Samsung çamaşır makinesi, sıkma işlemi sırasında yıkıyor

Samsung titreşimiBu makalenin konusunu düşündüğünüzde, çamaşır makinesini silerken, durularken ve yıkarken bir kedinin çamaşır makinesinin kapağında uykuya daldığını gösteren istem dışı bir reklam çerçevesi ile karşılaşıyorsunuz. Gerçekte öyleyse. Aslında, Samsung çamaşır makinesi sıkma döngüsü sırasında titreşiyor, böylece zemin ve üst ve alt katlardaki komşular çamaşır makinesini ne zaman dönmeye başlayacaklarını çok iyi biliyorlar çünkü dolaplarındaki bulaşıklar çiziliyor. Bu durum size yakınsa, bu gönderiye bakın.

Titreşime ne sebep olur?

Herkes üstten yüklemeli çamaşır makinelerinin önden yüklemeli çamaşır makinelerinden daha sessiz olduğunu bilir. Neden? Evet, çünkü önden yüklemeli çamaşır makinesi tamburu dönerken, merkezkaç kuvveti kasanın sallandığı yan duvarlara baskı yapar. Silindir ne kadar hızlı dönerse ve çarşaf sayısı ne kadar fazlaysa, merkezkaç kuvvetinin etkisi o kadar büyük olur ve buna bağlı olarak titreşim o kadar hassas olur. Titreşimin genel olarak zararlı bir etkisi olmasaydı her şey yoluna girecekti:

  • Cihazın ayrıntılarını yok eder, yavaş yavaş devre dışı bırakır;
  • Bir kükreme ve kükreme eşlik ediyor, sadece mal sahipleri için değil komşular için de rahatsız edici olabilir;
  • Bitişik katlarda ve mobilyalarda olumsuz etkisi vardır.

Çalışan bir yıkayıcının titreşimi, kurulu tezgahtan uçma, yere uçma, camlar ve paramparça paneller nedeniyle zamanlar oldu.

Genel olarak, bir Samsung çamaşır makinesi dönerken titreşim ve her ne olursa olsun, katlanmanız gereken kaçınılmaz bir kötülüktür. Cihaz normal sınırlar dahilinde biraz titrerken gerçekleşirse. Prensip olarak, hiç kimse böyle bir etki yaşamaz, ama ya titreşim kuvvetliyse ve hatta doğal olmayan yüksek sesler eşlik ederse? İşte o anda alarmı çalmak ve benzer bir soruna neyin neden olabileceğini görmek için. Seçenekler aşağıdaki gibidir:

  1. Makine, çok dengesiz bir mobilya parçası veya zemin üzerine kurulmuştur;
  2. Cihaza işler yanlış yüklendi;
  3. Taşıma cıvatalarını çıkarmayı unuttular, ancak makineyi çalıştırdılar;
  4. Samsung yıkayıcının tankına yabancı bir cisim düştü;
  5. Yataklar ciddi şekilde hasar görmüş veya tamamen tahrip olmuş.
  6. Damperlerden birini kırın
  7. Karşı ağırlık yok edilir veya yeri değiştirilir.

Kurulum ihlali

Ustalar, çamaşır makinesini sert bir yüzeye sabit bir seviyede kurma ihtiyacını tekrar etmekten yorulmazlar. Bu yüzeyin tamamen pürüzsüz olmasına gerek yoktur, çünkü küçük farklılıklar ayaklar sarılarak telafi edilebilir. Ancak yetişkin bir erkeğin ağırlığı altında eğilmemesi, yalpalamaması ve hatta ağlamaması için olabildiğince güçlü olmalıdır.Nakliye vidaları

Bir çamaşır makinesi kurarken, bina seviyesini ayıramazsınız. Teraziyi yıkayıcı kapağının üzerine yerleştirin ve Home Helper’ın bacakları her gerildiğinde kontrol edin. Kasanın bir yönde veya başka bir yöndeki küçük deformasyonlarının bile etkilediği ve Samsung çamaşır makinesinin dönüş sırasında titreşimini büyük ölçüde artırdığı kanıtlanmıştır.

