makine gövdesine dokunduğunda meydana gelir. Bu tehlikelidir çünkü kayışın bazı kısımları elektrik tellerini yakalayıp kırabilir.

Bu nedenle, kayışı değiştirmedeki gecikme buna değmez. Böyle bir arızayı derhal ortadan kaldırmak gerekir. Artık bir Samsung cihazındaki kayışı nasıl değiştireceğinizi bildiğinizi ve herhangi bir mağazadan yedek parça satın alabileceğinizi ve size yaklaşık 1500 rubleye mal olacağını umuyoruz. Bu markanın otomobillerindeki diğer arızaları Samsung çamaşır makinesini Fix makalesinden okuyun.