Yeni bir yıkayıcıya başlamadan önce, taşıma vidalarını çıkardığınızdan emin olun. Aksi takdirde, yalnızca yeni makinenin tamburuna zarar verme riskini almakla kalmazsınız, aynı zamanda makine 1000 rpm’nin üzerinde bir hızda çamaşıra basmaya başladığında, zil sesini duymaya ve şiddetli bir titreşim hissetmeye karar verirsiniz. Çamaşır makinesini kurma ve bağlama makalesinden kurulum kuralları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Operasyonel hatalar

Dönme titreşimi, Samsung çamaşır makineniz yanlış kullanıldığında da meydana gelebilir.Sizin için hiç önemli olmayan şeyler sonuçta ölümcül bir rol oynayabilir. Neden bahsediyorsun?Aşırı yük davul

Öncelikle, çamaşırların bir Samsung çamaşır makinesinin tamburuna nasıl katlandığına dikkat edin. Çok sayıda şeyi veya çok büyük bir şeyi bir araya getiremezsiniz. Kirli çamaşırlar tambura eşit olarak dağıtılmalıdır, aksi takdirde kusurlar ve bu güçlü titreşim sonucu ortaya çıkar.

İkinci olarak, silindire bir şeyler koymadan önce ceplerini kontrol edin, böylece yabancı maddeler depoya sıkışmaz ve yüksek ses ve titreşimlere neden olmaz. Üçüncüsü, çamaşır makinesindeki potansiyel olarak tehlikeli tüm maddeleri bir çamaşır torbasına koyun, ardından bunları Samsung çamaşır makinesinin tamburuna koyun. Zamanlar vardı Sütyenden kemik Yıkayıcının tankına sıkışmış ve bir çınlama ve güçlü titreşim olduğu bir süre tamburu sıkıştı.

Daha da kötü olabilirdi çünkü sütyenden çıkan metal kemik çok keskindir ve tank duvarı plastikten yapılmıştır. Bu kemiğin tankın duvarına girip sıkılığını ihlal ettiği zamanlar oldu.

Yataklar ve damperler

Yıkayıcıdaki damperYukarıdakilerin tümü, birkaç dakika içinde ortadan kaldırılabilen basit sorunlar olarak adlandırılabilir. Ancak, sıkma döngüsü sırasında doğal olmayan güçlü titreşimlerin ve seslerin, tehlikeli bir arızadan veya fabrika evliliğinden kaynaklandığı görülür. Aslında, sadece iki arızadan bahsediyoruz: arıza toleransı ve damper arızaları.

Amortisörü kendiniz değiştirebilirsiniz, sadece Samsung yıkayıcının arka duvarını çıkarın ve kırık parçaya ve bağlantı parçalarına ulaşacağız. En azından düzeltmezsek, en azından değiştirebiliriz.

Bilmeyenler için amortisör, amortisöre benzer, görevlerini yerine getiren bir parçadır.

Rulmanlar söz konusu olduğunda durum çok daha karmaşıktır. Değiştirmek için, tank dahil tüm çamaşır makinesini sökmelisiniz. Evde tecrübeli biriyseniz ve el emeğinden korkmuyorsanız – bunu deneyin Yatakları kendiniz yapın, Sana yardım edeceğiz. Cihazı kendiniz tamir etmeye alışkın değilseniz, bir uzmana danışmak daha doğru olacaktır.

Sonuç olarak, sıkma döngüsü sırasında Samsung çamaşır makinesinden yayılan küçük titreşimin tamamen normal olduğunu not ediyoruz. Ancak çamaşır makinesi çok fazla titremeye başlarsa, sorunun nedenini bulmanız gerekecektir. Ciddi bir kusurla başa çıkmak mümkündür. İyi bir arayışınız var mı?